Menu główne

Co zagra w finale WOŚP

Logo 27 finału WOŚP
Data publikacji: 
03.12.2018
Co zagra w finale WOŚP

Chociaż jesteśmy w czasie przygotowań do świąt, to jest w Zgierzu grono zapaleńców, którzy z przygotowaniami wybiegają jeszcze dalej – do stycznia, kiedy to odbędzie się weekend gorących serc, czyli XXVII Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. A zapowiada się on co najmniej tak samo ciekawie, jak w latach minionych. Większość wydarzeń w niedzielę 13 stycznia 2019 roku w Zgierzu będzie miała miejsce na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ulicy Wschodniej 2. 

W dużej hali od godzin południowych zaplanowano atrakcje dla dzieci: strefy tematyczne ze strzelnicą, kołem fortuny, kulinarną wyspą organizowaną przez Uniwersytet Trzeciego Wieku, czy z wybiegiem do pokazów mody. Jak zapewnia Radosław Tomas, szef tegorocznego sztabu w Zgierzu, takiej scenografii w naszym mieście jeszcze nie było. 

Ulicą Wschodnią pobiegną uczestnicy Jeżobiegu – imprezy sportowej, zyskującej coraz większą popularność. Zaplanowano aż 200 miejsc dla biegaczy, zapisy ruszą już w grudniu. 

Nie zabraknie także czegoś dla miłośników „palenia gum”. Na krańcówce autobusowej na Osiedlu 650-lecia zagra Motoorkiestra, a jej szef Michał Jałowiec zapewnia, że organizatorzy szykują dużą niespodziankę. 

Śmiałkowie, którym zima nie jest straszna, będą mogli wziąć udział w nowym wydarzeniu – morsowej niedzieli.

Natomiast finałowy koncert pod chmurką, zwieńczony tradycyjnie symbolicznym "światełkiem do nieba", rozpocznie się około godziny 18:00. 

WOŚP w Zgierzu będzie grać nie tylko w niedzielę. W sobotę, jak zawsze, czeka nas Biesiada Szantowa w klubie „Agrafka” z mnóstwem licytacji i dobrej zabawy nie tylko dla miłośników morskich opowieści. Kto nie ma planów na sobotnie przedpołudnie 12 stycznia, powinien śledzić informacje o Rajdzie WOŚP, który jak zawsze zorganizuje Szkoła Podstawowa nr 4. Zresztą swoje wewnętrzne imprezy w tygodniu poprzedzającym Finał zorganizuje wiele szkół i przedszkoli oraz – jak zwykle – Spółdzielczy Dom Kultury SEM. Dodajmy, że ze Zgierzem zagrają szkoły ze Szczawina, Białęj, Dąbrówki i Gieczna. 

Wydarzeń będzie dużo. Organizatorzy zachęcają do śledzenia profilu WOŚP Zgierza na Facebooku oraz strony www.wosp. miasto.zgierz.pl

Tych, którzy wolą zdalnie wspierać „Orkiestrę” informujemy, że już w grudniu rusza zgierskie Allegro WOŚP. 

(Karolina Miżyńska/rk)

Źródło: "Zgierz - moja przestrzeń" Nr 11/2018

Copyright © 2016. All Rights Reserved by Miasto Zgierz

Created by Logo firmy VobacomVobacom

Ważne komunikaty

15842
Usuń

Planowane wyłączenia prądu

Komunikat PGE Dystrybucja S.A. Oddział Łódź o planowanych wyłączeniach energii elektrycznej w Zgierzu: W dniu 17.12.2019 r. w godz. 08:00-17:00:  
19161
Usuń

Utrudnienia w ruchu w rejonie wiaduktu - ul. Łódzka

Trwa przebudowa wiaduktu kolejowego nad drogą krajową DK91 w Zgierzu (ul. Łódzka). W dniach od 11.12.2019 roku (godz. wprowadzenia 8:00) do dnia 31....
17413
Usuń

Godziny obsługi interesantów UMZ i USC

Od dnia 2 maja 2019 r. zmieniają się godziny obsługi interesantów:  Urząd Miasta Zgierza (UMZ - pl. Jana Pawła II 16, ul. ks. J. Popiełuszki 3a, ul...
14116
Usuń

Zagubione zwierzęta, zwierzęta do adopcji

Bezdomne zwierzęta, w szczególności psy i koty wyłapywane na terenie Gminy Miasto Zgierz przewożone są do Schroniska i Hotelu dla bezdomnych...
10697
Usuń

Harmonogramy odbioru odpadów

Harmonogramy odbioru odpadów (od stycznia 2019 r. do stycznia 2020 r.): 
4942
Usuń

Dyżury aptek

Apteka całodobowa "U DOMINIKA" (ul. Lechonia 2 - tel. 42 716 52 30) dyżur pełni w dni powszednie, soboty, niedziele i święta.
Facebook
YouTube
Google+
RSS