Menu główne

Jesień kabarety niesie, czyli wesołe spotkania teatralne w MOK

Kabaret w wykonaniu seniorów
Data publikacji: 
07.11.2019
Jesień kabarety niesie, czyli wesołe spotkania teatralne w MOK

W listopadzie 2019 roku Miejski Ośrodek Kultury zaprasza na dwa spektakle w wykonaniu grup teatralnych złożonych głównie z seniorów działających w łódzkich ośrodkach kultury. Będą to „Wacław i Jego Ferajna” z Domu Kultury Górna, a także Grupa Teatralna „Ponadczasowi Bez Granic” z Domu Kultury „502”. 

Propozycje te kierowane są do osób potrzebujących antidotum na jesienną chandrę. Niech zachętą będzie kabaretowy charakter obu przedstawień. Dobry humor, dystans do rzeczywistości, która nas otacza oraz umiejętność śmiania się z samych siebie – oto, czego dostarczą nam oba listopadowe spektakle. 

Na pierwsze spotkanie teatralne w MOK organizatorzy zapraszają w poniedziałek 18 listopada o godzinie 18:00.Kabaret „Wacław i Jego Ferajna” przygotował jesienną impresję, zatytułowaną „Nie bójmy się jesieni” oraz wesołe niespodzianki – zapowiada aktorka Anna Grzeszczak, która od 5 lat wraz z pianistą Tomaszem Gargólem prowadzi grupę. 

„Nie bójmy się jesieni” to najnowszy program kabaretowy zespołu. Poprzedni cieszący się sporym zainteresowaniem program, oparty był na tekstach Jeremiego Przybory. Czym tym razem będą bawić publiczność ci młodzi duchem seniorzy, będzie można się przekonać podczas zgierskiej prezentacji, na którą wstęp będzie bezpłatny. 

Drugi spektakl odbędzie się w tym samym tygodniu, w sobotę, 23 listopada o godzinie 17:00, również w sali teatralnej MOK. Grupa Teatralna „Ponadczasowi bez granic” zaprezentuje widowisko kabaretowe zatytułowane „Cisza”. Jest ono kontynuacją historii mieszkańców Domu Słodkiej Jesieni, których zgierscy seniorzy mieli okazję poznać pod koniec 2016 roku w spektaklu „Pękające torby”. Autorką scenariusza i zarazem reżyserką jest Matylda Majewska z Domu Kultury „502” w Łodzi. 

– Premiera spektaklu odbyła się w styczniu tego roku. Bohaterowie sztuki muszą zmierzyć się z ważnym życiowym problemem, jakim niewątpliwie jest bankructwo ZUS-u, przez co nie ma wypłat rent i emerytur. Muszą odnaleźć sposób na utrzymanie siebie i swojego Domu Słodkiej Jesieni – streszcza reżyserka. Ciekawych zakończenia widowiska zachęcamy do pojawienia się na Mielczarskiego 1. Wstęp na ten spektakl również będzie bezpłatny. (mz) 

Źródło: "Zgierz - moja przestrzeń" Nr 10/2019 

Copyright © 2016. All Rights Reserved by Miasto Zgierz

Created by Logo firmy VobacomVobacom

Ważne komunikaty

19415
Usuń

Dyżury wakacyjne w miejskich przedszkolach i oddziałach przedszkolnych na rok szkolny 2019/2020

Harmonogram dyżurów wakacyjnych (przedszkola i oddziały przedszkolne) w bieżącym roku szkolnym 2019/2020
19161
Usuń

Utrudnienia w ruchu w rejonie wiaduktu - ul. Łódzka

Trwa przebudowa wiaduktu kolejowego nad drogą krajową DK91 w Zgierzu (ul. Łódzka). W dniach od 11.12.2019 roku (godz. wprowadzenia 8:00) do dnia 31....
17413
Usuń

Godziny obsługi interesantów UMZ i USC

Od dnia 2 maja 2019 r. zmieniają się godziny obsługi interesantów:  Urząd Miasta Zgierza (UMZ - pl. Jana Pawła II 16, ul. ks. J. Popiełuszki 3a, ul...
14116
Usuń

Zagubione zwierzęta, zwierzęta do adopcji

Bezdomne zwierzęta, w szczególności psy i koty wyłapywane na terenie Gminy Miasto Zgierz przewożone są do Schroniska i Hotelu dla bezdomnych...
10697
Usuń

Harmonogramy odbioru odpadów

Harmonogramy odbioru odpadów: 
4942
Usuń

Dyżury aptek

Apteka całodobowa "U DOMINIKA" (ul. Lechonia 2 - tel. 42 716 52 30) dyżur pełni w dni powszednie, soboty, niedziele i święta. Godziny pracy...
Facebook
YouTube
Google+
RSS