Menu główne

Koncert w Dobrym Tonie - 27.02.2019 r.

Jose Luis Pardo
Data publikacji: 
15.02.2019
Koncert w Dobrym Tonie - 27.02.2019 r.

27 lutego 2019 r. o godz. 19:00 zapraszamy na kolejne muzyczne spotkanie z zagraniczną gwiazdą. Tym razem w sali teatralnej Miejskiego Ośrodka Kultury (MOK - ul. Mielczarskiego 1) wystąpi Argentyńczyk Jose Luis Pardo, który podejmie próbę wprowadzenia słuchaczy w klimat amerykańskich knajpek, w których króluje blues, jazz i soul. 

Towarzyszyć mu będą Łukasz Gorczyca (bas) i Tomek Dominik (perkusja). 

Bilety: 20 zł (ulgowe) i 30 zł (normalne) do kupienia w MOK. 

Źródło: Facebook wydarzenia 

*** 

Miejskim Ośrodek Kultury w Zgierzu odbędzie się kolejne muzyczne spotkanie z zagraniczną gwiazdą muzyki bluesowej. Tym razem Zgierz odwiedzi pochodzący z Buenos Aires José Luis Pardo. To gitarzysta, który pisze piosenki, czerpiąc inspiracje z południowoamerykańskich i karaibskich tradycji. 

José Luis Pardo jest samoukiem. W jego rodzinie nie było muzyków, jednak jego pasja pozwoliła rozwinąć mu się na tyle, że w wieku 15 lat rozpoczął koncertowanie w najważniejszych muzycznych pubach w rodzinnym mieście. Później coraz częściej wyjeżdżał za granicę. Argentyńczyk ma na koncie kilka płyt solowych i występy na wielu renomowanych festiwalach bluesowych. Można było go zobaczyć i usłyszeć w Stanach Zjednoczonych, Indiach, Kongo, RPA, Meksyku, Hiszpanii, Portugalii, Francji, Kolumbii i Armenii. 

Współpracował z takimi artystami jak: Bob Margolin, Michael Burks, Vasti Jackson, Kenny Wayne, Bob Stroger. Deitra Farr, Peaches Staten, J.C. Smith, Willie Buck czy Tail Dragger. 

Od ponad dziesięciu lat mieszka w Hiszpanii, gdzie założył swoją szkołę bluesa. Realizuje się tam jako nauczyciel i organizator wydarzeń kulturalnych. 

Tematy muzyczne José Luisa Pardo to podróż po różnych gatunkach muzyki świata, której podstawę stanowią blues, jazz i soul. Natomiast jego piosenki to historie "z życia wzięte" – jego prywatne, ale i inne, zasłyszane. Śpiewa po hiszpańsku i angielsku. 

W ostatnim czasie podjął współpracę ze znaną zgierzanom sekcją rytmiczną: Łukasz Gorczyca (bas) i Tomek Dominik (perkusja). Razem grają w różnych miejscach w Polsce, próbując zaszczepić w nich klimat amerykańskich bluesowych knajpek. 

Czy ten cel uda się osiągnąć w Zgierzu, będzie można sprawdzić 27 lutego o godzinie 19:00, przychodząc do Miejskiego Ośrodka Kultury na koncert w ramach cyklu "W Dobrym Tonie". 

Bilety w cenach 20 zł (ulgowy) i 30 zł (normalny). 

Źródło: "Zgierz Moja Przestrzeń" Nr 2/2019 

Copyright © 2016. All Rights Reserved by Miasto Zgierz

Created by Logo firmy VobacomVobacom

Ważne komunikaty

17413
Usuń

Godziny obsługi interesantów UMZ i USC

Od dnia 2 maja 2019 r. zmieniają się godziny obsługi interesantów:  Urząd Miasta Zgierza (UMZ - pl. Jana Pawła II 16, ul. ks. J. Popiełuszki 3a, ul...
14116
Usuń

Zagubione zwierzęta, zwierzęta do adopcji

Bezdomne zwierzęta, w szczególności psy i koty wyłapywane na terenie Gminy Miasto Zgierz przewożone są do Schroniska i Hotelu dla bezdomnych...
13781
Usuń

JEDEN NUMER w Zgierzu

Dzwoniąc pod numer telefonu 42 71 95 100 możesz zgłosić jakiś problem w mieście, zapytać, powiadomić. Zgłoszenia można składać elektronicznie: 
10697
Usuń

Harmonogramy odbioru odpadów

Harmonogramy odbioru odpadów (od stycznia 2019 r. do stycznia 2020 r.): 
4942
Usuń

Dyżury aptek

Apteka całodobowa "U DOMINIKA" (ul. Lechonia 2 - tel. 42 716 52 30) dyżur pełni w dni powszednie, soboty, niedziele i święta.
Facebook
YouTube
Google+
RSS