Menu główne

Koncert w MOK - 27.04.2019 r.

Plakat promujący koncert
Data publikacji: 
11.04.2019
Koncert w MOK - 27.04.2019 r.

W dniu 27 kwietnia 2019 r. o godz. 18:00 Miejski Ośrodek Kultury w Zgierzu (MOK - ul. Mielczarskiego 1) zaprasza na koncert "Strzał w dziesiątkę". 

 Jubileuszowy koncert w wykonaniu Anny Paszkowskiej i Jana Muchy z okazji 10-lecia wspólnej pracy artystycznej. 

Bezpłatne zaproszenia dostępne w MOK od 8 kwietnia. Ilość miejsc ograniczona. 

Źródło: Miejski Ośrodek Kultury w Zgierzu
Facebook MOK 

*** 

"Od dekady razem na scenie. Jubileuszowy koncert Anny Paszkowskiej i Jana Muchy"  

Właśnie mija 10 lat odkąd Anna Paszkowska i Jan Mucha podjęli współpracę artystyczną, umilając w ten sposób czas miłośnikom muzyki rozrywkowej dawnych lat. Z tej okazji duet postanowił przygotować dla zgierskiej publiczności specjalny recital. 27 kwietnia 2019 roku o godz. 19:00 w Miejskim Ośrodku Kultury Anna Paszkowska i Jan Mucha wstąpią w jubileuszowym recitalu podsumowującym wspólną działalność. 

– Wykonamy utwory, które towarzyszyły nam przez wszystkie lata współpracy: piosenki francuskie, cygańskie romanse, filmowe przeboje i te z repertuaru Hanki Ordonówny. Nie zabraknie oczywiście słynnej „Kryśki”, a na koniec zaprezentujemy kilka nowo przygotowanych utworów – zdradza Anna Paszkowska. 

Drogi artystów zeszły się w 2009 roku podczas przygotowań do wieczorów kabaretowych Teatru Orfa, który zatrudnił Jana Muchę jako akompaniatora. Po kilku próbach okazało się, że ich wspólną pasją są piosenki, których można posłuchać już tylko w retro radio lub w starych filmach. Przygotowali ich więc nieco więcej, niż wymagał program teatralny, tworząc tym samym materiał koncertowy. Już wtedy Anna Paszkowska i Jan Mucha wiedzieli, że ich odbiorcami będzie raczej starsza publiczność. W tamtym czasie zauważyli lukę w muzycznej ofercie zgierskich artystów, z których większość stanowiły młodzieżowe zespoły rockowe i hip-hopowe. Pomyśleli, że warto zapełnić ją znanymi i lubianymi przebojami, które będzie można wspólnie śpiewać, oddając się wspomnieniom i melancholijnemu nastrojowi. 

Po pierwszym koncercie, który odbył się siedzibie TŚ Lutnia, upewnili się, że publiczność zgierska czeka dokładnie na ten rodzaj repertuaru. Postanowili przygotować kolejne recitale, których popularność nigdy nie słabła. I tak minęło 10 lat. Rocznicę tę uczczą nie inaczej, jak kolejnym koncertem. Wyjątkowy recital będzie miał szczególną oprawę. Po raz pierwszy duet wystąpi w miejscu, które przez cały czas służyło i służy do odbywania regularnych prób. Specjalnie zaaranżowana sala baletowa wprowadzi uczestników koncertu w ciepły, kawiarniany klimat, który uzupełnią dźwięki klasycznego pianina, subtelne oświetlenie i lampka wina. 

Na koncert obowiązywać będą zaproszenia, po które można się zgłaszać do Miejskiego Ośrodka Kultury, przy ul. Mielczarskiego 1. 

Źródło: "Zgierz - moja przestrzeń" Nr 4/2019 

Do pobrania: 
Plakat promujący koncert (jpg) (74.95KB)

Copyright © 2016. All Rights Reserved by Miasto Zgierz

Created by Logo firmy VobacomVobacom

Ważne komunikaty

15842
Usuń

Planowane wyłączenia prądu

Komunikat PGE Dystrybucja S.A. Oddział Łódź o planowanych wyłączeniach energii elektrycznej w Zgierzu: W dniu 17.12.2019 r. w godz. 08:00-17:00:  
19161
Usuń

Utrudnienia w ruchu w rejonie wiaduktu - ul. Łódzka

Trwa przebudowa wiaduktu kolejowego nad drogą krajową DK91 w Zgierzu (ul. Łódzka). W dniach od 11.12.2019 roku (godz. wprowadzenia 8:00) do dnia 31....
17413
Usuń

Godziny obsługi interesantów UMZ i USC

Od dnia 2 maja 2019 r. zmieniają się godziny obsługi interesantów:  Urząd Miasta Zgierza (UMZ - pl. Jana Pawła II 16, ul. ks. J. Popiełuszki 3a, ul...
14116
Usuń

Zagubione zwierzęta, zwierzęta do adopcji

Bezdomne zwierzęta, w szczególności psy i koty wyłapywane na terenie Gminy Miasto Zgierz przewożone są do Schroniska i Hotelu dla bezdomnych...
10697
Usuń

Harmonogramy odbioru odpadów

Harmonogramy odbioru odpadów (od stycznia 2019 r. do stycznia 2020 r.): 
4942
Usuń

Dyżury aptek

Apteka całodobowa "U DOMINIKA" (ul. Lechonia 2 - tel. 42 716 52 30) dyżur pełni w dni powszednie, soboty, niedziele i święta.
Facebook
YouTube
Google+
RSS