Menu główne

Laureaci Konkursu Nastolatków "Ośmiu Wspaniałych"

Data publikacji: 
31.05.2016
Laureaci Konkursu Nastolatków "Ośmiu Wspaniałych"

Od 23 lat Fundacja "Świat na Tak" realizuje misję wychowania młodzieży w poczuciu odpowiedzialności, nie tylko za siebie, ale także za innych ludzi. Dzieje się to także dzięki organizacji we współpracy z samorządami kolejnych edycji Ogólnopolskiego Samorządowego Konkursu Nastolatków "Ośmiu Wspaniałych", który pełniąc znakomitą rolę edukacyjno-wychowawczą wskazuje drogę młodym ludziom do świadomego działania na rzecz drugiego człowieka, zwracając publiczną uwagę na postawę bezinteresownej, świadomej i dobrowolnej pracy na rzecz innych.

Od wielu lat stanowi też doskonałą okazję do wyróżnienia młodych wolontariuszy, którzy bezinteresownie działają na rzecz potrzebujących, wykazując odpowiedzialność oraz troskę o drugiego człowieka.
Bezinteresownie pomagają osobom niepełnosprawnym, starszym, chorym; pomagają młodszym kolegom w lekcjach. Niektórzy z nich chodzą do szpitali lub hospicjów, by pielęgnować chorych. Młodzi ludzie – uczniowie to społecznicy gotowi spieszyć z pomocą tam, gdzie jest ona potrzebna.

Uczestnicy Konkursu to przedstawiciele zgierskiej młodzieży, to uczniowie odznaczający się postawą godną naśladowania, ze szczególnym uwzględnieniem otwarcia się na problemy innych ludzi podejmujący działania na rzecz pomocy słabszym, chorym i innym potrzebującym oraz rówieśników i środowiska lokalnego.

Podczas dzisiejszej sesji Rady Miasta Zgierza nastąpiło wręczenie nagród tegorocznym laureatom lokalnej edycji Ogólnopolskiego Samorządowego Konkursu Nastolatków "Ośmiu Wspaniałych":

 • Katarzyna Żelazkowska (uczennica III klasy Gimnazjum Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Adama Mickiewicza w Zgierzu)
  Działalność wolontarystyczną prowadzi od 7 lat. Zaangażowana w prace na rzecz społeczności klasowej i szkolnej, pomaga w nauce i wspiera rówieśników w trudnych sytuacjach życiowych. Jest wolontariuszką Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, inicjatorką zbiórek żywności dla ubogich oraz świątecznych paczek dla podopiecznych domów dziecka. Na co dzień opiekuje się czteroletnią niepełnosprawna siostrą, dając z siebie wszystko, by wpływać pozytywnie na jej rozwój emocjonalny i jakość jej życia. Kasia reprezentowała Zgierz w ogólnopolskich eliminacjach konkursu w Warszawie w dniu 15 kwietnia 2016 r. Wyniki tych eliminacji ogłoszone zostaną podczas Ogólnopolskiej Gali Konkursu w Prudniku w dniu 18 czerwca br. i być może znajdzie się ona wśród najwspanialszych z całej Polski. Trzymamy kciuki.
 • Karolina Jóźwiak (uczennica III klasy Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica w Zgierzu)
  Działalnością wolontarystyczną zajmuje się od 6 lat. Wolontariuszka Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, liderka zespołu Szlachetnej Paczki, propagatorka idei świadomego dawstwa organów i szpiku kostnego, zarejestrowana jako potencjalny dawca. Uczestniczka zbiórek funduszy na renowacje nagrobków na zgierskich cmentarzach. Zdecydowana przeciwniczka używek, inicjatorka i organizatorka akcji promujących zdrowy styl życia. Konsekwentna w działaniach, posiada niezwykłą umiejętność zjednywania rówieśników do swoich licznych aktywności.
 • Klaudia Kościan (uczennica II klasy Gimnazjum Nr 1 w Zgierzu)
  Jest wolontariuszką od 2014 roku. Aktywnie uczestniczy w działaniach na rzecz Stowarzyszenia Hospicjum im. Jana Pawła II w Zgierzu. Kwestuje na zgierskich cmentarzach, zbierając środki na renowację nagrobków i bierze udział w akcjach porządkowania lokalnych nekropolii. Wielokrotnie działając w ramach koła PCK pozyskiwała fundusze dla rodzin najuboższych rówieśników, uczestniczyła też w akcjach charytatywnych na rzecz zgierskiego Schroniska dla Zwierząt. Niezwykle kompetentna i zarażająca innych entuzjazmem do działań społecznych.
 • Aleksandra Walendzik (uczennica II klasy Gimnazjum Nr 1 w Zgierzu)
  Od dwóch lat zaangażowaną w działalność wolontarystyczną, wrażliwą na problemy zarówno ludzi jak i zwierząt. Regularnie bierze udział w pracach na rzecz Stowarzyszenia Hospicjum im. Jana Pawła II w Zgierzu, Fundacji "Dziewczynka z zapałkami", Miejskiego Przedszkola Nr 6 oraz Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Łodzi. Wielokrotna uczestniczka zbiórek funduszy na rzecz najuboższych uczniów, organizowanych przez koło PCK. Bardzo chętnie pomaga słabszym uczniom w nauce. Jej empatia, pozytywna energia i chęć niesienia pomocy stanowi wzór do naśladowania dla innych.
 • Jakub Masica (uczeń I klasy Gimnazjum Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Adama Mickiewicza w Zgierzu)
  Swoją przygodę z wolontariatem rozpoczął w 2013 roku. Wieloletni wolontariusz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, uczestnik akcji "Góra grosza" oraz ogólnopolskiego projektu "Razem mamy siłę: stop dyskryminacji" organizowanego przez Amnesty International. Zastępowy w 17. Zgierskiej Obronnej Drużynie Harcerskiej "Sokoły" działającej w Hufcu ZHP w Zgierzu. Zawsze chętny do pracy na rzecz potrzebujących i udziału w akcjach charytatywnych. Koleżeński i empatyczny. Swoją energie i chęć działania z powodzeniem przekazuje rówieśnikom.

Wszyscy zgierscy Wspaniali wezmą udział w uroczystym Ogólnopolskim Finale Konkursu. W tym roku w dniach 17-19 czerwca PRUDNIK gościć będzie najwspanialszą młodzież z całej Polski.

Dziękujmy laureatom tegorocznej zgierskiej edycji Konkursu "Ośmiu Wspaniałych" za ich postawę, empatię i za to, że dają siebie innym. Gratulujemy wyboru takiego modelu życia, zapału, wytrwałości. Wasz przykład zachęci innych do równie szlachetnych działań.

Gratulacje i podziękowania dla rodziców i opiekunów, nauczycieli i pedagogów.

Copyright © 2016. All Rights Reserved by Miasto Zgierz

Created by Logo firmy VobacomVobacom

Ważne komunikaty

15842
Usuń

Planowane wyłączenia prądu

Komunikat PGE Dystrybucja S.A. Oddział Łódź o planowanych wyłączeniach energii elektrycznej w Zgierzu: W dniu 26.11.2019 r. w godz. 09:00-13:00:  ul...
19043
Usuń

Przerwy w dostawie wody

Z powodu prac remontowo-budowlanych na sieci wodociągowej, w dniach 20-22.11.2019 r. w godz. 8:00-16:00 mogą wystąpić przerwy w dostawie wody przy...
18983
Usuń

Ruch jednokierunkowy w rejonie wiaduktu - ul. Łódzka

W dniach od 18.11. 2019 (godz. wprowadzenia 10:00) do dnia 24.11.2019 r.  (max godz. przywrócenia normalnego ruchu 20:00) nastąpi wprowadzenie ruchu...
17413
Usuń

Godziny obsługi interesantów UMZ i USC

Od dnia 2 maja 2019 r. zmieniają się godziny obsługi interesantów:  Urząd Miasta Zgierza (UMZ - pl. Jana Pawła II 16, ul. ks. J. Popiełuszki 3a, ul...
14116
Usuń

Zagubione zwierzęta, zwierzęta do adopcji

Bezdomne zwierzęta, w szczególności psy i koty wyłapywane na terenie Gminy Miasto Zgierz przewożone są do Schroniska i Hotelu dla bezdomnych...
13781
Usuń

JEDEN NUMER w Zgierzu

Dzwoniąc pod numer telefonu 42 71 95 100 możesz zgłosić jakiś problem w mieście, zapytać, powiadomić. Zgłoszenia można składać elektronicznie: 
10697
Usuń

Harmonogramy odbioru odpadów

Harmonogramy odbioru odpadów (od stycznia 2019 r. do stycznia 2020 r.): 
4942
Usuń

Dyżury aptek

Apteka całodobowa "U DOMINIKA" (ul. Lechonia 2 - tel. 42 716 52 30) dyżur pełni w dni powszednie, soboty, niedziele i święta.
Facebook
YouTube
Google+
RSS