Menu główne

Darmowe obiady na... stadionie

Darmowe obiady na... stadionieNiewielu na razie jest chętnych na darmowe posiłki serwowane przez kawiarnię "Klubową" na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zgierzu.

W pierwszym dniu działania bezpłatnej kuchni na zupę z wkładką przyszło 8 osób.

Jedzenie jest smaczne, ale porcje mogłyby być większe - mówi Zbigniew Graczyk (na zdjęciu), którego spotkaliśmy na obiedzie w kawiarni. - Za to warunki są tu bardzo dobre. Jak w prawdziwej restauracji, a nie w jadłodajni.

Pan Zbigniew korzysta z posiłków, bo jest samotny i nie ma stałego źródła utrzymania. W podobnej sytuacji jak pan Zbigniew jest blisko 50 zgierzan. Tylu korzystało z posiłków w ubiegłym roku.

Dożywianie finansowane jest z budżetu państwa, otrzymaliśmy na ten cel 35 tysięcy złotych - informuje Ewa Lesiak, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Zgierzu. - Przygotowanie posiłków zleciliśmy kawiarni "Klubowa" w wyniku przetargu.

Darmowe posiłki wydawane będą do 31 marca. Aby z nich skorzystać, trzeba mieć talon wydany przez opiekę społeczną. Ci, którzy z przyczyn zdrowotnych nie są w stanie przyjść na obiad, mogą liczyć na pomoc wolontariuszy, którzy dostarczą posiłek pod wskazany adres. Na dni wolne od pracy kawiarnia zapewnia suchy prowiant.

Tekst i fot. (JAZ)
Na podst. "Express Ilustrowany" z dnia 05.11.2008 r.

Copyright © 2016. All Rights Reserved by Miasto Zgierz

Created by Logo firmy VobacomVobacom

Ważne komunikaty

18710
Usuń

Utrudnienia w ruchu - ul. A. Struga i ul. Kolorowej

W dniach od 15 do 31 października 2019 r. w ul. A. Struga (od ronda Sybiraków do ul. Kolorowej) oraz w ul. Kolorowej (od ul. A. Struga w kierunku...
18452
Usuń

Przebudowa ul. Łąkowej - wyłączenie z ruchu

W celu zapewnienia bezpieczeństwa oraz sprawnej realizacji inwestycji - ul. Łąkowa w Zgierzu została wyłączona z ruchu do dnia 31.10 2019 r. ...
17413
Usuń

Godziny obsługi interesantów UMZ i USC

Od dnia 2 maja 2019 r. zmieniają się godziny obsługi interesantów:  Urząd Miasta Zgierza (UMZ - pl. Jana Pawła II 16, ul. ks. J. Popiełuszki 3a, ul...
14116
Usuń

Zagubione zwierzęta, zwierzęta do adopcji

Bezdomne zwierzęta, w szczególności psy i koty wyłapywane na terenie Gminy Miasto Zgierz przewożone są do Schroniska i Hotelu dla bezdomnych...
13781
Usuń

JEDEN NUMER w Zgierzu

Dzwoniąc pod numer telefonu 42 71 95 100 możesz zgłosić jakiś problem w mieście, zapytać, powiadomić. Zgłoszenia można składać elektronicznie: 
10697
Usuń

Harmonogramy odbioru odpadów

Harmonogramy odbioru odpadów (od stycznia 2019 r. do stycznia 2020 r.): 
4942
Usuń

Dyżury aptek

Apteka całodobowa "U DOMINIKA" (ul. Lechonia 2 - tel. 42 716 52 30) dyżur pełni w dni powszednie, soboty, niedziele i święta.
Facebook
YouTube
Google+
RSS