Menu główne

Dziesiąta edycja filmowego przeglądu "Ogień w głowie" - 29-30.08.2014 r.

W ostatni weekend sierpnia odbędzie się jubileuszowa 10. edycja Ogólnopolskiego Przeglądu Filmów Amatorskich "Ogień w głowie". Jak zwykle na zakończenie wakacji MOK zaprasza kinomaniaków (i nie tylko) na potężną dawkę kina autorskiego.

Najważniejszym elementem imprezy jest oczywiście konkurs dla filmowców-amatorów, który odbędzie się pod gołym niebem w ogrodzie Miejskiego Ośrodka Kultury. Zgłoszone filmy będzie oceniać Jury, w którym zasiądą m.in.: Agata Golańska - producentka, absolwenta PWSFTviT w Łodzi oraz Agnieszka Woszczyńska - reżyser, autorka pokazywanego w Cannes filmu "Fragmenty" (pokażemy go także podczas festiwalu!).

Nie zabraknie także wydarzeń towarzyszących. Festiwal otworzy wystawa fotografii Ryszarda Gajewskiego - operatora i realizatora filmowego Stowarzyszenia Filmowców Polskich, który z pasją fotografuje wydarzenia muzyczne (warto odwiedzić stronę www.rockfotoarchiwum.art.pl). Przygotowując się do pracy nad filmem o Jarocinie (który ostatecznie nie powstał), sfotografował jarociński festiwal muzyczny w ’83 i ’84 roku. Z tych wyjątkowych zdjęć powstała wystawa "Portret tłumu", której fragment będziemy mieli przyjemność pokazać zgierskiej publiczności podczas "Ognia w głowie".

Także na piątkowy wieczór zaplanowany został koncert zespołu Chorzy (do niedawna Chorzy na Odrę). Pastisz i parodia, a do tego nieokiełznana energia sceniczna - te cechy powodują, że Artur Andrus w swej trójkowej Akademii Rozrywki coraz częściej na antenie ogólnopolskiej udostępnia piosenki CHORYCH. A wśród nich nowość "MOVES LIKE PHARRELL".

Chorzy w składzie: charyzmatyczny wokalista Olek Różanek (znany również z grupy LUDZIE MILI), Bartek Orłowski, Maciek Cybulski (znany z grup ŁONA & The Pimps, INDIOS BRAVOS, LUDZIE MILI), Jarek Izdepski oraz Tomek Nawrocki (również Maciej Czaczyk Band) to gwarant energetycznej zabawy w najlepszym wydaniu!

Kontynuowana będzie także inicjatywa sprzed roku - II Ogniowy Turniej Siatkówki.

10. OPFA "Ogień w głowie" to będzie czas wspomnień i świętowania. Nie zabraknie więc urodzinowego tortu i niespodzianek. Bądźcie z nami 29 i 30 sierpnia!

Ogień w głowie - lista wybrańców

Z przyjemnością ogłaszamy listę filmów zakwalifikowanych do konkursu odbywającego się w ramach 10. OPFA "Ogień w głowie" 2014. Wybór był naprawdę trudny - bo aż z 75 nadesłanych filmów! Wszystkim uczestnikom dziękujemy!

 • Jan Grabowski (Warszawa) "Inicjacja"
 • Julia Orlik (Krupski Młyn) "W poszukiwaniu szczęścia"
 • Daniel Kiermut (Zgierz) "Opowieści wielokulturowych Grotnik"
 • Mateusz Kołodziejczyk (Dąbrowa Górnicza) "The God of Money"
 • Tomasz Szczurek (Dukla) "Stereo"
 • Michał Kosel (Opole) "69 sekund"
 • Wiesław Zieliński (Gościejewo) "Oferta Weroniki"
 • Marek Głuszczak (Gdynia) "Na drugą stronę"
 • Adam Synyszyn (Kędzierzyn-Koźle) "Dom na granicy"
 • Jakub Dunal (Częstochowa) "FAŻKM"
 • Lucyna Wydra (Skarżysko-Kamienna) "Smak kradzionych jabłek"
 • Maciej Pestka (Gdańsk) "Zgubne skutki palenia ver. 2"
 • Centrum Kultury 105 - praca zbiorowa (Koszalin) "Berek"
 • Paweł Sarbinowski (Pleszew) "Nie ma nic za darmo"
 • Piotr i Małgorzata Ananiczowie (Rumia) "Leśna Szkółka"
 • Jakub Janz (Lwówek Śląski) "Adaptacja"

Miejski Ośrodek Kultury
ul. Mielczarskiego 1

Copyright © 2016. All Rights Reserved by Miasto Zgierz

Created by Logo firmy VobacomVobacom

Ważne komunikaty

17413
Usuń

Godziny obsługi interesantów UMZ i USC

Od dnia 2 maja 2019 r. zmieniają się godziny obsługi interesantów:  Urząd Miasta Zgierza (UMZ - pl. Jana Pawła II 16, ul. ks. J. Popiełuszki 3a, ul...
14116
Usuń

Zagubione zwierzęta, zwierzęta do adopcji

Bezdomne zwierzęta, w szczególności psy i koty wyłapywane na terenie Gminy Miasto Zgierz przewożone są do Schroniska i Hotelu dla bezdomnych...
13781
Usuń

JEDEN NUMER w Zgierzu

Dzwoniąc pod numer telefonu 42 71 95 100 możesz zgłosić jakiś problem w mieście, zapytać, powiadomić. Zgłoszenia można składać elektronicznie: 
10697
Usuń

Harmonogramy odbioru odpadów

Harmonogramy odbioru odpadów (od stycznia 2019 r. do stycznia 2020 r.): 
4942
Usuń

Dyżury aptek

Apteka całodobowa "U DOMINIKA" (ul. Lechonia 2 - tel. 42 716 52 30) dyżur pełni w dni powszednie, soboty, niedziele i święta.
Facebook
YouTube
Google+
RSS