Menu główne

Jubileuszowy "Ogień w głowie"

grafika Jubileuszowy "Ogień w głowie"Odkąd Anka Perek i Justyna Zielińska podrzuciły pomysł organizacji imprezy filmowej w Zgierzu, a potem dzielnie uczestniczyły w jego realizacji, mija właśnie 5 lat! W ostatni weekend sierpnia na terenie Miejskiego Ośrodka Kultury w Zgierzu odbędzie się piąty, całkiem wyjątkowy Ogólnopolski Przegląd Filmów Amatorskich "Ogień w głowie".

Miejski Ośrodek Kultury w Zgierzu właśnie rozpoczyna zbieranie zgłoszeń do piątej edycji konkursu, ale realizacja Ognia w głowie będzie miała swój początek już podczas wakacji.

W związku z jubileuszem organizatorzy postanowili zrobić coś wyjątkowego, szczególnie dla ludzi, którzy mają ograniczony dostęp do sztuki filmowej. Odwiedzą kilka instytucji takich jak: szpital, Dom Dziecka, zakład poprawczy, siedzibę Stowarzyszenia MONAR w Ozorkowie, by pokazać filmy z dotychczasowych edycji "Ognia w głowie". Również dla mieszkańców Zgierza archiwalne filmy będą wyświetlone w samym centrum miasta, na jednym z budynków przy ul. Długiej.

Oprócz tych specjalnych projekcji MOK i Fundacja Rozwoju Sztuki Filmowej zorganizują wakacyjne warsztaty filmowe, na które już teraz można się zapisywać. Termin warsztatów to: 27-31 lipca. Ich efektem będą filmy, które zostaną pokazane podczas imprezy głównej. Warsztaty są bezpłatne.

W dniach 28-29 sierpnia w ogrodzie MOK odbędą się główne wydarzenia festiwalowe. Oprócz przeglądu konkursowego, jak zwykle w programie przewidziane są dodatkowe atrakcje: wernisaż wystawy fotografii, koncert muzyki alternatywnej, pozakonkursowe pokazy filmowe.

Pięciolecie Ognia organizatorzy będą świętować wraz z innymi pięciolatkami w Centrum Kultury Dziecka, które jest filią MOK. Zostanie zorganizowana tam impreza filmowa, która będzie miała na celu propagowanie sztuki filmowej wśród najmłodszych mieszkańców Zgierza.

O szczegółach programu będziemy informować w późniejszym czasie. Musimy wspomnieć, że V OPFA "Ogień w głowie" nie byłby tak obfity w atrakcje gdyby nie zdobyte z Państwowego Instytutu Sztuki Filmowej fundusze. Mamy nadzieję, że ta jubileuszowa edycja rzeczywiście okaże się wyjątkowa.

Magdalena Kłosowska
Miejski Ośrodek Kultury w Zgierzu

Copyright © 2016. All Rights Reserved by Miasto Zgierz

Created by Logo firmy VobacomVobacom

Ważne komunikaty

17413
Usuń

Godziny obsługi interesantów UMZ i USC

Od dnia 2 maja 2019 r. zmieniają się godziny obsługi interesantów:  Urząd Miasta Zgierza (UMZ - pl. Jana Pawła II 16, ul. ks. J. Popiełuszki 3a, ul...
14116
Usuń

Zagubione zwierzęta, zwierzęta do adopcji

Bezdomne zwierzęta, w szczególności psy i koty wyłapywane na terenie Gminy Miasto Zgierz przewożone są do Schroniska i Hotelu dla bezdomnych...
13781
Usuń

JEDEN NUMER w Zgierzu

Dzwoniąc pod numer telefonu 42 71 95 100 możesz zgłosić jakiś problem w mieście, zapytać, powiadomić. Zgłoszenia można składać elektronicznie: 
10697
Usuń

Harmonogramy odbioru odpadów

Harmonogramy odbioru odpadów (od stycznia 2019 r. do stycznia 2020 r.): 
4942
Usuń

Dyżury aptek

Apteka całodobowa "U DOMINIKA" (ul. Lechonia 2 - tel. 42 716 52 30) dyżur pełni w dni powszednie, soboty, niedziele i święta.
Facebook
YouTube
Google+
RSS