Menu główne

Po raz piąty filmowo zapłoną głowy

Po raz piąty filmowo zapłoną głowy - plakatZgierz ma swoją propozycję dla fanów kina niezależnego. To V Ogólnopolski Przegląd Filmów Amatorskich "Ogień w głowie". Impreza rusza 28 sierpnia i będzie trwała 2 dni. W programie oprócz licznych prezentacji filmowych, zapowiedziano koncerty, wernisaże wystaw malarstwa i fotografii, pokaz fireshow oraz imprezę urodzinową dla 5-latków. 

Właśnie została ustalona lista filmów zakwalifikowanych do tegorocznego Przeglądu (zobacz PROGRAM).

Wśród nich znalazły się propozycje z całej Polski: m. in. z Łodzi, Oświęcimia, Bydgoszczy, Katowic, Krakowa, Warszawy. Jednak zanim odbędzie się konkurs, na odwiedzających MOK czeka wystawa malarstwa Aleksandry Kozioł i fotografii członków Stowarzyszenia MONAR z Ozorkowa.

Oprócz tego, w piątkowy wieczór swoją premierę będzie miało eksperymentalne Kino BUCH, które właśnie powstaje na strychu Ośrodka. Tam odbędzie się pokaz filmów pozakonkursowych. Na zakończenie pierwszego dnia zagra zespół Von Zeit. Wystąpi w nowym składzie, ale tradycyjnie będą mu towarzyszyły wizualizacje i filmy.

Od początku istnienia zgierski festiwal wspierany jest przez łódzką filmówkę. PWSFTviT udostępnia organizatorom "Ognia w głowie" filmy, które brały udział w festiwalu "Łodzią po Wiśle". Podobnie stanie się i w tym roku. Pokaz ten otworzy drugi dzień festiwalu. W dalszej części soboty odbędzie się konkurs główny i pokaz fireshow, któremu towarzyszyć będzie lampka szampana i tort urodzinowy! Natomiast ogłoszenie wyników nastąpi w przerwie szalonej zabawy przy muzyce Złodziei Kwiatów, w późnych godzinach sobotniej nocy.

Twórcy imprezy: MOK, Teatr Art. 51 (Anna Perek i Justyna Zielińska) chcąc uczcić mały jubileusz Ognia nie zapomnieli o najmłodszych odbiorcach kultury i postanowili zorganizować imprezę dla swoich rówieśników, czyli pięciolatków ze Zgierza i okolic. Impreza odbędzie się w Centrum Kultury Dziecka, które jest filią MOK. W programie filmy z Wytwórni Se-Ma-For, zabawy plastyczne i oczywiście urodzinowy tort dla wszystkich!

W tym roku, z okazji pięciolecia imprezy, organizatorzy postanowili jeszcze szerzej przyczynić się do upowszechniania sztuki filmowej. W związku z tym powstało kino objazdowe, które odwiedza placówki takie jak: szpital, dom dziecka czy siedziba Stowarzyszenia MONAR. W ramach tej akcji zatrzymało się również w centrum Zgierza, by pokazując najlepsze festiwalowe filmy zachęcić mieszkańców do uczestnictwa w imprezie głównej.

W ramach zaplanowanych działań w połowie wakacji odbyły się także warsztaty filmowe, w których udział wzięli młodzi ludzie ze Zgierza, Łodzi i okolic. Poznali oni od podstaw tajniki powstawania małych form filmowych. Wspólnie została nakręcona etiuda, której oficjalna premiera odbędzie się podczas drugiego dnia festiwalu. Warsztaty przygotowane były przez Fundację Rozwoju sztuki Filmowej, a sfinansowane przez Państwowy Instytut Sztuki Filmowej.

Organizatorami imprezy są: Miejski Ośrodek Kultury w Zgierzu, Teatr Art. 51, Klub AgRafKa i Se-Ma-For Film Production. Po wszelkie szczegóły zapraszamy na stronę www.myspace.com/ogienwglowie

Start imprezy: piątek, 28 sierpnia, godzina 18.00 - PROGRAM.

Wstęp wolny (z wyjątkiem koncertu Von Zeit - bilet 8 zł).

Magdalena Kłosowska
Miejski Ośrodek Kultury w Zgierzu

Copyright © 2016. All Rights Reserved by Miasto Zgierz

Created by Logo firmy VobacomVobacom

Ważne komunikaty

17413
Usuń

Godziny obsługi interesantów UMZ i USC

Od dnia 2 maja 2019 r. zmieniają się godziny obsługi interesantów:  Urząd Miasta Zgierza (UMZ - pl. Jana Pawła II 16, ul. ks. J. Popiełuszki 3a, ul...
14116
Usuń

Zagubione zwierzęta, zwierzęta do adopcji

Bezdomne zwierzęta, w szczególności psy i koty wyłapywane na terenie Gminy Miasto Zgierz przewożone są do Schroniska i Hotelu dla bezdomnych...
13781
Usuń

JEDEN NUMER w Zgierzu

Dzwoniąc pod numer telefonu 42 71 95 100 możesz zgłosić jakiś problem w mieście, zapytać, powiadomić. Zgłoszenia można składać elektronicznie: 
10697
Usuń

Harmonogramy odbioru odpadów

Harmonogramy odbioru odpadów (od stycznia 2019 r. do stycznia 2020 r.): 
4942
Usuń

Dyżury aptek

Apteka całodobowa "U DOMINIKA" (ul. Lechonia 2 - tel. 42 716 52 30) dyżur pełni w dni powszednie, soboty, niedziele i święta.
Facebook
YouTube
Google+
RSS