Menu główne

Pomagają bezdomnym

Spore zdziwienie urzędników i petentów zgierskiego magistratu wzbudzała kręcąca się wczoraj po korytarzu grupa mężczyzn, znanych z grzebania po śmietnikach.

W urzędzie pojawili się w towarzystwie zgierskiego społecznika Bernarda Zboińskiego. Jak się okazało, celem wizyty było wykonanie bezdomnym zdjęć do... dowodów osobistych.
- Na ostatniej sesji rady miasta zwróciłem się do radnych z prośbą o pomoc bezdomnym, którzy osiedlili się w zrujnowanym domu w pobliżu mojego bloku - mówi Bernard Zboiński. - Na razie udało mi się namówić samorządowców do pokrycia z kasy miasta kosztów wyrobienia dowodów osobistych dla bezdomnych. W związku z tym trzeba było zrobić im zdjęcia. Z tej okazji - za zgodą sąsiadów z całej klatki - bezdomni mogli się wykąpać w blokowej pralni. Załatwiłem też dla nich czystą odzież i bieliznę.

- Czuję się rześko jak dzieciak, już nie pamiętam, kiedy byłem taki czysty - mówi Zbigniew Ciszewski, wybrany przez kolegów na szefa zgierskich bezdomnych. - Jak dostanę dowód, będę chciał znaleźć sobie jakąś robotę.

Z możliwości bezpłatnego wyrobienia sobie dowodu osobistego skorzystało 14 bezdomnych ze Zgierza. W związku z tym, że złożyli wnioski, uzyskali prawo do korzystania z pomocy społecznej. Już wczoraj Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej wydał im kartki na zupę do jadłodajni oraz zaopatrzył w ciepłą odzież.

Na dobrej drodze są też rozmowy z dyrekcją Miejskiego Zespołu Przychodni Rejonowych w Zgierzu i wszystko wskazuje na to, że już wkrótce zgierscy bezdomni zostaną objęci bezpłatną opieką lekarską.

Na podst. "Express Ilustrowany" z dn. 8.02.2005 r.

Copyright © 2016. All Rights Reserved by Miasto Zgierz

Created by Logo firmy VobacomVobacom

Ważne komunikaty

18710
Usuń

Utrudnienia w ruchu - ul. A. Struga i ul. Kolorowej

W dniach od 15 do 31 października 2019 r. w ul. A. Struga (od ronda Sybiraków do ul. Kolorowej) oraz w ul. Kolorowej (od ul. A. Struga w kierunku...
18452
Usuń

Przebudowa ul. Łąkowej - wyłączenie z ruchu

W celu zapewnienia bezpieczeństwa oraz sprawnej realizacji inwestycji - ul. Łąkowa w Zgierzu została wyłączona z ruchu do dnia 31.10 2019 r. ...
17413
Usuń

Godziny obsługi interesantów UMZ i USC

Od dnia 2 maja 2019 r. zmieniają się godziny obsługi interesantów:  Urząd Miasta Zgierza (UMZ - pl. Jana Pawła II 16, ul. ks. J. Popiełuszki 3a, ul...
14116
Usuń

Zagubione zwierzęta, zwierzęta do adopcji

Bezdomne zwierzęta, w szczególności psy i koty wyłapywane na terenie Gminy Miasto Zgierz przewożone są do Schroniska i Hotelu dla bezdomnych...
13781
Usuń

JEDEN NUMER w Zgierzu

Dzwoniąc pod numer telefonu 42 71 95 100 możesz zgłosić jakiś problem w mieście, zapytać, powiadomić. Zgłoszenia można składać elektronicznie: 
10697
Usuń

Harmonogramy odbioru odpadów

Harmonogramy odbioru odpadów (od stycznia 2019 r. do stycznia 2020 r.): 
4942
Usuń

Dyżury aptek

Apteka całodobowa "U DOMINIKA" (ul. Lechonia 2 - tel. 42 716 52 30) dyżur pełni w dni powszednie, soboty, niedziele i święta.
Facebook
YouTube
Google+
RSS