Menu główne

Rozpal Ogień w głowie!

Ostatni weekend sierpnia to zgierskie święto filmu amatorskiego. Wtedy to odbędzie się IV Ogólnopolski Przegląd Filmu Amatorskich "Ogień w głowie".

grafika rozpal ogień w głowieOrganizatorzy (Miejski Ośrodek Kultury, Teatr Art. 51, Klub AgRafKa) do 1 sierpnia czekają na zgłoszenia młodych, nieprofesjonalnych twórców filmowych, którzy chcą wystawić do konkursu swoje małe dzieła. Film nie może przekraczać 20 minut. Rodzaj i tematyka dowolne.

Czwarty już OPFA OGIEŃ W GŁOWIE został wydłużony o jeden dzień - z roku na rok jest więcej uczestników, więc obejrzenie wszystkiego w jedną noc staje się niemożliwe.

Od 29 do 31 sierpnia odbędzie się szereg imprez: wystawa foto, koncert zespołu Bajzel, impreza prowadzona przez M. Bunio S., pokaz filmów pozakonkursowych (filmy prezentowane podczas Festiwalu "Łodzią po Wiśle"), warsztaty aktorskie i operatorskie, performance Teatru Ognia i Papieru oraz dwudniowe oglądanie filmów konkursowych, pod gołym niebem w Ogrodzie MOK.

Organizatorzy przewidują nagrody pieniężne i rzeczowe. Zostanie przyznana również Nagroda Publiczności. Wstęp jest bezpłatny. Po dalsze szczegóły odsyłamy na stronę www.mok.miasto.zgierz.pl

"Ogień w głowie" powstał w odpowiedzi na brak lokalnej oferty związanej z filmem. Zainicjowany został przez aktorki Teatru Art. 51. Zawiązała się współpraca z Miejskim Ośrodkiem Kultury i wszystko wskazuje na to, że potrwa ona tak długo, jak będzie nią zainteresowane środowisko młodych twórców sztuki filmowej.

Magdalena Kłosowska
Miejski Ośrodek Kultury w Zgierzu

Copyright © 2016. All Rights Reserved by Miasto Zgierz

Created by Logo firmy VobacomVobacom

Ważne komunikaty

17413
Usuń

Godziny obsługi interesantów UMZ i USC

Od dnia 2 maja 2019 r. zmieniają się godziny obsługi interesantów:  Urząd Miasta Zgierza (UMZ - pl. Jana Pawła II 16, ul. ks. J. Popiełuszki 3a, ul...
14116
Usuń

Zagubione zwierzęta, zwierzęta do adopcji

Bezdomne zwierzęta, w szczególności psy i koty wyłapywane na terenie Gminy Miasto Zgierz przewożone są do Schroniska i Hotelu dla bezdomnych...
13781
Usuń

JEDEN NUMER w Zgierzu

Dzwoniąc pod numer telefonu 42 71 95 100 możesz zgłosić jakiś problem w mieście, zapytać, powiadomić. Zgłoszenia można składać elektronicznie: 
10697
Usuń

Harmonogramy odbioru odpadów

Harmonogramy odbioru odpadów (od stycznia 2019 r. do stycznia 2020 r.): 
4942
Usuń

Dyżury aptek

Apteka całodobowa "U DOMINIKA" (ul. Lechonia 2 - tel. 42 716 52 30) dyżur pełni w dni powszednie, soboty, niedziele i święta.
Facebook
YouTube
Google+
RSS