Menu główne

VII Ogólnopolski Przegląd Filmów Amatorskich "Ogień w głowie" - 26-27.08.2011 r.

VII Ogólnopolski Przegląd Filmów Amatorskich "Ogień w głowie"Siódmy już raz zapłonie w Zgierzu "Ogień w głowie". To filmowa impreza, na której nie może zabraknąć kina niezależnego, muzyki, ognia, a także atrakcji dla dzieci.

Wernisaż wystawy to także start Przeglądu. W tym roku swoje fotografie, przedstawiające Zgierz w nieco innym świetle, pokaże Michał Sikora - młody fotografik, który zajmuje się głównie portretami i zdjęciami reportażowymi. Teraz postanowił spróbować miejskiej fotografii. W naszym mieście pojawił się... przypadkiem! O szczegóły będzie można zapytać autora podczas otwarcia wystawy, czyli w piątek 26 sierpnia, o godz. 18:00.

Do konkursu odbywającego się w ramach VII Ogólnopolskiego Przeglądu Filmów Amatorskich "Ogień w głowie" (26-27 VIII 2011 r.) zgłoszono ponad 30 filmów, a to, które z nich wezmą udział w przeglądzie, wyjaśni się do połowy sierpnia. Oprócz konkursu przewidujemy pokaz filmów produkcji Se-Ma-For, a także innych wytwórni, co ma być zapowiedzią Se-Ma-For Film Festiwal (Łódź, wrzesień br.).

Imprezę uświetni też koncert zespołu Małe Instrumenty. Na stronie zespołu czytamy: "...to grupa artystyczna koncentrująca się na poszukiwaniach dźwiękowych w sferze małych instrumentów. Instrumentarium określające zakres tych brzmieniowych experymentów to wciąż poszerzająca się grupa profesjonalnych instrumentów niewielkich rozmiarów, dźwiękowych zabawek, kuriozalnych wynalazków muzycznych i całej masy drobiazgowych przedmiotów wydających dźwięki. W ten sposób konstruowana muzyka eksponuje niepowtarzalny charakter barw, czasem piękny i kunsztowny, czasem zaskakujący i odkrywczy, a czasem ujawnia ułomności brzmienia i cieszy ograniczeniami. To oznacza, ze zespół zawsze staje przed koniecznością poszukiwania nowych rozwiązań." Koncert w sobotę, o godz. 20:00.

Z uwagii na wiek "Ognia w głowie" nie można było zapomnieć o rówieśnikach. Organizatorzy OPFA "Ogień w głowie" (czyli Miejski Ośrodek Kultury, Teatr Art. 51 i Klub AgRafka) postanowili zaangażować się w działania na rzecz społeczności lokalnej, szczególnie dzieci, które od września idą do szkoły. I tak, podczas dwóch dni festiwalowych odbędzie się zbiórka przyborów szkolnych i wszystkiego, czego potrzebuje uczeń, a co na imprezie będzie stanowić przepustkę, by w niej uczestniczyć. Akcja "Paka dla Uczniaka" organizowana będzie wraz ze Stowarzyszeniem Inicjatyw Obywatelskich EZG.

Dodatkowo drugiego dnia imprezy (ok. godz. 13:00) zaproszeni zostaną siedmiolatkowie (i nie tylko) na warsztaty przygotowane przez Muzeum Bajki Se-Ma-For.

Na uczestników Festiwalu czekają jeszcze inne atrakcje, których zdradzać nie można. Należy pamiętać o ciepłym stroju wieczorowym i dobrym humorze, bo konkurs Ogniowy odbywa się pod gołym niebem, w Ogrodzie MOK, przy ul. Mielczarskiego 1.

PROGRAM imprezy

26 sierpnia (piątek)

 • 18.00 - otwarcie wystawy (Galeria MOK)
 • 19.00 - pokaz filmów pozakonkursowych (Kino BUCH)
 • 21.00 - I część konkursu filmowego (ogród MOK)

27 sierpnia (sobota)

 • 13.00 - warsztaty dla dzieci - prowadzenie Se-Ma-For (sala teatralna MOK)
 • 18.00 - pokaz filmów pozakonkursowych (Kino BUCH)
 • 22.00 - koncert zespołu Małe Instrumenty (Klub AgRafKa)
 • 22.00 - II część konkursu filmowego (ogród MOK)
 • 23.30 - pokaz sztucznych ogni i niespodzianka (ogród MOK)
 • 00.00 - werdykt Jury i wręczenie nagród

Wszelkie szczegóły znajdziecie na stronie www.mokzgierz.pl/aktualnosci/177.

Poza tym FACEBOOK jest doskonałym źródłem:

 • strona Ognia: http://facebook.pl/ogienwglowie
 • strona wydarzenia dla Paki dla Uczniaka: www.facebook.com
 • wydarzenie koncert Małych Instrumentów: www.facebook.com

Organizatorami imprezy są: Miejski Ośrodek Kultury w Zgierzu, Teatr Art 51., Klub AgRafKa.

Sponsorami są: Firma TOMTEX, Multibank, Eurofoam, DORBUD.

Patronami medialnymi są: WirtualnyZgierz.pl, Radio Łódź, TVP Łódź, Pro-Radio, MegaTotal.pl, Eventoid.pl, Reymont.pl, INDEPENDENT - Polska Kultura Niezależna, EZG.info.pl.

Partnerami są: Firma Ultra-Viol, Muzeum Bajki Se-Ma-For, Pizzeria TABASCO, Cukiernia Szarlotka i cała masa ludzi.

PROGRAM imprezy, INFORMACJA prasowa (plik .pdf)

Magdalena Kłosowska
Miejski Ośrodek Kultury w Zgierzu

Copyright © 2016. All Rights Reserved by Miasto Zgierz

Created by Logo firmy VobacomVobacom

Ważne komunikaty

17413
Usuń

Godziny obsługi interesantów UMZ i USC

Od dnia 2 maja 2019 r. zmieniają się godziny obsługi interesantów:  Urząd Miasta Zgierza (UMZ - pl. Jana Pawła II 16, ul. ks. J. Popiełuszki 3a, ul...
14116
Usuń

Zagubione zwierzęta, zwierzęta do adopcji

Bezdomne zwierzęta, w szczególności psy i koty wyłapywane na terenie Gminy Miasto Zgierz przewożone są do Schroniska i Hotelu dla bezdomnych...
13781
Usuń

JEDEN NUMER w Zgierzu

Dzwoniąc pod numer telefonu 42 71 95 100 możesz zgłosić jakiś problem w mieście, zapytać, powiadomić. Zgłoszenia można składać elektronicznie: 
10697
Usuń

Harmonogramy odbioru odpadów

Harmonogramy odbioru odpadów (od stycznia 2019 r. do stycznia 2020 r.): 
4942
Usuń

Dyżury aptek

Apteka całodobowa "U DOMINIKA" (ul. Lechonia 2 - tel. 42 716 52 30) dyżur pełni w dni powszednie, soboty, niedziele i święta.
Facebook
YouTube
Google+
RSS