Menu główne

VIII Ogólnopolski Przegląd Filmów Amatorskich "Ogień w głowie" - 31.08.-01.09.2012 r.

VIII Ogólnopolski Przegląd Filmów Amatorskich "Ogień w głowie" PLAKAT"Ogień w głowie" to impreza kierowana do nieprofesjonalnych twórców filmowych, przy jednoczesnym uczestnictwie znawców tej sztuki. Jednak zanim dojdzie do samego Przeglądu, organizatorzy wypełniają czas wakacyjny wydarzeniami filmowymi, które ściśle wiążą się z imprezą.

Na przełomie lipca i sierpnia, przez 5 dni w MOK były realizowane warsztaty filmowe, współorganizowane przez Fundację Rozwoju Sztuki Filmowej. Uczestnicy zajęć zdobyli wiedzę z podstaw sztuki filmowej, dowiedzieli się jak organizować pracę na planie, nauczyli się analizować film, a także samodzielnie planować to, co inni zobaczą w filmie. Oprócz tego poznali zasady konstruowania filmu, kadrowania oraz opowiadania - od planowania scenariusza, budowy dialogu, postaci, scen, po tworzenie konspektu.

Efektem tygodniowej pracy jest etiuda, którą zaprezentujemy podczas "Ognia w głowie".

Tegoroczny Ogień w głowie będzie się odbywał pod hasłem szeroko rozumianej podróży, a najbardziej charakterystycznym tego znakiem, będzie wystawa fotografii. Modelami będą osoby dorosłe, które podzielą się z nami marzeniami z lat młodości dotyczącymi tego, kim chcieli zostać w przyszłości. Sesje foto będą niejakim spełnieniem tych marzeń. Zdjęcia wykonywali zaprzyjaźnieni fotograficy: Piotr Tołłoczko i znany z zeszłorocznej edycji festiwalu Michał Sikora. Wernisaż będzie jednocześnie otwarciem całej imprezy (31 sierpnia, o godz. 18.00).

Natomiast w czwartek (tuż przed festiwalem, 30 sierpnia) zaproponujemy mieszkańcom Zgierza podróż (grę miejską) po ciekawych, ale zaniedbanych miejscach w mieście. Na tych obiektach będziemy wyświetlać filmy, do których muzykę na żywo będzie grał zespół Skafander, przy okazji uczestnicy otrzymają zadania/zagadki do rozwiązania. Liczymy na to, że w ten sposób ożywimy wiele budynków i dzięki temu okażą się atrakcyjne kulturowo.

W czasie dni festiwalowych będą miały miejsca pokazy filmowe, koncert zespołu Pogodno, w sobotę w południe 2 warsztaty fotograficzne: dla dzieci i dla dorosłych. W programie również spotkanie z jurorami i przede wszystkim konkurs filmowy, W tym roku w gronie jurorów znajdą się: Leszek Dawid - reżyser "Jesteś Bogiem" i Magnus von Horn - reżyser i scenarzysta "Bez śniegu" oraz Mariusz Włodarski - reżyser, kierownik wielu produkcji.

Udział w imprezie jest bezpłatny (wyjątek stanowi koncert, na który bilet będzie kosztował 10 zł). Tegoroczna impreza współorganizowana jest z Łódzkim Domem Kultury, w ramach programu "Współorganizacja projektów kulturalnych w województwie łódzkim w 2012 roku".

Program imprezy:

30.08. (czwartek)

  • godz. 20:00 - "Ożywiamy miasto" - gra miejska + pokaz kina niemego do muzyki zespołu Skaffander (wymarsz z MOK)

31.08. (piątek)

  • godz. 18:00 - wernisaż wystawy fotograficznej "Kim będę jak dorosnę?" (Zgierska Galeria Sztuki)
  • godz. 19:00 - pozakonkursowy pokaz filmów Ded Flay Prodakszynz (sala teatralna MOK)
  • godz. 20:00 - koncert zespołu Pogodno (Klub AgRafKa)

01.09. (sobota)

  • godz. 12:00 - warsztaty foto dla dzieci i z realizacji obrazu dla dorosłych (jednocześnie)
  • godz. 19:00 - pozakonkursowy pokaz filmów z PWSFTviT im. L. Schillera w Łodzi (sala teatralna MOK)
  • godz. 21:00 - konkurs filmowy w Ogrodzie MOK
  • godz. 23:30 - niespodzianka dla uczestników imprezy
  • godz. 24:00 - werdykt Jury

Regulamin (pdf)

Magdalena Kłosowska
Miejski Ośrodek Kultury w Zgierzu

Copyright © 2016. All Rights Reserved by Miasto Zgierz

Created by Logo firmy VobacomVobacom

Ważne komunikaty

17413
Usuń

Godziny obsługi interesantów UMZ i USC

Od dnia 2 maja 2019 r. zmieniają się godziny obsługi interesantów:  Urząd Miasta Zgierza (UMZ - pl. Jana Pawła II 16, ul. ks. J. Popiełuszki 3a, ul...
14116
Usuń

Zagubione zwierzęta, zwierzęta do adopcji

Bezdomne zwierzęta, w szczególności psy i koty wyłapywane na terenie Gminy Miasto Zgierz przewożone są do Schroniska i Hotelu dla bezdomnych...
13781
Usuń

JEDEN NUMER w Zgierzu

Dzwoniąc pod numer telefonu 42 71 95 100 możesz zgłosić jakiś problem w mieście, zapytać, powiadomić. Zgłoszenia można składać elektronicznie: 
10697
Usuń

Harmonogramy odbioru odpadów

Harmonogramy odbioru odpadów (od stycznia 2019 r. do stycznia 2020 r.): 
4942
Usuń

Dyżury aptek

Apteka całodobowa "U DOMINIKA" (ul. Lechonia 2 - tel. 42 716 52 30) dyżur pełni w dni powszednie, soboty, niedziele i święta.
Facebook
YouTube
Google+
RSS