Menu główne

W zdrowym ciele zdrowy duch - 17. finał WOŚP już tuż, tuż!

11 stycznia odbędzie się XVII Finał WOŚP. Tym razem Orkiestra zbiera pieniądze na wczesne wykrywanie nowotworów u dzieci. WOŚP chce też zachęcić Polaków do wyjścia z domu i propagować hasło: W zdrowym ciele zdrowy duch!

Wczesne wykrywanie nowotworów u dzieci to temat Finału 2009. Głównym celem jest doprowadzenie do sytuacji, w której diagnostyka onkologiczna będzie powszechna, dostępna dla każdej rodziny - bez względu na miejsce zamieszkania.

W tym roku WOŚP będzie miała 1500 sztabów w Polsce i na całym świecie. Czerwone serduszka pojawią się między innymi w USA, Libanie, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Arabii Saudyjskiej, Francji, Grecji, Holandii.

120 tysięcy wolontariuszy będzie zbierało pieniądze do zielonych puszek. W zamian będą wręczać czerwone serduszka, które od zawsze są symbolem WOŚP. W tym roku przygotowano 12 milionów takich naklejek. W Zgierzu, w ulicznej kweście, oraz podczas imprez towarzyszących weźmie udział aż 305 wolontariuszy.

Od dwóch miesięcy zgierski sztab WOŚP pracuje intensywnie nad przebiegiem tegorocznego finału, którego szczegółowy program znajdziemy na stronie internetowej www.wosp.miasto.zgierz.pl.

Copyright © 2016. All Rights Reserved by Miasto Zgierz

Created by Logo firmy VobacomVobacom

Ważne komunikaty

17413
Usuń

Godziny obsługi interesantów UMZ i USC

Od dnia 2 maja 2019 r. zmieniają się godziny obsługi interesantów:  Urząd Miasta Zgierza (UMZ - pl. Jana Pawła II 16, ul. ks. J. Popiełuszki 3a, ul...
14116
Usuń

Zagubione zwierzęta, zwierzęta do adopcji

Bezdomne zwierzęta, w szczególności psy i koty wyłapywane na terenie Gminy Miasto Zgierz przewożone są do Schroniska i Hotelu dla bezdomnych...
13781
Usuń

JEDEN NUMER w Zgierzu

Dzwoniąc pod numer telefonu 42 71 95 100 możesz zgłosić jakiś problem w mieście, zapytać, powiadomić. Zgłoszenia można składać elektronicznie: 
10697
Usuń

Harmonogramy odbioru odpadów

Harmonogramy odbioru odpadów (od stycznia 2019 r. do stycznia 2020 r.): 
4942
Usuń

Dyżury aptek

Apteka całodobowa "U DOMINIKA" (ul. Lechonia 2 - tel. 42 716 52 30) dyżur pełni w dni powszednie, soboty, niedziele i święta.
Facebook
YouTube
Google+
RSS