Menu główne

Sprawni i niepełnosprawni – tak samo ważni

Uczestnicy wydarzenia w parku - fot. Starostwo Powiatowe w Zgierzu
Date of publication: 
10.10.2019
Sprawni i niepełnosprawni – tak samo ważni

Członek Zarządu Powiatu Zgierskiego Adam Świniuch wziął udział w inauguracji happeningu pod hasłem „Od kultury do tolerancji”.

Inicjatywa Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego i Centrum Kultury Dziecka w Zgierzu przyciągnęła do Parku Miejskiego im. T. Kościuszki kilkuset uczniów zgierskich szkół. Na prośbę autorki projektu Agaty Barzyńskiej przynieśli własnoręcznie wykonane transparenty, wzywające do szacunku do drugiego człowieka, tolerancji i otwartości. W szczególny sposób akcentowano potrzebę włączania w życie społeczne i kulturalne, miasta oraz powiatu, osób dotkniętych różnymi formami niepełnosprawności, czy to ruchowej, czy intelektualnej. 

STOP przemocy, TAK tolerancji”, „Tacy sami, a ściana między nami – zburzmy ją dziś!”, „Razem – w pełni sprawni”, „Jesteś silniejszy niż myślisz”, „Każdy z nas jest taki sam. Tolerancję w sercu mam” – napisali uczniowie na transparentach, które prezentowali pod sceną, a następnie dumnie nieśli w przemarszu po parku.

Później przyszedł czas na występy, tworzenie instalacji „Drzewo tolerancji”, sesję zdjęciową i zabawy z animatorami.

Nad bezpieczeństwem uczestników czuwała straż miejska, a medycznie zabezpieczali wydarzenie dr Cezary Zawadzki oraz ratownik med. Roman Barzyński.

Członek Zarządu Powiatu Zgierskiego Adam Świniuch wyraził uznanie dla działań podjętych w ramach inicjatywy „Od kultury do tolerancji” i życzył uczestnikom udanej zabawy. Do życzeń tych przyłączył się prezydent Zgierza.

Happening „Od kultury do tolerancji”  (wydarzenie) zorganizowany został przez SOS-W przy wsparciu Centrum Kultury Dziecka w Zgierzu. Inicjatywa została dofinansowana ze środków Narodowego Centrum Kultury, w ramach programu Domy Kultury + Inicjatywy Lokalne 2019.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Zgierzu

Copyright © 2016. All Rights Reserved by Miasto Zgierz

Created by Logo firmy VobacomVobacom

Ważne komunikaty

19931
Usuń

Odbiór odpadów wielkogabarytowych 2021

Terminy odbioru mebli i innych odpadów wielkogabarytowych, zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, opon, odzieży i tekstyliów:dla...
21588
Usuń

Szczepienia przeciw COVID-19

Zapraszamy do zapoznania się z tematyczną podstroną dot. szczepień przeciwko COVID-19, gdzie w jednym miejscu znajduje się zbiór najważniejszych...
10697
Usuń

Odpady komunalne: harmonogramy odbioru, deklaracje i stawki

Harmonogramy odbioru odpadów: 
14116
Usuń

Zagubione zwierzęta, zwierzęta do adopcji

Bezdomne zwierzęta, w szczególności psy i koty wyłapywane na terenie Gminy Miasto Zgierz przewożone są do Schroniska i Hotelu dla bezdomnych...
4942
Usuń

Dyżury aptek

Apteka całodobowa "U DOMINIKA" (ul. Lechonia 2 - tel. 42 716 52 30) dyżur pełni w dni powszednie, soboty, niedziele i święta. Godziny pracy...
Facebook
YouTube
Google+
RSS