Menu główne

Święto Policji 2020

Uroczystości na dziedzińcu Komendy Powiatowej Policji w Zgierzu
Date of publication: 
23.07.2020
Święto Policji 2020

24 lipca to data szczególna dla funkcjonariuszy - data święta polskiej Policji. Jest to czas awansów, nominacji, odznaczeń dla policjantów. Tegoroczne obchody w powiecie zgierskim odbyły się 22 lipca 2020 roku na dziedzińcu Komendy Powiatowej Policji w Zgierzu. 

Uroczystość rozpoczęto wciągnięciem na maszt flagi państwowej oraz odegraniem hymnu państwowego. Dowódcą uroczystości był kom. Mariusz Moszczyński - Naczelnik Wydziału Prewencji KPP Zgierz, który złożył meldunek Komendantowi Powiatowemu Policji w Zgierzu mł. insp. Wojciechowi Włodarczykowi. 

W tym roku z okazji Święta Policji 74 funkcjonariuszy otrzymało awanse na wyższe stopnie policyjne. Wśród nich było 2 policjantów w korpusie oficerów, 62 w korpusie aspirantów i podoficerów oraz 10 w korpusie szeregowych. 10 mundurowych awansowało przedterminowo w drodze wyróżnienia. 

Z okazji Święta Policji, oprócz dzisiejszych nominacji, policjanci powiatu zgierskiego zostali wyróżnieni państwowymi i resortowymi odznaczeniami. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej postanowić nadać „Srebrny Medal za Długoletnią Służbę” I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Zgierzu mł. insp. Pawłowi Głuszczykowi, a także podinsp. Piotrowi Bartkiewiczowi, który w zgierskiej jednostce policji jest Naczelnikiem Wydziału Kryminalnego. Dodatkowo Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji wyróżnił „Brązową Odznaką Zasłużonego Policjanta” Naszą koleżankę z Komisariatu Policji w Głownie asp. Małgorzatę Grzelak. Te wyróżnienia będą wręczane w późniejszym terminie. 

Po wręczeniu awansów głos zabrał Komendant Powiatowy Policji w Zgierzu mł. insp. Wojciech Włodarczyk, który podziękował zgierskim policjantom za kolejny rok wspaniałej, pełnej poświęceń służbie. Inspektor złożył również podziękowania dla rodzin funkcjonariuszy, którzy na co dzień są ogromnym oparciem dla każdego stróża prawa. Następnie głos zabrali zaproszeni gości: W-ce Starosta Zgierski p. Dominik Gabrysiak oraz Prezydent Miasta Zgierz p. Przemysław Staniszewski. 

Uroczystość Święta Policji zakończyła się złożeniem meldunku Komendantowi Powiatowemu Policji w Zgierzu przez dowódcę uroczystości. 

Galeria zdjęć z uroczystości

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Zgierzu

Copyright © 2016. All Rights Reserved by Miasto Zgierz

Created by Logo firmy VobacomVobacom

Ważne komunikaty

19931
Usuń

Odbiór odpadów wielkogabarytowych 2021

Terminy odbioru mebli i innych odpadów wielkogabarytowych, zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, opon, odzieży i tekstyliów:dla...
21588
Usuń

Szczepienia przeciw COVID-19

Zapraszamy do zapoznania się z tematyczną podstroną dot. szczepień przeciwko COVID-19, gdzie w jednym miejscu znajduje się zbiór najważniejszych...
10697
Usuń

Odpady komunalne: harmonogramy odbioru, deklaracje i stawki

Harmonogramy odbioru odpadów: 
14116
Usuń

Zagubione zwierzęta, zwierzęta do adopcji

Bezdomne zwierzęta, w szczególności psy i koty wyłapywane na terenie Gminy Miasto Zgierz przewożone są do Schroniska i Hotelu dla bezdomnych...
4942
Usuń

Dyżury aptek

Apteka całodobowa "U DOMINIKA" (ul. Lechonia 2 - tel. 42 716 52 30) dyżur pełni w dni powszednie, soboty, niedziele i święta. Godziny pracy...
Facebook
YouTube
Google+
RSS