Menu główne

Specjalistyczne Centrum Pomocy osobom pokrzywdzonym przestępstwem

Plakat informacyjny
Date of publication: 
25.07.2019
Specjalistyczne Centrum Pomocy osobom pokrzywdzonym przestępstwem

W Łodzi ruszyło, pierwsze w Polsce Specjalistyczne Centrum Pomocy osobom pokrzywdzonym przestępstwem.

Od dnia 15 lutego 2019 r. Fundacja Subvenio rozpoczęła w Łodzi realizację projektu: "Specjalistyczne Centrum Pomocy" dla osób pokrzywdzonych przestępstwem. Do korzystania z usług Centrum zapraszamy osoby pokrzywdzone przestępstwem z terenu całej Polski. Centrum jest współfinansowane ze środków Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości. 

Osoby zgłaszające się do Centrum i zakwalifikowane do udziału w programie mogą otrzymać szeroko pojętą pomoc psychologiczną (w postaci konsultacji i spotkań interwencyjnych z psychologiem oraz sesji terapii krótko jak i długoterminowej), konsultacje psychiatryczną, pomoc w zakresie rehabilitacji w postaci usług rehabilitanta w domu pacjenta oraz dofinansowanie przy kupnie leków poza refundacją NFZ, w tym także wyrobów medycznych, niezbędnych w procesie powrotu do zdrowia lub łagodzących skutki przestępstwa. 

Oferujemy także możliwość skorzystania z dopłat przy korzystaniu z konsultacji lekarskich u najlepszych w Łodzi specjalistów, przyjmujących także w placówkach komercyjnych, jeśli konieczność konsultacji wynika z zaistniałego przestępstwa. 

Istnieje także możliwość wyjazdu do sanatorium ze znaczną dopłatą lub nawet całkowitą refundacją pobytu, poza kolejką w NFZ, jeśli pobyt ma łagodzić skutki przestępstwa. 

W ramach programu, możemy pomóc w zakupie wyposażenia mieszkania lub sprzętu AGD, jeśli ma to bezpośredni związek z zaistniałym przestępstwem i łagodzi lub niweluje jego skutki. 

Centrum mieści się w Łodzi, przy ul. Rewolucji 1905 r. nr 52 (budynki Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej) - recepcja w pok. G03 (parter). Lokal jest dostępny dla osób niepełnosprawnych. 

Specjalistyczne Centrum Pomocy jest czynne

  • poniedziałek, wtorek w godz. 10:00 - 20:00, 
  • środa, czwartek, piątek w godz. 08:00 - 18:00. 

W tych samych godzinach czynny jest telefon nr 514 025 546. 

W 2020 roku uruchomimy obiekt centrum, w którym będą się mieściły gabinety rehabilitacyjne, medyczne oraz psychologiczne. Wprowadzimy także możliwość korzystania z domowych wizyt psychologów. 

Wszystkie usługi świadczone w ramach Specjalistycznego Centrum Pomocy są bezpłatne. 

Dodatkowe informacje na stronach: 

Projekt jest realizowany od 15.02.2019 r. do 31.12.2021 r.

Do pobrania: 
Ulotka informacyjna (pdf) (407.95KB)
Plakat informacyjny (jpg) (243.48KB)

Copyright © 2016. All Rights Reserved by Miasto Zgierz

Created by Logo firmy VobacomVobacom

Ważne komunikaty

19931
Usuń

Odbiór odpadów wielkogabarytowych 2021

Terminy odbioru mebli i innych odpadów wielkogabarytowych, zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, opon, odzieży i tekstyliów:dla...
21588
Usuń

Szczepienia przeciw COVID-19

Zapraszamy do zapoznania się z tematyczną podstroną dot. szczepień przeciwko COVID-19, gdzie w jednym miejscu znajduje się zbiór najważniejszych...
10697
Usuń

Odpady komunalne: harmonogramy odbioru, deklaracje i stawki

Harmonogramy odbioru odpadów: 
14116
Usuń

Zagubione zwierzęta, zwierzęta do adopcji

Bezdomne zwierzęta, w szczególności psy i koty wyłapywane na terenie Gminy Miasto Zgierz przewożone są do Schroniska i Hotelu dla bezdomnych...
4942
Usuń

Dyżury aptek

Apteka całodobowa "U DOMINIKA" (ul. Lechonia 2 - tel. 42 716 52 30) dyżur pełni w dni powszednie, soboty, niedziele i święta. Godziny pracy...
Facebook
YouTube
Google+
RSS