Menu główne

Chotomska Wanda

Wanda ChotomskaWanda Chotomska (ur. w 1929 r.) - polska pisarka, autorka wierszy i opowiadań dla dzieci i młodzieży. 

Studiowała na Wydziale Społeczno-Politycznym i Wydziale Dziennikarskim Akademii Nauk Politycznych w Warszawie. Wspólnie z Mironem Białoszewskim ogłaszała wiersze w "Świerszczyku", podpisywane pseudonimem "Wanda Miron". Stworzyła popularny cykl programów telewizyjnych dla dzieci Jacek i Agatka (1962-1973). 

Otrzymała wiele nagród, została odznaczona Orderem Uśmiechu (1969). Jest członkiem Stowarzyszenia Pisarzy Polskich. Prezes Zarządu Polskiej Fundacji Dzieci i Młodzieży. Jest autorką ponad 200 książek dla dzieci i młodzieży, audycji radiowych i telewizyjnych, scenariuszy do filmów krótkometrażowych i sztuk teatralnych. 

Autorka m.in. "Przygód jeża spod miasta Zgierza". Od wielu lat wnosi szczególny wkład w rozwój i kształtowanie pozycji Zgierza w skali kraju i na forum międzynarodowym. Książka, na której wychowało się wiele pokoleń zgierzan, jest motywem przewodnim wielu spotkań i uroczystości. 

Informacje na stronie: 

Tytuł "Honorowy Obywatel Miasta Zgierza" dla Wandy Chotomskiej został przyznany Uchwałą Nr VII/66/2003 Rady Miasta Zgierza z dnia 24 kwietnia 2003 r.

Copyright © 2016. All Rights Reserved by Miasto Zgierz

Created by Logo firmy VobacomVobacom

Ważne komunikaty

14116
Usuń

Zagubione zwierzęta, zwierzęta do adopcji

Bezdomne zwierzęta, w szczególności psy i koty wyłapywane na terenie Gminy Miasto Zgierz przewożone są do Schroniska i Hotelu dla bezdomnych...
13781
Usuń

JEDEN NUMER w Zgierzu

Dzwoniąc pod numer telefonu 42 71 95 100 możesz zgłosić jakiś problem w mieście, zapytać, powiadomić. Zgłoszenia można składać elektronicznie: 
10697
Usuń

Harmonogramy odbioru odpadów

Harmonogramy odbioru odpadów (od stycznia 2019 r. do stycznia 2020 r.): 
Facebook
YouTube
Google+
RSS