Menu główne

Wraca tramwaj do Zgierza

Hanna Zdanowska i Przemysław Staniszewski
Data publikacji: 
25.11.2021
Wraca tramwaj do Zgierza

20 grudnia 2021 roku pojedziemy ponownie tramwajem ze Zgierza do Łodzi. Prezydenci obu miast podpisali porozumienie dotyczące funkcjonowania komunikacji miejskiej. 

Trwają ostatnie szlify na nowym torowisku od Helenówka, przez Chełmy i Kurak do placu Kilińskiego w Zgierzu, aby jeszcze przed świętami na torach ponownie zagościły tramwaje łączące stolice aglomeracji ze Zgierzem. 

Również po łódzkiej stronie prowadzone są prace wykończeniowe przy remontowanym torowiska na wysokości zajezdni Helenówek. Na pasażerów czekać będzie zupełnie nowe torowisko, podwyższone przystanki wyposażone w wiaty oraz tablice systemu informacji pasażerskiej. 

– Przejazd z placu Kilińskiego na Radogoszcz zajmie jedynie 10 minut. W godzinach szczytu będzie to najbardziej komfortowy środek transportu łączący nasze miasta – informuje Przemysław Staniszewski, Prezydent Miasta Zgierza. 

Hanna Zdanowska (Prezydent Miasta Łodzi) oraz Przemysław Staniszewski (Prezydent Miasta Zgierza)

Tramwaje kursować będą w dni robocze oraz w soboty co 15 minut, natomiast w niedzielę pojawią się na przystankach co 20 minut. Trasę Łódź – Zgierz obsługiwać będzie tymczasowa tramwajowa linia 6. Zapewni to bezpośrednie połączenie Zgierza z Manufakturą, centrum Łodzi, przystankiem Piotrkowska Centrum, jak i również z Górniakiem i Widzewem. Wiele możliwości dojazdu i dostęp do pozostałych linii komunikacji miejskiej zapewni jak najszybszy dojazd w wielu kierunkach obu miast. 

Wraz z uruchomieniem linii tramwajowej, przestanie kursować autobus zastępczy Z45 z Łodzi do Zgierza. 

Natomiast autobus linii Z46 kursować będzie z Ozorkowa do Zgierza. Na placu Kilińskiego zapewniona będzie szybka przesiadka na tramwaj, który nie stojąc w korkach, dojedzie dalej do Łodzi. 

– Bardzo się cieszę, że ponownie nasze miasta połączy tramwaj – mówi Hanna Zdanowska, Prezydent Miasta Łodzi. - Wczoraj podpisaliśmy porozumienie z panem prezydentem Staniszewskim zapewniające naszym mieszkańcom, szybki, ekologiczny i sprawny transport łączący Zgierz z Łodzią – dodaje prezydent Zdanowska. 

Copyright © 2016. All Rights Reserved by Miasto Zgierz

Created by Logo firmy VobacomVobacom

Ważne komunikaty

19931
Usuń

Odbiór odpadów wielkogabarytowych 2021

Terminy odbioru mebli i innych odpadów wielkogabarytowych, zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, opon, odzieży i tekstyliów:dla...
21588
Usuń

Szczepienia przeciw COVID-19

Zapraszamy do zapoznania się z tematyczną podstroną dot. szczepień przeciwko COVID-19, gdzie w jednym miejscu znajduje się zbiór najważniejszych...
10697
Usuń

Odpady komunalne: harmonogramy odbioru, deklaracje i stawki

Harmonogramy odbioru odpadów: 
14116
Usuń

Zagubione zwierzęta, zwierzęta do adopcji

Bezdomne zwierzęta, w szczególności psy i koty wyłapywane na terenie Gminy Miasto Zgierz przewożone są do Schroniska i Hotelu dla bezdomnych...
4942
Usuń

Dyżury aptek

Apteka całodobowa "U DOMINIKA" (ul. Lechonia 2 - tel. 42 716 52 30) dyżur pełni w dni powszednie, soboty, niedziele i święta. Godziny pracy...
Facebook
YouTube
Google+
RSS