Menu główne

Zgierz przygotowuje WOŚP

To dopiero listopad, lecz zgierski sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy działa pełną parą.

Orkiestrowicze przygotowują moc atrakcji, a wszystko to dla dobra dzieciaków.

11 stycznia w Zgierzu zagra XVII Finał Orkiestry, w tym roku zebrane pieniądze przekazane będą na program wczesnego wykrywania nowotworów u dzieci.

- Musimy działać szybko, bo czas ucieka - mówi Karolina Miżyńska, szef zgierskiego sztabu WOŚP. - Ciągle szukamy ludzi dobrej woli - sponsorów i wolontariuszy. Zaprzyjaźnieni fotografowie Krystian Śmiałek i Kasia Stępniak szukają również chętnych modelek i modeli do stworzenia kalendarzy, które zostaną zlicytowane. Na licytację przeznaczony jest również kask motocyklowy Krzysztofa Jarmuża, który miał na zeszłorocznym Dakarze. W zeszłym roku uzbieraliśmy 56 326 złotych i 39 groszy, w tym roku chcemy pobić ten rekord.

Zgierscy wolontariusze zaczną akcję już 9 stycznia od piątkowej rozgrzewki teatralnej, najpierw spektaklem dla dzieci, później nocnym maratonem teatralnym z udziałem zgierskich grup Art 51 i Orfa.

Wiadomo już, że kolejne dni będą również pełne atrakcji. Sobota to coś dla fanów motoryzacji. Na Osiedlu 650-lecia zorganizowana zostanie impreza rajdowo-offroadowa. Chętni będą mogli poczuć adrenalinę w fotelach rajdowych subaru czy mitsubishi lub potaplać się w błocie w terenowych potworach.

W niedzielę natomiast tradycyjnie odbędzie się kwesta uliczna i finałowy koncert na obiektach MOSiR. A o 20 zabłyśnie "Światełko do Nieba".

Więcej http://lodz.naszemiasto.pl/wydarzenia/923216.html

Tekst i fot. (MAR)
Na podst. "Bliżej Ciebie - Express Ilustrowany" Nr 44 z dnia 15.11.2008 r.

Copyright © 2016. All Rights Reserved by Miasto Zgierz

Created by Logo firmy VobacomVobacom

Ważne komunikaty

17413
Usuń

Godziny obsługi interesantów UMZ i USC

Od dnia 2 maja 2019 r. zmieniają się godziny obsługi interesantów:  Urząd Miasta Zgierza (UMZ - pl. Jana Pawła II 16, ul. ks. J. Popiełuszki 3a, ul...
14116
Usuń

Zagubione zwierzęta, zwierzęta do adopcji

Bezdomne zwierzęta, w szczególności psy i koty wyłapywane na terenie Gminy Miasto Zgierz przewożone są do Schroniska i Hotelu dla bezdomnych...
13781
Usuń

JEDEN NUMER w Zgierzu

Dzwoniąc pod numer telefonu 42 71 95 100 możesz zgłosić jakiś problem w mieście, zapytać, powiadomić. Zgłoszenia można składać elektronicznie: 
10697
Usuń

Harmonogramy odbioru odpadów

Harmonogramy odbioru odpadów (od stycznia 2019 r. do stycznia 2020 r.): 
4942
Usuń

Dyżury aptek

Apteka całodobowa "U DOMINIKA" (ul. Lechonia 2 - tel. 42 716 52 30) dyżur pełni w dni powszednie, soboty, niedziele i święta.
Facebook
YouTube
Google+
RSS