Menu główne

Klub Młodzieżowy AKWARIUM

 

95-100 Zgierz, ul. Łęczycka 24

tel. 600 464 853

stona klubu
http://wsparciespoleczne.pl/

Galeria zdjęć z otwarcia (21.03.2014 r.)

Klub Młodzieżowy powstał w ramach projektu pn.: "Społecznie aktywni - by żyło się lepiej" współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

Więcej o klubie

Artykuły:


Klub Młodzieżowy AKWARIUM zaprasza:

Plakat z informacjami o wydarzeniu


Gra miejska i otwarcie Klubu Młodzieżowego

Pierwszy dzień wiosny to doskonała data na otwarcie Klubu Młodzieżowego, który powstał w ramach projektu "Aktywni społecznie - by żyło się lepiej" dofinansowanego że środków Unii Europejskiej.
Plakat z informacjami o wydarzeniu
Na ten dzień zaplanowano grę miejską "Ucieknij z kulturą".

W grze miejskiej mogą wziąć udział 4-osobowe drużyny. Można zabrać kolegów z klasy, rodziców lub dziadków, paczkę przyjaciół i zgłosić chęć udziału do 20 marca na adres mail klubmlodziezowy@wsparciespoleczne.pl.

Od 10:00 w piątek (21.03.2014 r.) drużyny z mapami wyruszą w miasto, by odwiedzać zaznaczone na nich miejsca oraz rozwiązać zadania. Dla najlepszych nagrody niespodzianki, a zwycięska drużyna otrzyma karnet na basen w Łaźni Miejskiej.

Od 14:00 pod Łaźnią Miejską rozpocznie się oficjalna część związana z otwarciem Akwarium, a od 15:00 do 18:30 na małej scenie pojawią się młodzi zgierscy artyści, m.in. Kapela i chór ZPiT Boruta, Blue Element, G'Dance, ponadto odbędą się warsztaty taneczne oraz pokaz fryzjerski.

Zachęcamy do udziału!

16.03.2014 r.
Na podst. www.ezg.info.pl


Ekomeble w Klubie Młodzieżowym "Akwarium"

Wraz z nadejściem wiosny rozmaite zgierskie instytucje próbują aktywizować mieszkańców podczas różnorodnych zajęć, spotkań tematycznych i warsztatów. Haftowanie, wyplatanie, malowanie... 8 marca przyszedł czas na sztukę stolarską - tworzenie mebli ekologicznych.

Ecodesign - sztuka przetwarzania zużytych przedmiotów, czasem zupełnie niezwiązanych z przedmiotami codziennego użytku w meble. Jak z europalety można zrobić całkiem wygodną sofę? - Wystarczy odrobina inwencji, chęci i oczywiście czasu - odpowiadają uczestnicy warsztatów w powstającym w ramach projektu "Społecznie aktywni - by żyło się lepiej" Klubie Młodzieżowym. Przez weekend pracowali nad stworzeniem w tej przestrzeni wygodnych siedzisk, drewnianych stolików i wieszaków. Nad całością czuwał instruktor - Roman Pietrasiewicz, twórca strony: Ecodesign Zgierz.

Uczestnicy spędzili wiele godzin na szlifowaniu, malowaniu, dekorowaniu mebli, które na stałe mają stać się wyposażeniem Klubu. Nie dość, że stworzone przedmioty są ekologiczne to są także praktyczne - dostosowane do funkcji, jakie spełniać będzie to miejsce. Oficjalnie meble każdy może wypróbować już 21 marca podczas otwarcia Klubu "Akwarium".

11.03.2014 r.
Na podst. www.ezg.info.pl
Szkolenia dla bezrobotnych i Klub Młodzieżowy - rewitalizacja społeczna w Zgierzu

Od stycznia 2014 roku na terenie trzech miast w Łódzkiem – Brzezin, Radomska i Zgierza – rozpoczęła się realizacja programu "Rewitalizacja społeczna" i projektu "Społecznie aktywni – by żyło się lepiej".

Projekt realizowany przez Stowarzyszenie Wsparcie Społeczne "Ja - Ty - My" we współpracy z Gminą Miasto Zgierz obejmuje szereg działań na rzecz aktywizacji społeczno-zawodowej i kulturalnej mieszkańców Zgierza.

Dla każdej z grup docelowych przewidziano nieco inne formy aktywności. Dla osób pozostających bez pracy przygotowany zostanie blok szkoleniowo-doradczy, w ramach którego odbywać się będą warsztaty z doradztwa zawodowego czy przedsiębiorczości, a uczestnicy przejdą szkolenia zawodowe umożliwiające zdobycie nowych kwalifikacji na stanowiskach: kelner, pokojowa, recepcjonista, pracownik ogólnobudowlany czy konserwator terenów zielonych. Następnie zweryfikują oni w praktyce swoje umiejętności podczas kilkumiesięcznych płatnych staży zawodowych. W trakcie staży miedzy innymi odnowione zostaną dwie klatki schodowe w dwóch zgierskich kamienicach oraz uporządkowany zostanie teren zielony wokół nich.

Dla młodych zgierzan utworzony zostanie Klub Młodzieżowy w Łaźni Miejskiej, gdzie odbywać się będą warsztaty muzyczne, aktorskie i fotograficzne. Świadczona będzie tam również pomoc pedagogiczna, a także w miarę potrzeb prowadzone będą konsultacje z doradcą zawodowym bądź psychologiem. Dla młodzieży przewidziano jeszcze jedną formę aktywności - projekt „MURALE” zakładającym cykl warsztatów plastycznych uwieńczonych wspólnym stworzeniem muralu na ścianie jednego z budynków położonych na terenie rewitalizowanym.

Starsi mieszkańcy Zgierza zaproszeni zostaną do wzięcia udziału w spotkaniach dyskusyjnych z zaproszonymi prelegentami, będą mogli także podnieść swoje kwalifikacje uczęszczając na kurs komputerowy. Wśród działań służących integracji społeczności lokalnej przewidziano organizację pikniku rodzinnego, na który składać się będą: odsłonięcie muralu, prezentacje prac fotograficznych oraz liczne występy artystyczne. Dla uczestników projektu i ich rodzin zorganizowany zostanie także wyjazd integracyjny, a dla społeczności lokalnej prowadzone będzie poradnictwo prawne i psychologiczne. Na terenie parku uruchomiona zostanie siłownia zewnętrzna gdzie będą odbywać się bezpłatne zajęcia sportowo-rekreacyjne prowadzone przez wykwalifikowanego trenera.

Projekty realizowane są w ramach Działania 1.2 Wsparcie systemowe instytucji pomocy i integracji społecznej, Priorytetu I Zatrudnienie i integracja społeczna, Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Łączna suma projektu to ponad 1,173 mln zł.

25.01.2014 r.
www.ezg.info.pl
Zaproszenie do Projektu - "Społecznie aktywni - by żyło się lepiej"

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej im. bł. o. R. Chylińskiego w Zgierzu wraz ze stowarzyszeniem Wsparcie Społeczne - "Ja-Ty-My" pragnie zaprosić Państwa do wzięcia udziału w programie Rewitalizacji społecznej pt "Społecznie aktywni - by żyło się lepiej".

Głównym celem programu jest przeciwdziałanie problemowi marginalizacji i wykluczenia społecznego poprzez zwiększenie partycypacji w życiu zawodowym, społecznym i kulturalnym oraz integracja. Działania prowadzone w ramach programu to szereg spotkań szkoleniowo - doradczych, szkolenia stanowiskowe, kursy zawodowe, staże zawodowe. A także działania społeczno - kulturalne w przestrzeni miasta organizując piknik rodzinny, "projekt murale". Działania są zróżnicowane pod względem uczestników, dla seniorów przewidziane są zajęcia z obsługi komputera oraz liczne spotkania dyskusyjne. Dla młodzieży zorganizowany zostanie klub młodzieżowy, w ramach którego prowadzone będą zajęcia tematyczne i spotkania ze specjalistami. Przeprowadzony będzie także wyjazd integracyjny. Szczegóły wkrótce.
 • Biuro projektu - Lider:
  Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej
  im. bł. o. Rafała Chylińskiego w Zgierzu
  95-100 Zgierz, ul Długa 77, pok. 6
  nr tel. (42) 717 44 64
 • Koordynator projektu:
  Justyna Przywojska
  nr tel. (42) 717 44 64
  e-mail: jprzywojska@mopszgierz.pl
 • Koordynator partnera:
  Stowarzyszenie Ja-Ty-My Wsparcie Społeczne
  Dominika Snoch
  nr tel. 668 576 746
  e-mail: dsnoch@wsparciespoleczne.pl
17.01.2014 r.
Na podst. http://mopszgierz.pl

Copyright © 2016. All Rights Reserved by Miasto Zgierz

Created by Logo firmy VobacomVobacom

Ważne komunikaty

18710
Usuń

Utrudnienia w ruchu - ul. A. Struga i ul. Kolorowej

W dniach od 15 do 31 października 2019 r. w ul. A. Struga (od ronda Sybiraków do ul. Kolorowej) oraz w ul. Kolorowej (od ul. A. Struga w kierunku...
18452
Usuń

Przebudowa ul. Łąkowej - wyłączenie z ruchu

W celu zapewnienia bezpieczeństwa oraz sprawnej realizacji inwestycji - ul. Łąkowa w Zgierzu została wyłączona z ruchu do dnia 31.10 2019 r. ...
17413
Usuń

Godziny obsługi interesantów UMZ i USC

Od dnia 2 maja 2019 r. zmieniają się godziny obsługi interesantów:  Urząd Miasta Zgierza (UMZ - pl. Jana Pawła II 16, ul. ks. J. Popiełuszki 3a, ul...
14116
Usuń

Zagubione zwierzęta, zwierzęta do adopcji

Bezdomne zwierzęta, w szczególności psy i koty wyłapywane na terenie Gminy Miasto Zgierz przewożone są do Schroniska i Hotelu dla bezdomnych...
13781
Usuń

JEDEN NUMER w Zgierzu

Dzwoniąc pod numer telefonu 42 71 95 100 możesz zgłosić jakiś problem w mieście, zapytać, powiadomić. Zgłoszenia można składać elektronicznie: 
10697
Usuń

Harmonogramy odbioru odpadów

Harmonogramy odbioru odpadów (od stycznia 2019 r. do stycznia 2020 r.): 
4942
Usuń

Dyżury aptek

Apteka całodobowa "U DOMINIKA" (ul. Lechonia 2 - tel. 42 716 52 30) dyżur pełni w dni powszednie, soboty, niedziele i święta.
Facebook
YouTube
Google+
RSS