Menu główne

Na pomoc zagrożonym rodzinom

Logo MOPS w Zgierzu
Date of publication: 
24.06.2019
Na pomoc zagrożonym rodzinom

12 zgierskich rodzin zagrożonych ubóstwem, wykluczeniem społecznym lub prawdopodobieństwem umieszczenia dzieci w rodzinach zastępczych, zostanie objętych projektem "Dla rodziny".

Jego celem jest zdiagnozowanie problemów, a przede wszystkim udzielenie wsparcia rodzinom poprzez ich udział w warsztatach, konsultacjach i poradnictwie. Ponadto każda zakwalifikowana rodzina może liczyć na pomoc indywidualnego asystenta oraz cały zestaw specjalistycznych usług, który podniesie umiejętności wychowawcze rodziców, pomoże w zbudowaniu dobrych relacji z dziećmi, a w konsekwencji przyczyni się do zmniejszenia liczby dzieci, które są zagrożone umieszczeniem w rodzinach zastępczych.

Szczegóły projektu, który realizowany jest w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, są dostępne na stronie internetowej www.dlarodziny.mopszgierz.pl.

Można też zgłosić się osobiście do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej przy ulicy Długiej 77 (pok. 7a) w Zgierzu.

Źródło: "Zgierz - moja przestrzeń" Nr 6/2019 

Copyright © 2016. All Rights Reserved by Miasto Zgierz

Created by Logo firmy VobacomVobacom

Ważne komunikaty

17413
Usuń

Godziny obsługi interesantów UMZ i USC

Od dnia 2 maja 2019 r. zmieniają się godziny obsługi interesantów:  Urząd Miasta Zgierza (UMZ - pl. Jana Pawła II 16, ul. ks. J. Popiełuszki 3a, ul...
14116
Usuń

Zagubione zwierzęta, zwierzęta do adopcji

Bezdomne zwierzęta, w szczególności psy i koty wyłapywane na terenie Gminy Miasto Zgierz przewożone są do Schroniska i Hotelu dla bezdomnych...
13781
Usuń

JEDEN NUMER w Zgierzu

Dzwoniąc pod numer telefonu 42 71 95 100 możesz zgłosić jakiś problem w mieście, zapytać, powiadomić. Zgłoszenia można składać elektronicznie: 
10697
Usuń

Harmonogramy odbioru odpadów

Harmonogramy odbioru odpadów (od stycznia 2019 r. do stycznia 2020 r.): 
4942
Usuń

Dyżury aptek

Apteka całodobowa "U DOMINIKA" (ul. Lechonia 2 - tel. 42 716 52 30) dyżur pełni w dni powszednie, soboty, niedziele i święta.
Facebook
YouTube
Google+
RSS