Menu główne

Remont ul. Śniechowskiego od 12 czerwca 2017 r.

Zdjęcie remontowanego odcinka ul. Śniechowskiego - czerwiec 2017 r.
Date of publication: 
07.06.2017
Remont ul. Śniechowskiego od 12 czerwca 2017 r.

12 czerwca 2017 r. rozpoczęła się gruntowna przebudowa ulicy Śniechowskiego w Zgierzu, jednej z ważniejszych arterii miasta, poważnie obciążonej ruchem kołowym, w tym w szczególności ruchem samochodów wysokotonażowych. Ważnej również dla wyjeżdżających lub wjeżdżających do Łodzi ulicą Szczecińską/Konstantynowską). 

W I etapie prac (12 czerwca -21 lipca) zostanie wykonana kanalizacja sanitarna i deszczowa na odcinku od ul. Pułaskiego do ul. Łódzkiej. Na tym odcinku droga będzie zamknięta. Wjazd możliwy tylko dla mieszkańców i docelowych wjazdów gospodarczych. 

Kompleksowo przebudowane zostaną: jezdnia, chodniki i torowisko tramwajowe. Powstanie także kanalizacja deszczowa wraz z wpustami ulicznymi, co pozwoli na właściwe odwodnienie drogi. Z pewnością mieszkańców Śniechowskiego ucieszy również to, że zostaną włączeni w system kanalizacji miejskiej, oraz że ulica zyska nowe oświetlenie. 

W związku z powyższym kierowcy muszą liczyć się z poważnymi utrudnieniami w tym rejonie. 

Inwestycja objęta jest dofinansowaniem w ramach rządowego wsparcia pod nazwą "Program rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019" a jej szacowana wartość wynosi 1.847.846 zł. 

Zakładany termin zakończenia robót budowlanych to 6 października 2017 r. 

***

W związku z zamknięciem ulicy Śniechowskiego autobusy linii nr 3, 4, 6, 8 będą miały zmienioną trasę (pojadą ulicami Aleksandrowską i Sieradzką):  

  • Linia nr 3: z Sadowej do Popiełuszki kursuje bez zmian, od ul. Popiełuszki ulicą Łódzką, Aleksandrowską, Sieradzką, Barona do Konstantynowskiej. Na powrocie z ul. Konstantynowskiej ulicami: Barona, Sieradzką, Łódzką do Popiełuszki, dalej bez zmian. Linia nr 3 (Konstantynowska Tor PKP)Linia nr 3 (Sadowa)Linia nr 3 (Sadowa/Chełmska)
  • Linia nr 4: ze Staffa do ulicy Konstantynowskiej kursuje bez zmian, od ul. Konstantynowskiej ulicą Barona, Sieradzką, Łódzką - dalej bez zmian. Linia nr 4 (Parzęczewska/Staffa)
  • Linia nr 6: w kierunku Dworca Łódź Kaliska do ulicy Popiełuszki kursuje bez zmian, dalej ulicami: Łódzką, Aleksandrowską, Sieradzką, Barona do Konstantynowskiej - dalej bez zmian. Na powrocie z kierunku Staffa z ul. Konstantynowskiej ulicami: Barona, Sieradzką, Łódzką do Popiełuszki, dalej bez zmian. Linia nr 6 (Dworzec Łódź Kaliska)Linia nr 6 (Parzęczewska/Staffa)
  • Linia nr 8: do ulicy Powstańców Śląskich kursuje bez zmian, dalej ulicami Łódzką, Aleksandrowską, następnie bez zmian. Linia nr 8 (Parzęczewska/Staffa)

 Źródło: Miejskie Usługi Komunikacyjne w Zgierzu

Do pobrania: 

Copyright © 2016. All Rights Reserved by Miasto Zgierz

Created by Logo firmy VobacomVobacom

Ważne komunikaty

19232
Usuń

Zmiana godzin pracy urzędu w Wigilię i Sylwestra

24 grudnia 2019 r. (wtorek) - Wigilia Bożego Narodzenia: 
19161
Usuń

Utrudnienia w ruchu w rejonie wiaduktu - ul. Łódzka

Trwa przebudowa wiaduktu kolejowego nad drogą krajową DK91 w Zgierzu (ul. Łódzka). W dniach od 11.12.2019 roku (godz. wprowadzenia 8:00) do dnia 31....
17413
Usuń

Godziny obsługi interesantów UMZ i USC

Od dnia 2 maja 2019 r. zmieniają się godziny obsługi interesantów:  Urząd Miasta Zgierza (UMZ - pl. Jana Pawła II 16, ul. ks. J. Popiełuszki 3a, ul...
14116
Usuń

Zagubione zwierzęta, zwierzęta do adopcji

Bezdomne zwierzęta, w szczególności psy i koty wyłapywane na terenie Gminy Miasto Zgierz przewożone są do Schroniska i Hotelu dla bezdomnych...
10697
Usuń

Harmonogramy odbioru odpadów

Harmonogramy odbioru odpadów (od stycznia 2019 r. do stycznia 2020 r.): 
4942
Usuń

Dyżury aptek

Apteka całodobowa "U DOMINIKA" (ul. Lechonia 2 - tel. 42 716 52 30) dyżur pełni w dni powszednie, soboty, niedziele i święta.
Facebook
YouTube
Google+
RSS