Menu główne

Kampania "Krajobraz mojego miasta"

Logo kampanii "Krajobraz mojego miasta"
Date of publication: 
29.09.2017
Kampania "Krajobraz mojego miasta"

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna (PSSE) w Zgierzu włączyła się w zainaugurowaną w 2016 roku kampanię Narodowego Instytutu Dziedzictwa pod hasłem "Krajobraz mojego miasta". 

Podstawą kampanii są spoty i filmy szkoleniowe przygotowane na zlecenie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, ale też materiały edukacyjne, strona internetowa oraz liczne spotkania i prelekcje odbywające się w miastach całej Polski. Kampania ma na celu zwiększenie świadomości i poczucia odpowiedzialności za nasz wspólny krajobraz, porusza zagadnienia związane z zarządzaniem przestrzenią publiczną: planowaniem przestrzennym, zielenią, reklamami zewnętrznymi, ochroną miejsc pamięci i zabytków. 

Produkcje filmowe oraz materiały edukacyjne pokazują w przystępny sposób, jak ogromny wpływ na postrzeganie przez ludzi najbliższego otoczenia ma zieleń oraz dostosowana i przyjazna tkanka miejska - pozbawiona wielkich, pustych, betonowych placów, budynków oszpeconych różnokolorowymi, nieuporządkowanymi reklamami, ulic zalanych tylko i wyłącznie asfaltem: ogołoconych z drzew i małej architektury, bez miejsc do odpoczynku a także, niedostosowanych do potrzeb rowerzystów i pieszych. Filmy uświadamiają, że drzewa i krzewy pełnią nie tylko funkcję dekoracyjną, ale pomagają oczyścić powietrze i wytłumiają hałas ulicy. Kampania zachęca do przyjmowania przez samorządy i gminy uchwał krajobrazowych. 

PSSE w Zgierzu, jako instytucja dbająca o porządek, czystość, estetykę i środowisko oraz zdrowie mieszkańców powiatu zgierskiego, popiera założenia kampanii! Otaczający świat, nasze „podwórko” i miasta, w których żyjemy, mają wielki wpływ na zdrowie i samopoczucie. Coraz większym problemem jest również wyludnianie się miast. Jeśli teraz nie zadbamy o przyjazną przestrzeń miejską - estetyczną i ułatwiającą życie codzienne, ale dającą również chwile wytchnienia, to w najbliższej przyszłości miejskie samorządy będą miały kłopot, z którym nie uda się wygrać. 

Sekcja Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia PSSE w Zgierzu dysponuje certyfikowanym pendrivem Narodowego Instytutu Dziedzictwa zawierającym wysokiej rozdzielczości film szkoleniowy i materiały edukacyjne dotyczące kampanii „Krajobraz mojego miasta”. Po uprzednim kontakcie telefonicznym pod numerem 42 714 02 92 istnieje możliwość wypożyczenia pendrive. 

W załącznikach znajdziecie Państwo również informacje o kampanii bezpośrednio od inicjatora - Narodowego Instytutu Dziedzictwa. 

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z:

Źródło: Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Zgierzu

Do pobrania: 

Copyright © 2016. All Rights Reserved by Miasto Zgierz

Created by Logo firmy VobacomVobacom

Ważne komunikaty

15842
Usuń

Planowane wyłączenia prądu

Komunikat PGE Dystrybucja S.A. Oddział Łódź o planowanych wyłączeniach energii elektrycznej w Zgierzu: W dniu 27.11.2019 r. w godz. 08:00-14:00: 
19043
Usuń

Przerwy w dostawie wody

Z powodu prac remontowo-budowlanych na sieci wodociągowej, w dniach 20-22.11.2019 r. w godz. 8:00-16:00 mogą wystąpić przerwy w dostawie wody przy...
18983
Usuń

Ruch jednokierunkowy w rejonie wiaduktu - ul. Łódzka

W dniach od 18.11. 2019 (godz. wprowadzenia 10:00) do dnia 24.11.2019 r.  (max godz. przywrócenia normalnego ruchu 20:00) nastąpi wprowadzenie ruchu...
17413
Usuń

Godziny obsługi interesantów UMZ i USC

Od dnia 2 maja 2019 r. zmieniają się godziny obsługi interesantów:  Urząd Miasta Zgierza (UMZ - pl. Jana Pawła II 16, ul. ks. J. Popiełuszki 3a, ul...
14116
Usuń

Zagubione zwierzęta, zwierzęta do adopcji

Bezdomne zwierzęta, w szczególności psy i koty wyłapywane na terenie Gminy Miasto Zgierz przewożone są do Schroniska i Hotelu dla bezdomnych...
13781
Usuń

JEDEN NUMER w Zgierzu

Dzwoniąc pod numer telefonu 42 71 95 100 możesz zgłosić jakiś problem w mieście, zapytać, powiadomić. Zgłoszenia można składać elektronicznie: 
10697
Usuń

Harmonogramy odbioru odpadów

Harmonogramy odbioru odpadów (od stycznia 2019 r. do stycznia 2020 r.): 
4942
Usuń

Dyżury aptek

Apteka całodobowa "U DOMINIKA" (ul. Lechonia 2 - tel. 42 716 52 30) dyżur pełni w dni powszednie, soboty, niedziele i święta.
Facebook
YouTube
Google+
RSS