Menu główne

Zgierskie Forum Gospodarcze

plakat informacyjny
Data wydarzenia: 
from 19.10.2021 to 20.10.2021
Miejsce wydarzenia: 
Stary Młyn - ul. Długa 41a

Pierwsze Zgierskie Forum Gospodarcze - www.forum.zgierz.pl 


Około 200 przedsiębiorców, przedstawicieli instytucji otoczenia biznesu, agend rządowych odpowiedzialnych za rozwój gospodarczy oraz samorządowcy z Polski i innych krajów Europy weźmie udział w pierwszym Zgierskim Forum Gospodarczym, które odbędzie się 19 i 20 października w Starym Młynie przy Długiej 41a. Forum będzie połączone z uroczystym otwarciem nowej siedziby Miejskiego Ośrodka Kultury w Zgierzu. 

Głównym tematem tego spotkania jest internacjonalizacja w biznesie. Goście zaproszeni do udziału w panelach eksperckich rozmawiać będą między innymi na temat znaczenia różnic kulturowych w biznesie i w firmie, o skutkach dywersyfikacji kulturowej zasobów ludzkich, o procedurach związanych z zatrudnianiem obcokrajowców czy o specyfice wybranych rynków na Wschodzie i w Skandynawii. 

Forum ma służyć integracji i zrzeszaniu się przedsiębiorców, przedstawicieli instytucji otoczenia biznesu i samorządowców oraz być platformą wymiany wiedzy o bieżących potrzebach rynków w krajach europejskich. Będzie także znakomitą okazją do nawiązania nowych, bezpośrednich kontaktów biznesowych. Poza tym nie należy zapominać, że tego typu wydarzenia są świetną promocją samego miasta w kraju i zagranicą nie tylko w obszarze życia gospodarczego. 

W czasie Zgierskiego Forum Gospodarczego odbędzie się jeszcze jedno ważne dla lokalnej przedsiębiorczości wydarzenie, mianowicie Gala Przedsiębiorczości połączona z wręczeniem nagród najlepszym tutejszym firmom w corocznym Konkursie o nagrodę im. Rajmunda Rembielińskiego. 

Pomysł zorganizowania forum powstał w 2019 roku. Wówczas, ze względu na skalę wydarzenia, władze miasta podjęły decyzję o rozpoczęciu starań o środki na jego realizację. Udało się je pozyskać z Centrum Obsługi Przedsiębiorców w Łodzi już kilka miesięcy później i można było zacząć działać w celu zmaterializowania idei. Znaczyło to, że wydarzenie będzie jednym z ważniejszych punktów kalendarza obchodów 200-lecia podpisania Umowy Zgierskiej, która miała ogromne znaczenie na gospodarczy i społeczny rozwój miasta. 

Źródło: "Zgierz - moja przestrzeń" Nr 9/2021

Copyright © 2016. All Rights Reserved by Miasto Zgierz

Created by Logo firmy VobacomVobacom

Ważne komunikaty

19415
Usuń

Dyżury wakacyjne w miejskich przedszkolach i oddziałach przedszkolnych

Harmonogram dyżurów wakacyjnych (przedszkola i oddziały przedszkolne) w bieżącym roku szkolnym 2021/2022
21588
Usuń

Szczepienia przeciw COVID-19

Zapraszamy do zapoznania się z tematyczną podstroną dot. szczepień przeciwko COVID-19, gdzie w jednym miejscu znajduje się zbiór najważniejszych...
10697
Usuń

Odpady komunalne: harmonogramy odbioru, deklaracje i stawki

Harmonogramy odbioru odpadów: 
14116
Usuń

Zagubione zwierzęta, zwierzęta do adopcji

Bezdomne zwierzęta, w szczególności psy i koty wyłapywane na terenie Gminy Miasto Zgierz przewożone są do Schroniska i Hotelu dla bezdomnych...
4942
Usuń

Dyżury aptek

Apteka całodobowa "U DOMINIKA" (ul. Lechonia 2 - tel. 42 716 52 30) dyżur pełni w dni powszednie, soboty, niedziele i święta. Godziny pracy...
Facebook
YouTube
Google+
RSS