Menu główne

Zasady prewencji epidemiologicznej w UMZ - styczeń 2022 r.

logo
Date of publication: 
24.01.2022
Zasady prewencji epidemiologicznej w UMZ - styczeń 2022 r.

W związku z zaostrzającą się na terenie całego kraju sytuacją pandemiczną przypominamy, że na terenie Urzędu Miasta Zgierza obowiązują zasady prewencyjne dla zapobiegania szerzeniu się wirusa COVID-19. 

Zgodnie z decyzją Prezydenta Miasta Zgierza (wydaną dnia 19 listopada 2021 roku) Urząd Miasta Zgierza (UMZ) funkcjonuje w ograniczonym zakresie:  

 • Interesanci załatwiający sprawę osobiście zobowiązani są do używania maseczek ochronnych oraz środków do dezynfekcji rąk - lub rękawiczek. 
 • W każdym wydziale UMZ zorganizowane są punkty przyjęć klientów, zapewniające bezpieczną obsługę - np. poprzez zastosowanie przezroczystych osłon. 
 • Dopuszczalna liczba interesantów przebywających w tym samym czasie, w jednym pomieszczeniu nie może być większa niż 1 osoba na jedno stanowisko obsługi przy zachowaniu bezpiecznej odległości 1,5 m pomiędzy klientami. 
 • Klienci w sytuacjach wymagających osobistego stawienia się w urzędzie przyjmowani są po wcześniejszym telefonicznym lub mailowym uzgodnieniu wizyty z pracownikiem danego wydziału. 
 • Klient, który stawił się do urzędu bez wcześniejszego umówienia się, może być przyjęty, o ile dany wydział posiada taką możliwość techniczną i organizacyjną. 
 • Jeżeli interesant był umówiony - Biuro Obsługi Klienta zawiadamia pracownika danego wydziału, który schodzi na hall główny i kieruje klienta do właściwego pokoju. 
 • Jeżeli klient nie był umówiony - BOK ustala, czy istnieje możliwość techniczna i organizacyjna przyjęcia klienta. W przypadku braku takiej możliwości pracownik merytoryczny ustala termin wizyty i sposób załatwienia jego sprawy. 
 • Pracownik UMZ przyjmujący klienta zakłada maseczkę i zachowuje wszelkie środki ostrożności. 
 • Liczba klientów oczekujących w holu głównym urzędu powinna pozwalać na zachowanie bezpiecznych odległości między oczekującymi. 
 • Klient nie porusza się sam po urzędzie. 
 • Pracownik odprowadza klienta do wyjścia. 
 • Przyjmowanie klientów w holu głównym urzędu jest dopuszczone jedynie w wydzielonym pomieszczeniu.

Kasy Urzędu Miasta Zgierza są czynne. Wydział Spraw Obywatelskich przyjmuje interesantów ws. wniosków o wydanie dowodu osobistego lub odbioru dokumentu.

Wszystkich interesantów Urzędu Miasta Zgierza przepraszamy za utrudnienia i bardzo prosimy - z uwagi na bezpieczeństwo i zdrowie nas wszystkich - o stosowanie się do obowiązujących zasad prewencyjnych. 

Zachęcamy do korzystania z narzędzi on-line umożliwiających załatwianie urzędowych spraw (eUsługi). Szybko, 24 godziny na dobę i co najważniejsze - bezpiecznie! 

Copyright © 2016. All Rights Reserved by Miasto Zgierz

Created by Logo firmy VobacomVobacom

Ważne komunikaty

22791
Usuń

Planowane wyłączenia prądu

Komunikaty PGE Dystrybucja S.A. Oddział Łódź o planowanych wyłączeniach energii elektrycznej w Zgierzu:  W dniu 22 kwietnia 2024 roku w godz. 08:00-...
28021
Usuń

Rekrutacja na rok szkolny 2024/2025

Rekrutacja do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych na rok szkolny 2024/2025 Rekrutacja do klas pierwszych w szkołach podstawowych na rok szkolny...
13467
Usuń

Ceny wody i ścieków w Zgierzu

Aktualne stawki opłat za zbiorowe zaopatrzenie w wodę i zbiorowe odprowadzanie ścieków przez "Wodociągi i Kanalizacja-Zgierz" Sp. z o. o. wynoszą: ...
24682
Usuń

Stopnie alarmowe

Premier Donald Tusk podpisał zarządzenia, które do 31 maja 2024 r. przedłużają obowiązywanie trzech stopni alarmowych: 
10697
Usuń

Odpady komunalne: harmonogramy odbioru, deklaracje i stawki

Harmonogramy odbioru odpadów: 
17413
Usuń

Godziny obsługi interesantów UMZ i USC

Urząd Miasta Zgierza (UMZ - pl. Jana Pawła II 16, ul. ks. J. Popiełuszki 3a, ul. ks. Sz. Rembowskiego 1) i Urząd Stanu Cywilnego (USC - ul. 1. Maja...
14116
Usuń

Zagubione zwierzęta, zwierzęta do adopcji

Bezdomne zwierzęta, w szczególności psy i koty wyłapywane na terenie Gminy Miasto Zgierz przewożone są do Schroniska JASIONKA (miejscowość Jasionka...
4942
Usuń

Dyżury aptek

Apteka całodobowa "U DOMINIKA" (ul. Lechonia 2 - tel. 42 716 52 30) dyżur pełni w dni powszednie, soboty, niedziele i święta. Godziny pracy...
Facebook
YouTube
Google+
RSS