Menu główne

ARTYŚCI PRZEJMUJĄ MIASTO

plakat prezentujący pracę Ewy Wojtyniak-Dębińskiej
Data publikacji: 
21.06.2024
ARTYŚCI PRZEJMUJĄ MIASTO

Rozpoczynamy inaugurację obchodów 50-lecia Zgierskiej Galerii Sztuki od zupełnie nietypowego wydarzenia! ARTYŚCI I ARTYSTKI PRZEJMUJĄ NASZE MIASTO!


Już od środy 26 czerwca 2024 roku na zgierskich przystankach autobusowych będzie można podziwiać twórczość artystów i artystek związanych z naszym miastem oraz galerią sztuki MOK. Do ekspozycji dzieł wykorzystujemy - nietypowo - citylighty, czyli wielkoformatowe plakaty umieszczone na przystankach komunikacji miejskiej, na co dzień służące reklamie zewnętrznej.

O godzinie 18:00 przy jednym z nich, na ul. Gałczyńskiego 29A, w pobliżu wieżowców przy skrzyżowaniu ulic Gałczyńskiego i Parzęczewskiej, odbędzie się plenerowy wernisaż, którym zainaugurujemy wystawę i na którym zaprosimy Was do wspólnej zabawy artystycznej, mającej zachęcić do poszukiwania dzieł i ich twórców oraz twórczyń.

Będzie to też okazja do spotkania z osobami, stanowiącymi creme de la creme sztuki zgierskiej.

Zapraszamy!

Źródło: Stary Młyn


Zapraszamy do akcji w przestrzeni miasta, polegającej na poszukiwaniu citylightów ze sztuką. 

Zasady:

  1. Uczestnikiem/uczestniczką zabawy może być osoba pełnoletnia lub zespoły rodzinne składające się z dzieci, rodziców, ew. opiekunów prawnych.

  2. Zadaniem osoby uczestniczącej jest odnalezienie jak największej liczby plakatów z dziełami artystów i artystek umieszczonych na tzw. citylightach na zgierskich przystankach, zrobienie sobie lub całemu zespołowy rodzinnemu zdjęcia/filmu przy tych pracach i wrzucenie tego na swojego Facebooka w formie albumu, karuzeli zdjęć, rolki lub postu z wieloma zdjęciami i oznaczyć je: #50latzgierskiejgaleriisztuki #starymłynzgierz oraz oznaczyć wydarzenie ARTYŚCI I ARTYSTKI PRZEJMUJĄ MIASTO! Plenerowy wernisaż wystawy. Hasztagi są niezbędne do odnalezienia Waszych konkursowych wpisów. 

  3. Zwyciężą osoby, które odnajdą i sfotografują zgodnie z regulaminem, najwięcej artystycznych przystanków. Jeśli okaże się, że będzie kilka osób, które zamieściły równie dużo zdjęć - o zwycięstwie zadecyduje wcześniejsza data publikacji.

  4. Nagrodami będą: zaproszenie na zamknięty wernisaż wystawy prac Pabla Picassa w Zgierzu (20 września 2024 roku godz. 18:00), zaproszenia na uroczystą Galę Jubileuszową z okazji 50-lecia Zgierskiej Galerii Sztuki połączoną z koncertem (11 października 2024 roku), vouchery do kina w Starym Młynie, albumy ze sztuką, gadżety Starego Młyna.

Zapraszamy!

Źródło: Stary Młyn

Copyright © 2016. All Rights Reserved by Miasto Zgierz

Created by Logo firmy VobacomVobacom

Ważne komunikaty

24682
Usuń

Stopnie alarmowe

Do 31 sierpnia 2024 roku obowiązują trzy stopnie alarmowe: 
13467
Usuń

Ceny wody i ścieków w Zgierzu

Aktualne stawki opłat za zbiorowe zaopatrzenie w wodę i zbiorowe odprowadzanie ścieków przez "Wodociągi i Kanalizacja-Zgierz" Sp. z o. o. wynoszą: ...
10697
Usuń

Odpady komunalne: harmonogramy odbioru, deklaracje i stawki

Harmonogramy odbioru odpadów: 
17413
Usuń

Godziny obsługi interesantów UMZ i USC

Urząd Miasta Zgierza (UMZ - pl. Jana Pawła II 16, ul. ks. J. Popiełuszki 3a, ul. ks. Sz. Rembowskiego 1) i Urząd Stanu Cywilnego (USC - ul. 1. Maja...
14116
Usuń

Zagubione zwierzęta, zwierzęta do adopcji

Bezdomne zwierzęta, w szczególności psy i koty wyłapywane na terenie Gminy Miasto Zgierz przewożone są do Schroniska JASIONKA (miejscowość Jasionka...
4942
Usuń

Dyżury aptek

Apteka całodobowa "U DOMINIKA" (ul. Lechonia 2 - tel. 42 716 52 30) dyżur pełni w dni powszednie, soboty, niedziele i święta. Godziny pracy...
Facebook
YouTube
Google+
RSS