Menu główne

Fotografujesz Zgierz? Weź udział w wystawie!

baner promujący wystawę
Data publikacji: 
15.02.2024
Fotografujesz Zgierz? Weź udział w wystawie!

Można już zgłaszać swoje prace do udziału w wystawie fotograficznej pod hasłem "Zgierz się zmienia". Każdego, kto dokumentuje na zdjęciach zmiany, jakie w ostatnich latach dzieją się w Zgierzu, zapraszamy do pokazania swoich prac na ekspozycji w Starym Młynie. Jedyny warunek - trzeba być osobą pełnoletnią. Wernisaż wystawy odbędzie się 15 marca 2024 roku.

  • Od 15 lutego (czyli równo miesiąc przed planowanym otwarciem ekspozycji) przyjmowane są zgłoszenia uczestników.
  • Zdjęcia w formie elektronicznej można przesyłać jako załączniki do listu e-mail na adres: fotozgierz@umz.zgierz.pl.
  • Zgłaszać można jedynie fotografie własnego autorstwa, oryginalne, w pliku nie przekraczającym 5 MB. Jednorazowo zgłosić można maksymalnie trzy fotki.
  • Zdjęcie może zawierać dowolny fragment przestrzeni miejskiej Gminy Miasto Zgierz. Musi też, zgodnie z ideą wystawy, obrazować zmiany występujące w Zgierzu na przestrzeni ostatnich lat.
  • Do zgłoszenia należy dołączyć podpisany formularz zgłoszeniowy (Załącznik do Regulaminu - Zarządzenie Nr 95/VIII/2024 Prezydenta Miasta Zgierza) w formie skanu. Do konkursu nie będą przyjmowane zgłoszenia osób niepełnoletnich.
  • Zdjęcia należy przesłać w terminie do 25 lutego 2024 roku.

Czy zgierzanie chętnie fotografują swoje miasto?

O tym, że wielu zgierzan lubi robić zdjęcia w przestrzeni miasta wiadomo dzięki grupie Foto Zgierz istniejącej na Facebooku od ponad trzech lat. Zapisało się do niej prawie pięć tysięcy osób, z czego kilkanaście stale, każdego dnia, uzupełnia zasób fotek na grupie.

- Pojawiają się nawet zdjęcia z drona - mówi kurator wystawy, znany zgierski fotografik Lech Baczyński. - A kilka osób aktywnych na Foto Zgierz ma naprawdę ciekawe spojrzenie. Naszą ekspozycję organizujemy, by właśnie takie osoby miały szansę pokazać, jak samemu widzą świat.

Na "fejsbukowej" grupie powtarzają się miejsca, które cieszą się największym zainteresowaniem autorów zdjęć: staw w Parku Miejskim, Kościół Św. Katarzyny, Stary Młyn, Park Kulturowy Miasto Tkaczy. Jak mówi Lech Baczyński, świadczy to o zamiłowaniu fotografujących zgierzan do historii oraz architektury miasta. Ale jego zdaniem na uwagę obserwatorów zasługują także zielone zakątki Zgierza.

- Warto wybrać się z aparatem choćby na spacer wzdłuż rzeki Bzury, między torami a ulicą 1 Maja. Ciekawe plenery oferuje też Las Dąbrówka, nie tylko bliżej Malinki, ale na całym obszarze. W granicach miasta mamy wiele terenów zielonych i warto je uwieczniać na zdjęciach - twierdzi doświadczony fotografik zgierski.

Czyje zdjęcia trafią na wystawę w Starym Młynie?

Do udziału w ekspozycji mogą oczywiście zgłaszać się wszyscy pełnoletni fotograficy, nie tylko członkowie grupy Foto Zgierz. Internauci będą jednak mieli do odegrania ważną rolę!

  • Nabór zgłoszeń e-mailowych zakończy się 25 lutego: po następnych dwóch dniach zwieńczony będzie selekcją (dokonaną przez kuratora) maksymalnie trzydziestu prac zakwalifikowanych do wystawy.
  • Dalszą część eliminacji… przeprowadzą właśnie członkowie grupy Foto Zgierz, którzy w głosowaniu wybiorą pozostałą turę zdjęć.
  • Drugi etap pozyskiwania prac na wystawę, czyli głosowanie internautów, potrwa od 28 lutego do 3 marca.

W sumie do ekspozycji w Zgierskiej Galerii Sztuki na trzecim piętrze Starego Młyna zakwalifikowanych będzie maksymalnie 60 fotografii. Sama wystawa potrwa w Starym Młynie (ul. Długa 41a) do 3 kwietnia 2024 roku.

Serdecznie zachęcamy do udziału w niej wszystkich, którzy z przyjemnością penetrują z aparatem fotograficznym różne zakamarki Zgierza - i potrafią dostrzec zmiany, jakie w ostatnim czasie zachodzą w rozwijającym się mieście. Dla wszystkich autorów wystawy przewidziane są nagrody-niespodzianki zgierskie. Ważne jest, by składając zgłoszenie zapoznać się z regulaminem udziału w ekspozycji.

Zarządzenie wraz z regulaminem wystawy i formularzem zgłoszeniowym do wystawy fotograficznej "Zgierz się zmienia"- link do Zarządzenia Nr 95/VIII/2024 Prezydenta Miasta Zgierza z dnia 13 lutego 2024 roku

Copyright © 2016. All Rights Reserved by Miasto Zgierz

Created by Logo firmy VobacomVobacom

Ważne komunikaty

22791
Usuń

Planowane wyłączenia prądu

Komunikaty PGE Dystrybucja S.A. Oddział Łódź o planowanych wyłączeniach energii elektrycznej w Zgierzu:  W dniu 22 kwietnia 2024 roku w godz. 08:00-...
28021
Usuń

Rekrutacja na rok szkolny 2024/2025

Rekrutacja do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych na rok szkolny 2024/2025 Rekrutacja do klas pierwszych w szkołach podstawowych na rok szkolny...
13467
Usuń

Ceny wody i ścieków w Zgierzu

Aktualne stawki opłat za zbiorowe zaopatrzenie w wodę i zbiorowe odprowadzanie ścieków przez "Wodociągi i Kanalizacja-Zgierz" Sp. z o. o. wynoszą: ...
24682
Usuń

Stopnie alarmowe

Premier Donald Tusk podpisał zarządzenia, które do 31 maja 2024 r. przedłużają obowiązywanie trzech stopni alarmowych: 
10697
Usuń

Odpady komunalne: harmonogramy odbioru, deklaracje i stawki

Harmonogramy odbioru odpadów: 
17413
Usuń

Godziny obsługi interesantów UMZ i USC

Urząd Miasta Zgierza (UMZ - pl. Jana Pawła II 16, ul. ks. J. Popiełuszki 3a, ul. ks. Sz. Rembowskiego 1) i Urząd Stanu Cywilnego (USC - ul. 1. Maja...
14116
Usuń

Zagubione zwierzęta, zwierzęta do adopcji

Bezdomne zwierzęta, w szczególności psy i koty wyłapywane na terenie Gminy Miasto Zgierz przewożone są do Schroniska JASIONKA (miejscowość Jasionka...
4942
Usuń

Dyżury aptek

Apteka całodobowa "U DOMINIKA" (ul. Lechonia 2 - tel. 42 716 52 30) dyżur pełni w dni powszednie, soboty, niedziele i święta. Godziny pracy...
Facebook
YouTube
Google+
RSS