Menu główne

''Górale'' ścigali się w Malince - kolarstwo górskie

W ośrodku w Malince koło Zgierza odbyły się mistrzostwa województwa łódzkiego w kolarstwie górskim, które były jednocześnie eliminacyjnymi zawodami IX Amatorskich Mistrzostw Polski w Kolarstwie Górskim Kross Family Cup 2004.

Tym razem na stokach Malinki do sportowej konfrontacji stanęło 80 zawodniczek i zawodników, którzy rywalizowali w dziewięciu kategoriach wiekowych oraz w klasyfikacji rodzinnej. Zgierscy kolarze najlepiej zaprezentowali się w kategorii młodzików "C" (rocznik 1990/91). Na trasie o długości 4500 metrów, najszybciej finiszował Tomasz Niedzielski, który wyprzedził na mecie Sebastiana Sobieckiego. Natomiast trzecie miejsce przypadło Adrianowi Sobkiewiczowi z Brzezin.
W kategorii dzieci na dystansie 3000 metrów (rocznik 1994/97) drugie miejsce wywalczyła Maria Goździk, która dała się wyprzedzić Paulinie Nowackiej ze Strykowa, a w kategorii młodzików "B" (rocznik 1992/93) na drugim miejscu na mecie zameldował się Konrad Zatorski. Pierwsze miejsce w tym przedziale wiekowym wywalczył Mateusz Bielicki z Ksawerowa.

W kategorii juniorów starszych (rocznik 1986/87) na dwunastokilometrowej trasie Maciej Kaczmarek wywalczył "srebro", przegrywając rywalizację jedynie z Piotrem Michalczykiem z Tomaszowa Mazowieckiego.

W pozostałych kategoriach wiekowych zwyciężyli: Karolina Karasiewicz z Łodzi najszybciej pokonała 4500 metrów w kategorii młodziczek (rocznik 1990/93) - zgierzanka Patrycja Hanus była czwarta. W kategorii seniorek pierwsze miejsce na prawie dwunastokilometrowej trasie przypadło Kamili Jóźwiak z Łodzi, a na tym samym odcinku trasy wśród weteranek (rocznik 1969 i wcześniejsze) najlepszą zawodniczką okazała się Anna Mazgaj z Aleksandrowa Łódzkiego.

W kategorii najmłodszych chłopców (rocznik 1994/97) zwyciężył Ignacy Agier z Łodzi, a Dominik Dośpiał ze Zgierza był siódmy. W rywalizacji juniorów młodszych (rocznik 1988/89) na dystansie dwunastu kilometrów najlepszym okazał się Łukasz Godała z Brzezin, a najszybciej ze zgierskich kolarzy finiszował Bartłomiej Lubocha, który zajął siódmą lokatę. W kategorii "orlików" (rocznik 1981-85) zwyciężył Krzysztof Staniucha ze Zduńskiej Woli.

Najwyżej ze zgierskich kolarzy na szóstym miejscu został sklasyfikowany Marcin Kaczmarek. Wśród seniorów (rocznik 1980/70) na prawie piętnastokilometrowym odcinku najlepszym zawodnikiem okazał się Andrzej Kamiński z Łodzi, a zgierzanin Zdzisław Mach był piąty. W kategorii weteranów (rocznik 1959/69 i prawie dwanaście kilometrów do pokonania) zwyciężył Marcin Sowik z Tomaszowa Mazowieckiego. Zgierzanin Grzegorz Stefański przyjechał na metę na ósmej pozycji.

Wśród najstarszych zawodników imprezy w kategorii weteranów starszych zwyciężył, jak się okazało najstarszy zawodnik sobotnich wyścigów, pięćdziesięciopięciolatek Artur Bartoszewicz z Łodzi. W klasyfikacji rodzinnej tym razem zwycięzcami okazały się dwie rodziny ex eaquo: Kamila i Paweł Jóźwiakowie oraz Magdalena i Artur Bartoszewiczowie, którzy wywalczyli tę samą liczbę punktów.

Organizatorem imprezy było Wydawnictwo Family Cup, Stowarzyszenie Family Cup oraz redakcja czasopisma "Sportowy Styl" przy współpracy Młodzieżowego Domu Kultury ze Zgierza oraz zgierskiego MOSiR.

Na podst. "Express dla Zgierza" Nr 25 z dn. 22.06.2004 r.

Copyright © 2016. All Rights Reserved by Miasto Zgierz

Created by Logo firmy VobacomVobacom

Ważne komunikaty

19161
Usuń

Utrudnienia w ruchu w rejonie wiaduktu - ul. Łódzka

Trwa przebudowa wiaduktu kolejowego nad drogą krajową DK91 w Zgierzu (ul. Łódzka). W dniach od 11.12.2019 roku (godz. wprowadzenia 8:00) do dnia 31....
17413
Usuń

Godziny obsługi interesantów UMZ i USC

Od dnia 2 maja 2019 r. zmieniają się godziny obsługi interesantów:  Urząd Miasta Zgierza (UMZ - pl. Jana Pawła II 16, ul. ks. J. Popiełuszki 3a, ul...
14116
Usuń

Zagubione zwierzęta, zwierzęta do adopcji

Bezdomne zwierzęta, w szczególności psy i koty wyłapywane na terenie Gminy Miasto Zgierz przewożone są do Schroniska i Hotelu dla bezdomnych...
10697
Usuń

Harmonogramy odbioru odpadów

Harmonogramy odbioru odpadów (od stycznia 2019 r. do stycznia 2020 r.): 
4942
Usuń

Dyżury aptek

Apteka całodobowa "U DOMINIKA" (ul. Lechonia 2 - tel. 42 716 52 30) dyżur pełni w dni powszednie, soboty, niedziele i święta.
Facebook
YouTube
Google+
RSS