Menu główne

Jarmark zdrowia

Prezydent Miasta Zgierza, Wojewódzki Specjalistyczny Szpital w Zgierzu oraz Kliniki Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, w niedzielę 10 października, już po raz piąty zaprosiły zgierzan na Jarmark Zdrowia pod hasłem "Lecz się w Zgierzu".

Przez cztery godziny (10.00-14.00) intensywnie pracowali w namiotach ustawionych na Placu Jana Pawła II specjaliści medyczni i nie tylko...

Wielu zgierzan skorzystało z porad okulisty, laryngologa, kardiologa czy diabetologa, nie brakowało też chętnych do badania poziomu cukru, czy wykonania spirometrii. Specjaliści od akustyki słuchu (GEERS) w specjalnie wyposażonej przyczepie wykonywali badania słuchu. A w namiocie z szyldami Apteki, "Dbam o zdrowie" podczas badania krwi określającego poziom glukozy, trójglicerydów i cholesterolu można było także otrzymać kartę uprawniającą do zniżek na leki wydawane na receptę. Była też możliwość zbadania poziomu węgla w wydychanym powietrzu.

Harcerski Klub Ratowniczy ADRENALINA prezentował podstawy z zakresu reanimacji i ratownictwa medycznego. Najmłodsi z zapartym tchem oglądali pokaz układania rannego na noszach, zakładanie kołnierza zabezpieczającego kręgi szyjne i głowę.

Na placu znalazło swoje miejsce także stoisko Ośrodka Wczesnej Interwencji Polskiego Stowarzyszenia Na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym - Koło w Zgierzu, w którym porad udzielali pedagog, psycholog i fizjoterapeuta. Centrum Odżywiania i Odchudzania w Łodzi - Filia w Zgierzu tym razem wykonywało pomiary tkanki tłuszczowej i mięśniowej na parterze w holu Urzędu Miasta, aby panujący od rana chłód nie przyprawił badanych o katar.

Po raz kolejny Gospodarstwo Pasieczne "Pszczółka" sprzedawało miód prosto z pasieki opatrując go obfitą informają o walorach nie tylko smakowych, ale również leczniczych.

Na V Jarmarku Zdrowia w Zgierzu chętnych do odwiedzania stoisk nie brakowało. Zdarzały się kilkumetrowe "ogonki", w których zainteresowani cierpliwie wyczekiwali na swiją kolej. A to już niezbity dowód, że takie "targi" z usługami medycznymi w roli głównej to pomysł trafiony. Dodatkowy atut stanowiła też piękna, słoneczna pogoda, która sprzyjała plenerowej imprezie.

Na podst. ITZ Nr 41 z dn. 12-18.10.2010 r.

Copyright © 2016. All Rights Reserved by Miasto Zgierz

Created by Logo firmy VobacomVobacom

Ważne komunikaty

19232
Usuń

Zmiana godzin pracy urzędu w Wigilię i Sylwestra

24 grudnia 2019 r. (wtorek) - Wigilia Bożego Narodzenia: 
19161
Usuń

Utrudnienia w ruchu w rejonie wiaduktu - ul. Łódzka

Trwa przebudowa wiaduktu kolejowego nad drogą krajową DK91 w Zgierzu (ul. Łódzka). W dniach od 11.12.2019 roku (godz. wprowadzenia 8:00) do dnia 31....
17413
Usuń

Godziny obsługi interesantów UMZ i USC

Od dnia 2 maja 2019 r. zmieniają się godziny obsługi interesantów:  Urząd Miasta Zgierza (UMZ - pl. Jana Pawła II 16, ul. ks. J. Popiełuszki 3a, ul...
14116
Usuń

Zagubione zwierzęta, zwierzęta do adopcji

Bezdomne zwierzęta, w szczególności psy i koty wyłapywane na terenie Gminy Miasto Zgierz przewożone są do Schroniska i Hotelu dla bezdomnych...
10697
Usuń

Harmonogramy odbioru odpadów

Harmonogramy odbioru odpadów (od stycznia 2019 r. do stycznia 2020 r.): 
4942
Usuń

Dyżury aptek

Apteka całodobowa "U DOMINIKA" (ul. Lechonia 2 - tel. 42 716 52 30) dyżur pełni w dni powszednie, soboty, niedziele i święta.
Facebook
YouTube
Google+
RSS