Menu główne

Jarmark Zgierski - podsumowanie

W alejkach Parku Miejskiego T. Kościuszki rozłożyło swoje kramy ok. 50 wystawców. Lokalni twórcy prezentowali wyroby rękodzieła artystycznego i ludowego. U górali można było kupić oscypki i kierpce, a u ostatniego młynarza ze Zgierza zobaczyć miniaturową kopię wiatraka.

Organizacje i stowarzyszenia wykorzystały jarmark do pozyskania środków na swoją działalność. Niepełnosprawni sprzedawali rysunki, a panie z Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami częstowały zwiedzających domowymi ciastami i chlebem ze smalcem. Młode dziewczyny pomalowały twarze barwami UE i zachęcały do udziału w referendum.

Harcerze. Za symboliczną opłatą można było przejechać się konno. Na stawie, po raz pierwszy w tym sezonie, zwodowano dwie niewielkie żaglówki. Sternicy zabierali na pokład po jednym dziecku. Chętni mogli także ustawiać kolumnę ze skrzynek po napojach wisząc na linie. Rekordzista ustawił 16. - "Impreza była okazją do zareklamowania naszej akcji letniej" - mówi Małgorzata Górecka, komendantka zgierskiego hufca ZHP. W parku ustawiono cztery namioty, w których dwa zastępy utworzyły pokazowy obóz. Mimo deszczu przeprowadzono także święto flag w ramach akcji "Barwy przyszłości", promującej wejście Polski do UE. Zaprezentowano wszystkie flagi członków Unii i kandydatów. Harcerze malowali flagi także na murach pobliskiej szkutni i swoich twarzach.

Wielka ryba. Dziewiętnastu zawodników w wieku od 8 do15 lat wzięło udział w zawodach wędkarskich. Wędkowanie trwało trzy godziny. W tym czasie rekordzista złapał ponad 20 ryb. - "Gra toczyła się o "wielką" rybę ale niestety żadnemu z uczestników nie udało się złowić takiego okazu - mówi Jan Rożniata, prezes ds. młodzieży zgierskiego koła PZW. - Jedynymi trofeami tego dnia były płocie".
Mistrzem świątecznego wędkowania w Zgierzu został 12-letni Marcin Kosiewicz, który zdobył 1800 punktów (każdy punkt przyznany jest za 1 gram złowionej ryby). Na drugim miejscu zawody ukończył 14-letni Kamil Jankowski (1120 pkt), natomiast trzecia była jedyna dziewczyna w towarzystwie, 12-letnia Klaudia Gabryelczak (1080 pkt).

Copyright © 2016. All Rights Reserved by Miasto Zgierz

Created by Logo firmy VobacomVobacom

Ważne komunikaty

18710
Usuń

Utrudnienia w ruchu - ul. A. Struga i ul. Kolorowej

W dniach od 15 do 31 października 2019 r. w ul. A. Struga (od ronda Sybiraków do ul. Kolorowej) oraz w ul. Kolorowej (od ul. A. Struga w kierunku...
18452
Usuń

Przebudowa ul. Łąkowej - wyłączenie z ruchu

W celu zapewnienia bezpieczeństwa oraz sprawnej realizacji inwestycji - ul. Łąkowa w Zgierzu została wyłączona z ruchu do dnia 31.10 2019 r. ...
17413
Usuń

Godziny obsługi interesantów UMZ i USC

Od dnia 2 maja 2019 r. zmieniają się godziny obsługi interesantów:  Urząd Miasta Zgierza (UMZ - pl. Jana Pawła II 16, ul. ks. J. Popiełuszki 3a, ul...
14116
Usuń

Zagubione zwierzęta, zwierzęta do adopcji

Bezdomne zwierzęta, w szczególności psy i koty wyłapywane na terenie Gminy Miasto Zgierz przewożone są do Schroniska i Hotelu dla bezdomnych...
13781
Usuń

JEDEN NUMER w Zgierzu

Dzwoniąc pod numer telefonu 42 71 95 100 możesz zgłosić jakiś problem w mieście, zapytać, powiadomić. Zgłoszenia można składać elektronicznie: 
10697
Usuń

Harmonogramy odbioru odpadów

Harmonogramy odbioru odpadów (od stycznia 2019 r. do stycznia 2020 r.): 
4942
Usuń

Dyżury aptek

Apteka całodobowa "U DOMINIKA" (ul. Lechonia 2 - tel. 42 716 52 30) dyżur pełni w dni powszednie, soboty, niedziele i święta.
Facebook
YouTube
Google+
RSS