Menu główne

Jubileuszowa "Albertiana" - relacja

Pod koniec stycznia na scenie w Gimnazjum nr 3 w Zgierzu swoje umiejętności wokalne i aktorskie zaprezentowali podopieczni warsztatów terapii zajęciowej i licznych stowarzyszeń.

Wszystko to w ramach regionalnych eliminacji do czternastej edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Twórczości Teatralno-Muzycznej Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie "Albertiana 2014". Tegoroczna edycja była tym bardziej szczególna, ponieważ odbyła się po raz dziesiąty w stolicy naszego powiatu.

W zgierskich eliminacjach wystąpili artyści-amatorzy z trzech województw: łódzkiego, podlaskiego oraz mazowieckiego. W konkursie wzięło udział pięć zespołów i dwóch solistów. - Dla wszystkich biorących udział w festiwalu jest to spełnienie marzeń oraz ogromna satysfakcja, że mogą zaprezentować swoje umiejętności - mówi Jan Bujnowicz, koordynator festiwalu - Wychodząc na scenę chcą pokazać, że są potrzebni.

Jury przy ocenianiu występów brało pod uwagę m.in. wrażenia artystyczne, dostosowanie programu do osób biorących udział w spektaklu, wkład pracy terapeuty w przygotowanie uczestników oraz ostateczny zewnętrzny efekt terapeutyczny. Od solistów wymagano przede wszystkim melodyjności i znajomości tekstu.

Tegorocznymi zwycięzcami "Albertiany", wśród grup teatralnych, zostali "Optymiści" ze Środowiskowego Domu Samopomocy PSOUU w Pabianicach, którzy zaprezentowali przedstawienie "Opowieść o szczęściu". Artyści w swoim występie dają do zrozumienia, że przyjaźń jest wartością bezcenną i bez niej czujemy się samotni i niepotrzebni. Drugie miejsce zajął teatr "Wielkie Jajo" ze Stowarzyszenia K40 w Komorowie z przedstawieniem "Magiczne Drzewo". Trzeci był zespół z Fundacji Pomocy Dom w Warszawie, który zaprezentował współczesną wersję "Czerwonego Kapturka". Wśród solistów najlepsza okazała się Karolina Przybysz z WTZ-u przy Polskim Stowarzyszeniu Ludzi Cierpiących na Padaczkę w Ozorkowie, która swoim wykonaniem utworu "Sianko na stół", zdobyła największe uznanie jury. Laureaci etapu regionalnego wystąpią podczas gali finałowej, która odbędzie się 10 marca w teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie.

  • Trzeba docenić zaangażowanie wszystkich, którzy podejmują wysiłek, żeby przygotować festiwal - mówił w trakcie imprezy reprezentujący powiatowy samorząd - sponsora "Albertiany", Wojciech Budziarski - członek Zarządu Powiatu Zgierskiego.
  • Podziękowania należą się także artystom, którzy z dużym zaangażowaniem przygotowują się do tego wydarzenia.

Łukasz Roman (01.02.2014 r.)
Na podst. http://www.powiat.zgierz.pl/

Copyright © 2016. All Rights Reserved by Miasto Zgierz

Created by Logo firmy VobacomVobacom

Ważne komunikaty

19180
Usuń

Przerwy w dostawie wody

Z powodu prac remontowo-budowlanych na sieci wodociągowej, mogą wystąpić przerwy w dostawie wody:
19161
Usuń

Utrudnienia w ruchu w rejonie wiaduktu - ul. Łódzka

Trwa przebudowa wiaduktu kolejowego nad drogą krajową DK91 w Zgierzu (ul. Łódzka). W dniach od 11.12.2019 roku (godz. wprowadzenia 8:00) do dnia 31....
17413
Usuń

Godziny obsługi interesantów UMZ i USC

Od dnia 2 maja 2019 r. zmieniają się godziny obsługi interesantów:  Urząd Miasta Zgierza (UMZ - pl. Jana Pawła II 16, ul. ks. J. Popiełuszki 3a, ul...
14116
Usuń

Zagubione zwierzęta, zwierzęta do adopcji

Bezdomne zwierzęta, w szczególności psy i koty wyłapywane na terenie Gminy Miasto Zgierz przewożone są do Schroniska i Hotelu dla bezdomnych...
10697
Usuń

Harmonogramy odbioru odpadów

Harmonogramy odbioru odpadów (od stycznia 2019 r. do stycznia 2020 r.): 
4942
Usuń

Dyżury aptek

Apteka całodobowa "U DOMINIKA" (ul. Lechonia 2 - tel. 42 716 52 30) dyżur pełni w dni powszednie, soboty, niedziele i święta.
Facebook
YouTube
Google+
RSS