Menu główne

Majowy weekend w Zgierzu

Na długi majowy weekend w Zgierzu zaplanowano wiele imprez i uroczystości.

Wejście Polski do Unii Zgierz zaakcentuje wciągnięciem flagi unijnej na maszt znajdujący się na dachu budynku Urzędu Miasta oraz Festiwalem Mleka i Wyrobów Mleczarskich Łata 2004 pod hasłem "Polskie produkty na unijnym stole", który odbędzie się w niedzielę 2 maja w Parku Miejskim nad stawem.
Dzień wcześniej, 1 maja o godz. 10 w tym samym miejscu rozpocznie się tradycyjny festyn rekreacyjny pt. "Jarmark Zgierski". W parkowych alejkach swoje stoiska rozłożą producenci, handlowcy różnych branż, artyści oraz twórcy rękodzieła artystycznego i ludowego. Zwiedzający będą mogli nabyć między innymi: rzeźby, biżuterię, muszle, wyroby z wikliny, kwiaty i iglaki. Około godz. 12 w parku wystąpi Zespół Pieśni i Tańca "Boruta".

Te same stoiska będą czynne również w niedzielę, 2 maja. Dodatkową atrakcją będzie możliwość bezpłatnej degustacji wyrobów mlecznych w ramach ogólnopolskiej akcji "Zachowaj trzeźwy umysł". Swoje produkty wystawią między innymi Spółdzielnia Mleczarska z Ozorkowa oraz łódzka "Bakoma". Zgierzanie wybierać będą najlepsze mleko i napój mleczny. Około godz. 12 wystąpi kapela ludowa z Ozorkowa, zespół "Wrzos" oraz "Zgierzaki".

Imprezy w parku potrwają do godz. 17.

W niedzielę, 2 maja o godz. 16 w sali Towarzystwa Śpiewaczego "Lutnia" przy ul. Łęczyckiej 2 odbędzie się koncert majowy. Wystąpią: zespół akordeonowo-gitarowy z Łodzi, zespół dziecięcy "Kolorowe laurki" z Sokolnik oraz chór TŚ "Lutnia".

3 maja - z okazji Święta Konstytucji - o godz. 10 odprawiona zostanie msza polowa na schodach kościoła pw. św. Katarzyny w Zgierzu z udziałem kompanii honorowej wojska, harcerzy i chóru "Lutnia". Po mszy delegacje złożą kwiaty pod tablicami pamiątkowymi na ścianie budynku UMZ.

O godz. 16 w kościele NMPR (na polu) - kolejna msza koncelebrowana przez ks. biskupa Ireneusza Pękalskiego oraz złożenie kwiatów pod pomnikiem Jana Pawła II.

Na podst. "Express dla Zgierza" Nr 17 z dn. 27.04.2004 r.

Copyright © 2016. All Rights Reserved by Miasto Zgierz

Created by Logo firmy VobacomVobacom

Ważne komunikaty

19161
Usuń

Utrudnienia w ruchu w rejonie wiaduktu - ul. Łódzka

Trwa przebudowa wiaduktu kolejowego nad drogą krajową DK91 w Zgierzu (ul. Łódzka). W dniach od 11.12.2019 roku (godz. wprowadzenia 8:00) do dnia 31....
17413
Usuń

Godziny obsługi interesantów UMZ i USC

Od dnia 2 maja 2019 r. zmieniają się godziny obsługi interesantów:  Urząd Miasta Zgierza (UMZ - pl. Jana Pawła II 16, ul. ks. J. Popiełuszki 3a, ul...
14116
Usuń

Zagubione zwierzęta, zwierzęta do adopcji

Bezdomne zwierzęta, w szczególności psy i koty wyłapywane na terenie Gminy Miasto Zgierz przewożone są do Schroniska i Hotelu dla bezdomnych...
10697
Usuń

Harmonogramy odbioru odpadów

Harmonogramy odbioru odpadów (od stycznia 2019 r. do stycznia 2020 r.): 
4942
Usuń

Dyżury aptek

Apteka całodobowa "U DOMINIKA" (ul. Lechonia 2 - tel. 42 716 52 30) dyżur pełni w dni powszednie, soboty, niedziele i święta.
Facebook
YouTube
Google+
RSS