Menu główne

Wybory Samorządowe 2024

grafika
Data wydarzenia: 
07.04.2024, od godz. 07:00 do godz. 21:00
Miejsce wydarzenia: 
Obwodowe Komisje Wyborcze w Zgierzu

Wybory samorządowe 2024 - link serwisu informacyjnego

W godzinach 7:00-21:00 w lokalach wyborczych w Zgierzu odbędą się głosowania w wyborach:



do Rady Miasta Zgierza wybieramy 23 radnych (na podstawie Zarządzenia nr 231/2023 Wojewody Łódzkiego z dnia 7 grudnia 2023 r. w sprawie ustalenia liczby radnych wybieranych do Sejmiku Województwa Łódzkiego, rad powiatów oraz rad gmin w województwie łódzkim) 

Podział Zgierza na okręgi wyborcze 

Okręg wyborczy nr 1: 

  • 6 radnych wybieranych w okręgu nr 1 
  • granice okręgu (wykaz ulic): Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, Bazylijska od nr 39 do nr 41J nieparzyste, Tadeusza Boya-Żeleńskiego, Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego od nr 24 do nr 32B parzyste oraz nr 27 i nr 27A, Jedlicka nr 30, Kamienna, ks. Jerzego Kowalczyka, Jana Lechonia, Bolesława Leśmiana, Parzęczewska od nr 14 do końca parzyste i od nr 13 do końca nieparzyste, Bożenny Piotrowiczowej, Plac Tadeusza Teodorczyka, Leopolda Staffa, ks. Stanisława Suchowolca, Juliana Tuwima od nr 8 do końca parzyste i od nr 61 do końca nieparzyste, Stanisława Witkacego. 

Okręg wyborczy nr 2: 

  • 6 radnych wybieranych w okręgu nr 2 
  • granice okręgu (wykaz ulic): 1 Maja od nr 46 do nr 58 parzyste i od nr 70 do nr 72 parzyste oraz od nr 41 do nr 79 nieparzyste, 3 Maja od nr 2 do nr 4A parzyste i od nr 1 do nr 5 nieparzyste, Aleja Armii Krajowej, Aleksandrowska, Aniołowska, Antoniewska, Henryka Barona, Barwnikowa, Bazylijska od nr 1 do nr 38 i od nr 42 do nr 97 oraz nr 40 parzyste, Benzantronowa, Boruty, Cegielniana, Ciosnowska od nr 2 do nr 72 parzyste i od nr 1 do nr 71 nieparzyste, Chełmska nr 2 parzyste i od nr 1 do nr 15 nieparzyste, Chemików, Fryderyka Chopina, Czarna, Daleka, gen. Henryka Dąbrowskiego od nr 1 do nr 13 nieparzyste, Długa od nr 2 do nr 12 parzyste i od nr 1 do nr 11 nieparzyste, Romana Dmowskiego, Energetyków, Andrzeja Frycza-Modrzewskiego, Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego od nr 2 do nr 22B parzyste i nr 46 oraz od nr 1 do nr 25 nieparzyste, Głogowa, Bartosza Głowackiego, Gołębia, Artura Grottgera, Hoża, Iglasta, Irysowa, Jagiellońska, Jaśminowa, Kątna, Kocidłowska, Kolejowa od nr 18 do końca parzyste i od nr 7 do końca nieparzyste, Kolorowa, Marii Konopnickiej, Konstantynowska, Kosynierów, Koszarowa, Tadeusza Kościuszki, Krogulec, Krótka, Kwasowa, Lawendowa, Lipowa, Lisia, Władysława Lisieckiego, Liściasta, Łąkowa, Łęczycka, Łódzka od nr 2 do końca parzyste i od nr 1 do nr 23 nieparzyste i od nr 35 do końca nieparzyste, Waleriana Łukasińskiego, Malinowa, Mała, Milenijna, Miroszewska, Arkadiusza Musierowicza, Myśliwska, Stanisława Moniuszki, Cypriana Kamila Norwida, Obywatelska, Okręglik, Elizy Orzeszkowej, Osiedlowa, Owsiana, Parzęczewska od nr 2 do nr 12 parzyste i nr 9 nieparzyste, Piaskowa, Piaskowice, Piątkowska od nr 26 do nr 28 parzyste i od nr 29 do nr 81 nieparzyste, Pieńki, Jana Pietrusińskiego, Plac Jana Pawła II, Plac Targowy, Polna, ks. Jerzego Popiełuszki, Poprzeczna, Powstańców Śląskich, Prosta, Bolesława Prusa, Pszenna, gen. Kazimierza Pułaskiego, Mikołaja Reja, Leszka Rózgi, Rudnicka, Lucjana Rydla, Rzemieślnicza, Sadowa, Sieradzka, ks. Piotra Skargi, Skośna, Romana Skupińskiego, Sokołowska, Sosnowa, ks. Stanisława Staszica, Stefana, Andrzeja Struga, Rondo Sybiraków, Szeroka, Marka Szwarca, Jana Śniechowskiego, Targowa, Teresy, Romualda Traugutta, Juliana Tuwima od nr 2 do nr 6 parzyste i od nr 1 do nr 21 nieparzyste, Wąska, Wiatrakowa, Wiejska, Wiewiórcza, Wiosny Ludów, Wojska Polskiego, Wróbla, Wschodnia od nr 2 do nr 12 parzyste, Wspólna, Zagajnikowa, Zachodnia, Zawadzka, Zbożowa, Stefana Żeromskiego, Żytnia. 

Okręg wyborczy nr 3:

  • 5 radnych wybieranych w okręgu nr 3
  • granice okręgu (wykaz ulic): 1 Maja od nr 2 do nr 44 parzyste i od nr 1 do nr 39 nieparzyste, 3 Maja od nr 6 do nr 60 parzyste i od nr 7 do nr 81 nieparzyste, Andrzeja, Norberta Barlickiego, Stefana Cezaka, Józefa Chełmońskiego, Bolesława Czerwieńskiego, Czerwona, gen. Henryka Dąbrowskiego od nr 2 do nr 22 parzyste i od nr 15 do nr 39 nieparzyste, Długa od nr 14 do nr 68C parzyste i od nr 13 do nr 109 nieparzyste, Drewnowska, Stanisława Dubois od nr 2 do nr 52 parzyste i od nr 1 do nr 49 nieparzyste, Graniczna, Stefana Jaracza, Karola, Plac Jana Kilińskiego, Kolejowa od nr 2 do nr 16 parzyste i od nr 1 do nr 5 nieparzyste, Mikołaja Kopernika, Janusza Korczaka, Stefanii Kuropatwińskiej, Łączna, Łódzka od nr 25 do nr 33 nieparzyste, Malarska, Marysińska, Jana Matejki, Adama Mickiewicza, Romualda Mielczarskiego, Józefa Mireckiego, Gabriela Narutowicza, Obrońców Pokoju, Ogrodowa, Orla, Parkowa, Adolfa Pawińskiego, Piątkowska od nr 32 do nr 88 parzyste, Stanisława Pieczyraka, Józefa Piłsudskiego, Plac Stu Straconych, Emilii Plater, Północna, Republikańska, ks. Szczepana Rembowskiego, Władysława Reymonta, Władysława Rząba, gen. Władysława Sikorskiego, Marii Skłodowskiej-Curie, Juliusza Słowackiego, Solna, Spacerowa, Spółdzielcza, Wandy Węgierskiej, Jerzego Wieczorka „Bohdana”, Stanisława Wigury, Stanisława Worcella, Wschodnia od nr 1 do nr 29 nieparzyste, kpt. Franciszka Żwirki.

Okręg wyborczy nr 4:

  • 6 radnych wybieranych w okręgu nr 4
  • granice okręgu (wykaz ulic): Agrestowa, Akacjowa, Adama Asnyka, Bajkowa, Piotra Bardowskiego, Bednarska, gen. Józefa Bema, Czesława Lewandowskiego, Błotna, św. Andrzeja Boboli, Boczna, Władysława Broniewskiego, Brzoskwiniowa, Brzozowa, Budowlana, Bukowa, Bursztynowa, Cała, Chełmska od nr 4 do końca parzyste i od nr 25 do końca nieparzyste, Wandy Chotomskiej, Cicha, Ciesielska, Ciosnowska od nr 74 do końca parzyste i od nr 73 do końca nieparzyste, Stefana Czarnieckiego, Czereśniowa, Dębowa, Diamentowa, Długa od nr 70 do końca parzyste i od nr 111 do końca nieparzyste, Dojazdowa, Dolna, Drukarska, Stanisława Dubois od nr 60 do końca parzyste i od nr 51 do końca nieparzyste, Działkowa, Dziewiarska, Dzika, Michała Drzymały, Adolfa Dygasińskiego, Farbiarska, Stanisława Fijałkowskiego, Plac Jerzego Godlewskiego, Poli Gojawiczyńskiej, Witolda Gombrowicza, Gorczańska, Gospodarcza, Grabowa, Władysława Grabskiego, Grotnicka, Grudzińska, Grunwaldzka, Grzybowa, Ignacego Hordliczki, Inżynierska, Jabłoniowa, Jagienki, Jarzębinowa, Jaskrowa, Jasna, Jedlicka od nr 60 do końca, Jesienna, Jesionowa, Jeża, Jodłowa, Kaczeńcowa, Kalinowa, gen. Franciszka Kamińskiego, Jana Karłowicza, Karpacka, Jana Kasprowicza, Marcina Kasprzaka, Kasztanowa, Kazimierza Wielkiego, Klonowa, Jana Kochanowskiego, ks. Hugona Kołłątaja, Kołobrzeska, Kontrewers, Konwaliowa, Koralowa, Józefa Korzeniowskiego „Conrada”, Wojciecha i Juliusza Kossaków, Krawiecka, Józefa Ignacego Kraszewskiego, Kręta, Krokusowa, Lesława Kropp, bł. Królowej Jadwigi, Krzywa, Miry Kubasińskiej, Marii Kuncewiczowej, Stanisława Kunickiego, Kwarcowa, Kwiatowa, Lecznica, Joachima Lelewela, Leszczynowa, Leśna, Letnia, Bolesława Limanowskiego, Zygmunta Lorentza, Lotnicza, Ludowa, Łagiewnicka, Łanowa, gen. Stanisława Maczka, Włodzimierza Majakowskiego, Jacka Malczewskiego, Malinka, Marzeń, Stanisława Mikołajczyka, Miodowa, Młodzieżowa, Młynarska, Modrzewiowa, Mokra, Morenowa, Murarska, Na Skarpie, Nadrzeczna, Zofii Nałkowskiej, Nastrojowa, Niciarniana, Niecała, Czesława Niemena, Nowa, Nowiny, Nowy Świat, Obrońców Warszawy, Odzieżowa, Ogrodnicza, Olszowa, Władysława Orkana, Orzechowa, Michała Ossowskiego, Owocowa, Ozorkowska, Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej, Perłowa, Piątkowska od nr 90 do końca parzyste i od nr 83 do końca nieparzyste, Pierwiosnków, Plonowa, Podgórna, Podhalańska, Podleśna, Podmiejska, Pogodna, Stefana Pogonowskiego, Wincentego Pola, Pomorska, Porzeczkowa, Poziomkowa, Proboszczewice, Promienistych, Przedwiośnie, Przemysłowa, Kazimierza Przerwy-Tetmajera, Przędzalniana, Stanisława Przybyszewskiego, Przygraniczna, Przyrodnicza, Radosna, Macieja Rataja, Relaksowa, Rajmunda Rembielińskiego, Robotnicza, Marii Rodziewiczówny, Rondo imienia Lecha Kaczyńskiego, Rolnicza, Romantyczna, Rozrywkowa, Różana, Rubinowa, Rzepakowa, Rymarska, Magdaleny Samozwaniec, Sasanek, Sianokosy, Henryka Sienkiewicza, Zygmunta Sierakowskiego, Skwarna, Słoneczna, Sucha, Srebrna, Stępowizna, Stolarska, Sudecka, Sukiennicza, Supraska, Szafirowa, Szarotki, Szarych Szeregów, Szczawińska, Szczęśliwa, Szkudlarska, Ryszarda Szurkowskiego, Jana Świercza, Świerkowa, Świętojańska, Tatrzańska, Tkacka, Topolowa, Trojańska, Turystyczna, Twarda, Urocza, Urzędnicza, Walecznych, Warzywnicza, Wczasowa, Wesoła, Wiązowa, Henryka Wieniawskiego, Wierzbowa, Heleny Wiewiórskiej, Wilamowska, Wiosenna, Wiśniowa, Wincentego Witosa, Władysława Jagiełły, Włókiennicza, Wodna, Wycieczkowa, Wypoczynkowa, Stanisława Wyspiańskiego, ks. kard. Stefana Wyszyńskiego, Zacisze, Zagadkowa, Jana Onufrego Zagłoby, Zagrodowa, Zakręt, Gabrieli Zapolskiej, Zawilcowa, Zawiszy Czarnego, Zduńska, Zegrzanki, Zielona, Złota, Żniwna. 

Podział Miasta Zgierza na okręgi wyborcze określa Postanowienie nr 5/2024 Komisarza Wyborczego w Łodzi II z dnia 3 stycznia 2024 roku 


Obwieszczenie Prezydenta Miasta Zgierza z dnia 1 marca 2024 roku o numerach oraz granicach obwodów głosowania, wyznaczonych siedzibach obwodowych komisji wyborczych oraz możliwości głosowania korespondencyjnego i przez pełnomocnika w wyborach do rad gmin, rad powiatów i sejmików województw oraz w wyborach wójtów, burmistrzów i prezydentów miast zarządzonych na dzień 7 kwietnia 2024 r. - link do treści obwieszczenia.

Podział Zgierza na stałe obwody głosowania  

Siedziby 36 stałych Obwodowych Komisji Wyborczych w Zgierzu: 

Numer obwodu głosowania - siedziba Obwodowej Komisji Wyborczej
Granice obwodu głosowania (wykaz ulic) 

Nr 1 - Szkoła Podstawowa Nr 12 im. Armii Krajowej Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna Filia nr 6 - ul. Leopolda Staffa 26
granice obwodu głosowania (wykaz ulic): Tadeusza Boya-Żeleńskiego od nr 38 do nr 46, ks. Jerzego Kowalczyka, Parzęczewska od nr 50 do nr 70 parzyste i od nr 51 do nr 63 nieparzyste, Leopolda Staffa od nr 38 do nr 48A parzyste, Plac Tadeusza Teodorczyka; 

Nr 2 - Ośrodek Szkolno-Wychowawczy - ul. Parzęczewska 46 (lokal dostosowany do potrzeb wyborców z niepełnosprawnościami)
granice obwodu głosowania (wykaz ulic): Bazylijska od nr 39 do nr 41J nieparzyste, Parzęczewska od nr 27 do nr 29C nieparzyste i od nr 20 do nr 46/48 parzyste, Bożenny Piotrowiczowej, ks. Stanisława Suchowolca;  

Nr 3 - Szkoła Podstawowa Nr 8 - ul. Bolesława Leśmiana 1 (lokal dostosowany do potrzeb wyborców z niepełnosprawnościami)
granice obwodu głosowania (wykaz ulic): Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego nr 27 i 27A nieparzyste, Kamienna od nr 2 do nr 38 parzyste i od nr 1 do nr 37 nieparzyste, Jana Lechonia, Bolesława Leśmiana od nr 4 do nr 10 parzyste, Juliana Tuwima od nr 8 do nr 16 parzyste; 

Nr 4 - Miejskie Przedszkole Nr 2 im. Wandy Chotomskiej - ul. Tadeusza Boya-Żeleńskiego 6 
granice obwodu głosowania (wykaz ulic): Kamienna od nr 40 do nr 130 parzyste i od nr 39 do nr 71 nieparzyste, Bolesława Leśmiana nr 2, Juliana Tuwima nr 22 i 22A parzyste oraz od nr 61 do nr 115 nieparzyste, Stanisława Witkacego; 

Nr 5 - Szkoła Podstawowa Nr 8 - ul. Tadeusza Boya-Żeleńskiego 4 
granice obwodu głosowania (wykaz ulic): Tadeusza Boya-Żeleńskiego nr 2 parzyste i od nr 7 do nr 23 nieparzyste, Leopolda Staffa od nr 1 do nr 18, Juliana Tuwima od nr 24 do nr 28 parzyste i nr 125 nieparzyste; 

Nr 6 - Zgierska Spółdzielnia Mieszkaniowa - ul. Parzęczewska 21 
granice obwodu głosowania (wykaz ulic): Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego od nr 24 do nr 32B parzyste, Parzęczewska od nr 14 do nr 18 parzyste i od nr 13 do nr 25 nieparzyste; 

Nr 7 - Szkoła Podstawowa Nr 12 im. Armii Krajowej - ul. Leopolda Staffa 26 
granice obwodu głosowania (wykaz ulic): Tadeusza Boya-Żeleńskiego od nr 8 do nr 12 parzyste i od nr 23A do nr 37 nieparzyste, Jedlicka nr 30 parzyste, Kamienna od nr 73 do nr 75/83 nieparzyste, Leopolda Staffa od nr 20 do nr 36A; 

Nr 8 - Miejski Zespół Przychodni Rejonowych - ul. Łęczycka 24 (lokal dostosowany do potrzeb wyborców z niepełnosprawnościami)
granice obwodu głosowania (wykaz ulic): Bazylijska od nr 1 do nr 38 i od nr 42 do nr 97 oraz nr 40 parzyste, Romana Dmowskiego, Andrzeja FryczaModrzewskiego, Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego nr 22, 22B, i 46 parzyste oraz nr 25 nieparzyste, Gołębia od nr 8 do nr 48 parzyste i od nr 17 do nr 53A nieparzyste, Kątna, Kosynierów, Tadeusza Kościuszki od nr 2 do nr 20 parzyste, Łęczycka od nr 27 do końca nieparzyste, Cypriana Kamila Norwida, Obywatelska, Parzęczewska od nr 2 do nr 12 parzyste i nr 9 nieparzyste, Jana Pietrusińskiego, Mikołaja Reja, ks. Stanisława Staszica, Wąska, Wiatrakowa, Wspólna, Zawadzka; 

Nr 9 - Szkoła Podstawowa Nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi - ul. Arkadiusza Musierowicza 2 
granice obwodu głosowania (wykaz ulic): Ciosnowska od nr 2 do nr 72 parzyste i od nr 1 do nr 71 nieparzyste, Marii Konopnickiej, Łęczycka od nr 24 do końca parzyste, Arkadiusza Musierowicza, Elizy Orzeszkowej, Piątkowska od nr 29 do nr 81 nieparzyste, Poprzeczna, Bolesława Prusa, Lucjana Rydla, Wojska Polskiego; 

Nr 10 - Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Bolesława Prusa - ul. Łódzka 5 
granice obwodu głosowania (wykaz ulic): 3 Maja od nr 2 do nr 4A parzyste i od nr 1 do nr 5 nieparzyste, Aleja Armii Krajowej, gen. Henryka Dąbrowskiego od nr 1 do nr 13 nieparzyste, Długa od nr 2 do nr 12 parzyste i od nr 1 do nr 11 nieparzyste, Gołębia od nr 2 do nr 6 parzyste i od nr 1 do nr 15 nieparzyste, Tadeusza Kościuszki od nr 1 do nr 19 nieparzyste, Krótka, Łęczycka od nr 2 do nr 22 parzyste i od nr 1 do nr 25 nieparzyste, Łódzka od nr 2 do nr 20 parzyste i od nr 1 do nr 23 nieparzyste, Piątkowska nr 26 i nr 28 parzyste, Plac Jana Pawła II, ks. Jerzego Popiełuszki, ks. Piotra Skargi, Szeroka, Marka Szwarca, Targowa, Wróbla; 

Nr 11 - Miejski Żłobek im. "Koziołka Matołka" - ul. Juliana Tuwima 21 (lokal dostosowany do potrzeb wyborców z niepełnosprawnościami)
granice obwodu głosowania (wykaz ulic): Cegielniana, Hoża, Owsiana, Polna, Pszenna, Plac Targowy, Juliana Tuwima od nr 2 do nr 6 parzyste i od nr 1 do nr 21 nieparzyste, Zachodnia, Zbożowa, Żytnia; 

Nr 12 - Szkoła Podstawowa nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi - ul. Józefa Piłsudskiego 1 (lokal dostosowany do potrzeb wyborców z niepełnosprawnościami)
granice obwodu głosowania (wykaz ulic): Andrzeja, Karola, Malarska, Jana Matejki, Adama Mickiewicza, Józefa Mireckiego, Ogrodowa, Adolfa Pawińskiego, Piątkowska od nr 32 do nr 88 parzyste, Stanisława Pieczyraka, Józefa Piłsudskiego od nr 2 do nr 32 parzyste i od nr 1 do nr 11 nieparzyste, Plac Stu Straconych, Północna, Władysława Reymonta, Władysława Rząba, Jerzego Wieczorka „Bohdana”, Stanisława Worcella; 

Nr 13 - Miejskie Przedszkole Nr 13 "Bajkowe Przedszkole" - ul. Juliusza Słowackiego 8 
granice obwodu głosowania (wykaz ulic): 1 Maja od nr 2 do nr 8 parzyste, Józefa Chełmońskiego, Bolesława Czerwieńskiego, Czerwona, Drewnowska, Graniczna, Stefana Jaracza, Mikołaja Kopernika, Janusza Korczaka, Marysińska, Obrońców Pokoju, Józefa Piłsudskiego od nr 34 do końca parzyste i od nr 13 do końca nieparzyste, Juliusza Słowackiego, Solna, Wandy Węgierskiej, Stanisława Wigury, kpt. Franciszka Żwirki; 

Nr 14 - Szkoła Podstawowa Nr 11 - ul. Stanisława Dubois 26 
granice obwodu głosowania (wykaz ulic): 1 Maja od nr 10 do nr 16 parzyste i od nr 1 do nr 9 nieparzyste, Norberta Barlickiego, gen. Henryka Dąbrowskiego od nr 23 do nr 39 nieparzyste, Stanisława Dubois od nr 2 do nr 24 parzyste i od nr 1 do nr 27A nieparzyste; 

Nr 15 - Zarząd Oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego - ul. ks. Szczepana Rembowskiego 29 
granice obwodu głosowania (wykaz ulic): 1 Maja od nr 18 do nr 22 parzyste i od nr 11 do nr 17 nieparzyste, Długa od nr 77 do nr 85 nieparzyste, ks. Szczepana Rembowskiego od nr 40 do nr 44 parzyste i od nr 13 do nr 53 nieparzyste, Romualda Mielczarskiego od nr 2 do nr 10 parzyste i nr 1A nieparzyste; 

Nr 16 - Zespół Szkół Nr 1 im. Jakuba Stefana Cezaka - ul. Długa 89/91 (lokal dostosowany do potrzeb wyborców z niepełnosprawnościami)
granice obwodu głosowania (wykaz ulic): Stefana Cezaka od nr 1 do nr 5 nieparzyste, Stanisława Dubois od nr 26 do nr 52 parzyste i od nr 29 do nr 49 nieparzyste, Republikańska, Spółdzielcza; 

Nr 17 - Szkoła Podstawowa Nr 11 - ul. Stanisława Dubois 26 
granice obwodu głosowania (wykaz ulic): Długa od nr 66 do nr 68C parzyste i od nr 89 do nr 109 nieparzyste, ks. Szczepana Rembowskiego od nr 54 do końca parzyste i od nr 55 do końca nieparzyste, Spacerowa; 

Nr 18 - Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Stanisława Staszica - ul. 3 Maja 41 (lokal dostosowany do potrzeb wyborców z niepełnosprawnościami)
granice obwodu głosowania (wykaz ulic): 1 Maja od nr 21 do nr 25 nieparzyste, Długa od nr 42 do nr 62 parzyste i od nr 45 do nr 75 nieparzyste, Romualda Mielczarskiego od nr 12 do nr 16 parzyste i od nr 3 do nr 7 nieparzyste, Plac Jana Kilińskiego od nr 5 do nr 11, Emilii Plater, ks. Szczepana Rembowskiego od nr 12 do nr 38 parzyste, gen. Władysława Sikorskiego;

Nr 19 - Szkoła Podstawowa Nr 6 im. Jana Kochanowskiego z Oddziałami Dwujęzycznymi i Oddziałami Sportowymi - ul. 3 Maja 46A 
granice obwodu głosowania (wykaz ulic): 3 Maja od nr 30 do nr 60 parzyste i od nr 39 do nr 81 nieparzyste, Stefana Cezaka od nr 2 do nr 16 parzyste i od nr 7 do nr 13 nieparzyste, Kolejowa od nr 2 do nr 16 parzyste i od nr 1 do nr 5 nieparzyste, Stefanii Kuropatwińskiej, Romualda Mielczarskiego od nr 18 do nr 30 parzyste i od nr 9 do nr 21 nieparzyste, Orla, Marii Skłodowskiej-Curie, Wschodnia od nr 1 do nr 29 nieparzyste; 

Nr 20 - Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Stanisława Staszica - ul. 3 Maja 41 (lokal dostosowany do potrzeb wyborców z niepełnosprawnościami)
granice obwodu głosowania (wykaz ulic): 1 Maja od nr 30 do nr 44 parzyste i od nr 27 do nr 39 nieparzyste, 3 Maja od nr 6 do nr 28 parzyste i od nr 7 do nr 37 nieparzyste, Plac Jana Kilińskiego od nr 1 do nr 4, Łódzka od nr 25 do nr 33 nieparzyste, Gabriela Narutowicza od nr 16 do nr 30 parzyste i od nr 23 do nr 35 nieparzyste; 

Nr 21 - Park Kulturowy Miasto Tkaczy - ul. ks. Szczepana Rembowskiego 1 (lokal dostosowany do potrzeb wyborców z niepełnosprawnościami)
granice obwodu głosowania (wykaz ulic): 1 Maja od nr 24 do nr 28B parzyste, gen. Henryka Dąbrowskiego od nr 2 do nr 22 parzyste i od nr 15 do nr 21 nieparzyste, Długa od nr 14 do nr 40 parzyste i od nr 13 do nr 43A nieparzyste, Plac Jana Kilińskiego od nr 12 do nr 19 obie strony, Łączna, Gabriela Narutowicza od nr 2 do nr 14 parzyste i od nr 1 do nr 21 nieparzyste, Parkowa, ks. Szczepana Rembowskiego od nr 2 do nr 10 parzyste i od nr 1 do nr 11 nieparzyste; 

Nr 22 - Szkoła Podstawowa Nr 5 - ul. 1 Maja 63 (lokal dostosowany do potrzeb wyborców z niepełnosprawnościami)
granice obwodu głosowania (wykaz ulic): 1 Maja od nr 70 do nr 72 parzyste i od nr 41 do nr 79 nieparzyste, Czarna, Kolejowa od nr 18 do końca parzyste i od nr 7 do końca nieparzyste, Łódzka od nr 78 do nr 90 parzyste i od nr 71 do nr 81 nieparzyste, Powstańców Śląskich, Rudnicka od nr 2 do nr 21A, Wschodnia od nr 2 do nr 12 parzyste; 

Nr 23 - Szkoła Podstawowa Nr 5 - ul. 1 Maja 63 (lokal dostosowany do potrzeb wyborców z niepełnosprawnościami)
granice obwodu głosowania (wykaz ulic): 1 Maja od nr 46 do nr 58 parzyste, Łąkowa, Łódzka od nr 22 do nr 76 parzyste i od nr 35 do nr 69A nieparzyste; 

Nr 24 - Państwowa Szkoła Muzyczna - ul. Sokołowska 4 
granice obwodu głosowania (wykaz ulic): Konstantynowska od nr 14 do nr 60 parzyste i od nr 21 do nr 73 nieparzyste, Koszarowa, Władysława Lisieckiego, Milenijna, gen. Kazimierza Pułaskiego, Rondo Sybiraków, Sokołowska od nr 2 do nr 8 parzyste i od nr 1 do nr 19 nieparzyste, Andrzeja Struga nr 6/8 parzyste i od nr 1 do nr 15 nieparzyste, Jana Śniechowskiego od nr 1 do nr 33 nieparzyste, Romualda Traugutta, Stefana Żeromskiego; 

Nr 25 - Starostwo Powiatowe w Zgierzu - ul. Sadowa 6A 
granice obwodu głosowania (wykaz ulic): Chełmska nr 2 parzyste i od nr 1 do nr 15 nieparzyste, Fryderyka Chopina, Głogowa, Artura Grottgera, Iglasta, Lipowa, Lisia, Łódzka od nr 92 do końca parzyste i od nr 83 do końca nieparzyste, Malinowa, Myśliwska, Osiedlowa, Prosta, Rudnicka od nr 30 do nr 46 parzyste i od nr 23 do nr 33 nieparzyste, Rzemieślnicza, Sadowa, Sosnowa, Wiewiórcza, Zagajnikowa; 

Nr 26 - Szkoła Podstawowa Nr 4 im. Jana Niepokoja - ul. Łódzka 2 
granice obwodu głosowania (wykaz ulic): Aleksandrowska od nr 2 do nr 44 parzyste i od nr 5 do nr 59 nieparzyste, Antoniewska, Henryka Barona, Barwnikowa, Benzantronowa, Boruty, Chemików, Bartosza Głowackiego, Energetyków, Jagiellońska, Kocidłowska, Kolorowa, Konstantynowska od nr 2 do nr 12 parzyste i od nr 62 do końca parzyste oraz od nr 1 do nr 19 nieparzyste i od nr 75 do końca nieparzyste, Kwasowa, Liściasta, Mała, Stanisława Moniuszki, Okręglik, Piaskowa, Sieradzka, Sokołowska nr 29 nieparzyste, Jana Śniechowskiego od nr 2 do nr 24D parzyste, Wiejska; 

Nr 27 - Szkoła Podstawowa nr 4 im. Jana Niepokoja - ul. Łódzka 2 
granice obwodu głosowania (wykaz ulic): Aleksandrowska od nr 46 do końca parzyste i od nr 61 do końca nieparzyste, Aniołowska, Daleka, Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego od nr 2 do nr 20A parzyste i od nr 1 do nr 23 nieparzyste, Irysowa, Jaśminowa, Krogulec, Lawendowa, Waleriana Łukasińskiego, Miroszewska, Piaskowice, Pieńki, Leszka Rózgi, Skośna, Romana Skupińskiego, Stefana, Teresy, Wiosny Ludów; 

Nr 28 - Szkoła Podstawowa Nr 10 im. Marii Skłodowskiej-Curie - ul. Ozorkowska 68/70 (lokal dostosowany do potrzeb wyborców z niepełnosprawnościami)
granice obwodu głosowania (wykaz ulic): Czereśniowa, Dojazdowa, Michała Drzymały, Grotnicka, Jabłoniowa, Jedlicka od nr 60 do końca, Kalinowa, gen. Franciszka Kamińskiego, Kontrewers, Kręta, Kwiatowa, Marzeń, Stanisława Mikołajczyka, Miodowa, Czesława Niemena, Obrońców Warszawy, Ozorkowska od nr 77 do nr 105 nieparzyste, Plonowa, Podmiejska, Pogodna, Macieja Rataja, Relaksowa, Rzepakowa, Supraska, Ryszarda Szurkowskiego, św. Andrzeja Boboli, Świętojańska, Turystyczna, Wincentego Witosa, Zagrodowa, Zielona, Żniwna; 

Nr 29 - Szkoła Podstawowa Nr 10 im. Marii Skłodowskiej-Curie - ul. Ozorkowska 68/70 (lokal dostosowany do potrzeb wyborców z niepełnosprawnościami)
granice obwodu głosowania (wykaz ulic): Bajkowa, Bursztynowa, Ciosnowska od nr 74 do końca parzyste i od nr 73 do końca nieparzyste, Diamentowa, Gorczańska, Grudzińska, Jaskrowa, Jasna, Jesienna, Kaczeńcowa, Karpacka, Konwaliowa, Krokusowa, Lesława Kropp, Łanowa, Nowiny, Ogrodnicza, Ozorkowska od nr 2 do nr 128 parzyste i od nr 1 do nr 75 nieparzyste, Perłowa, Pierwiosnków, Podgórna, Podhalańska, Podleśna, Proboszczewice, Przyrodnicza, Radosna, Rolnicza, Romantyczna, Rozrywkowa, Różana, Rubinowa, Sasanek, Sianokosy, Srebrna, Sudecka, Szczęśliwa, Szafirowa, Szarotki, Tatrzańska, Warzywnicza, Wesoła, Wiosenna, Wycieczkowa, Zawilcowa, Złota; 

Nr 30 - Szkoła Podstawowa Nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi - ul. Józefa Piłsudskiego 1 (lokal dostosowany do potrzeb wyborców z niepełnosprawnościami)
granice obwodu głosowania (wykaz ulic): Boczna, Wandy Chotomskiej, Dolna, Adolfa Dygasińskiego, Poli Gojawiczyńskiej, Witolda Gombrowicza, Władysława Grabskiego, Rondo Imienia Lecha Kaczyńskiego, Jana Kasprowicza, Józefa Korzeniowskiego „Conrada”, Wojciecha i Juliusza Kossaków, Józefa Ignacego Kraszewskiego, Miry Kubasińskiej, Marii Kuncewiczowej, gen. Stanisława Maczka, Jacka Malczewskiego, Malinka, Morenowa, Zofii Nałkowskiej, Nastrojowa, Władysława Orkana, Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej, Piątkowska od nr 90 do końca parzyste i od nr 83 do końca nieparzyste, Kazimierza Przerwy-Tetmajera, Stanisława Przybyszewskiego, Marii Rodziewiczówny, Magdaleny Samozwaniec, Trojańska, ks. kard. Stefana Wyszyńskiego, Gabrieli Zapolskiej; 

Nr 31 - Szkoła Podstawowa Nr 3 - ul. Szczawińska 2 (lokal dostosowany do potrzeb wyborców z niepełnosprawnościami)
granice obwodu głosowania (wykaz ulic): Bednarska, Budowlana, Ciesielska, Drukarska, Inżynierska, Krawiecka, Kwarcowa, Młynarska, Murarska, Przygraniczna od nr 46 do końca parzyste, Robotnicza, Rymarska, Stolarska, Sukiennicza, Szkudlarska, Urzędnicza, Wczasowa, Wilamowska, Włókiennicza, Wypoczynkowa, Zduńska; 

Nr 32 - Szkoła Podstawowa Nr 3 - ul. Szczawińska 2 (lokal dostosowany do potrzeb wyborców z niepełnosprawnościami)
granice obwodu głosowania (wykaz ulic): Dziewiarska, Dzika, Farbiarska, Ludowa od nr 28 do nr 42 parzyste i od nr 27 do nr 85 nieparzyste, Nowa, Odzieżowa, Przemysłowa, Przygraniczna od nr 12 do nr 44 parzyste i od nr 19 do nr 43 nieparzyste, Tkacka, Zacisze; 

Nr 33 - Miejskie Przedszkole Nr 10 - ul. Michała Ossowskiego 26 (lokal dostosowany do potrzeb wyborców z niepełnosprawnościami)
granice obwodu głosowania (wykaz ulic): Stanisława Fijałkowskiego, Plac Jerzego Godlewskiego, ks. Hugona Kołłątaja, Stanisława Kunickiego, Lotnicza, Ludowa od nr 2 do nr 26 parzyste i od nr 1 do nr 25 nieparzyste, Włodzimierza Majakowskiego, Niciarniana, Nowy Świat, Michała Ossowskiego, Stefana Pogonowskiego, Wincentego Pola, Przędzalniana, Przygraniczna od nr 2 do nr 10C parzyste i od nr 1 do nr 9 nieparzyste, Henryka Sienkiewicza, Szczawińska, Jana Świercza, Henryka Wieniawskiego; 

Nr 34 - Miejskie Przedszkole Nr 10 - ul. Michała Ossowskiego 26 
granice obwodu głosowania (wykaz ulic): Adama Asnyka, Piotra Bardowskiego, Czesława Lewandowskiego, Działkowa, Marcina Kasprzaka, Nadrzeczna, Promienistych, Przedwiośnie, Rajmunda Rembielińskiego, Stępowizna, Szarych Szeregów, Zegrzanki; 

Nr 35 - Zespół Szkół Nr 1 im. Jakuba Stefana Cezaka - ul. Długa 89/91 (lokal dostosowany do potrzeb wyborców z niepełnosprawnościami)
granice obwodu głosowania (wykaz ulic): gen. Józefa Bema, Władysława Broniewskiego, Cała, Cicha, Stefana Czarnieckiego, Długa od nr 70 do końca parzyste i od nr 111 do końca nieparzyste, Stanisława Dubois od nr 60 do końca parzyste i od nr 51 do końca nieparzyste, Gospodarcza, Ignacego Hordliczki, Jagienki, Jeża, Jana Karłowicza, Kazimierza Wielkiego, Jana Kochanowskiego, bł. Królowej Jadwigi, Joachima Lelewela, Bolesława Limanowskiego, Zygmunta Lorentza, Na Skarpie, Zygmunta Sierakowskiego, Walecznych, Heleny Wiewiórskiej, Władysława Jagiełły, Jana Onufrego Zagłoby, Zawiszy Czarnego; 

Nr 36 - Centrum Szkoleniowo-Rehabilitacyjne z Domem Mieszkalnym im. Bożenny Piotrowicz PSONI Koło w Zgierzu - ul. Chełmska 42/42A (lokal dostosowany do potrzeb wyborców z niepełnosprawnościami)
granice obwodu głosowania (wykaz ulic): Agrestowa, Akacjowa, Błotna, Brzoskwiniowa, Brzozowa, Bukowa, Chełmska od nr 4 do końca parzyste i od nr 25 do końca nieparzyste, Dębowa, Grabowa, Grunwaldzka, Grzybowa, Jarzębinowa, Jesionowa, Jodłowa, Kasztanowa, Klonowa, Kołobrzeska, Koralowa, Krzywa, Lecznica, Leszczynowa, Leśna, Letnia, Łagiewnicka, Młodzieżowa, Modrzewiowa, Mokra, Niecała, Olszowa, Orzechowa, Owocowa, Pomorska, Porzeczkowa, Poziomkowa, Skwarna, Słoneczna, Sucha, Świerkowa, Topolowa, Twarda, Urocza, Wiązowa, Wierzbowa, Wiśniowa, Wodna, Stanisława Wyspiańskiego, Zagadkowa, Zakręt. 

Podział Miasta Zgierza na stałe obwody głosowania (w tym granice obwodów - wykaz ulic) określa Postanowienie nr 8/2024 Komisarza Wyborczego w Łodzi II z dnia 3 stycznia 2024 roku

Podział Zgierza na odrębne obwody głosowania 

Siedziby 6 odrębnych Obwodowych Komisji Wyborczych w Zgierzu: 

Numer obwodu głosowania - siedziba Obwodowej Komisji Wyborczej

Nr 37 - Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Marii Skłodowskiej-Curie w Zgierzu - ul. Parzęczewska 35

Nr 38 - Centrum Medyczne Boruta Sp. z o. o. w Zgierzu - ul. Andrzeja Struga 2-4;

Nr 39 - Europejskie Centrum Opieki Medycznej i Pomocy Rodzinie "CARE" Sp. z o. o. w Zgierzu - ul. Stanisława Dubois 17;

Nr 40 - Dom Pomocy Społecznej w Zgierzu - ul. Chełmska 16/18;

Nr 41 - Niepubliczny Zakład Opieki Paliatywnej przy Stowarzyszeniu "Hospicjum" im. Jana Pawła II przy Parafii N. M. P. Różańcowej w Zgierzu - ul. Parzęczewska 72, 72a, 72b;

Nr 42 - Zgierskie Centrum Kardiologii Med-Pro Polsko-Amerykańskich Klinik Serca - ul. Parzęczewska 35.

Podział Miasta Zgierza na odrębne obwody głosowania określa Postanowienie nr 295/2024 Komisarza Wyborczego w Łodzi II z dnia 19 lutego 2024 r.

Copyright © 2016. All Rights Reserved by Miasto Zgierz

Created by Logo firmy VobacomVobacom

Ważne komunikaty

22791
Usuń

Planowane wyłączenia prądu

Komunikaty PGE Dystrybucja S.A. Oddział Łódź o planowanych wyłączeniach energii elektrycznej w Zgierzu:  W dniu 22 kwietnia 2024 roku w godz. 08:00-...
28021
Usuń

Rekrutacja na rok szkolny 2024/2025

Rekrutacja do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych na rok szkolny 2024/2025 Rekrutacja do klas pierwszych w szkołach podstawowych na rok szkolny...
13467
Usuń

Ceny wody i ścieków w Zgierzu

Aktualne stawki opłat za zbiorowe zaopatrzenie w wodę i zbiorowe odprowadzanie ścieków przez "Wodociągi i Kanalizacja-Zgierz" Sp. z o. o. wynoszą: ...
24682
Usuń

Stopnie alarmowe

Premier Donald Tusk podpisał zarządzenia, które do 31 maja 2024 r. przedłużają obowiązywanie trzech stopni alarmowych: 
10697
Usuń

Odpady komunalne: harmonogramy odbioru, deklaracje i stawki

Harmonogramy odbioru odpadów: 
17413
Usuń

Godziny obsługi interesantów UMZ i USC

Urząd Miasta Zgierza (UMZ - pl. Jana Pawła II 16, ul. ks. J. Popiełuszki 3a, ul. ks. Sz. Rembowskiego 1) i Urząd Stanu Cywilnego (USC - ul. 1. Maja...
14116
Usuń

Zagubione zwierzęta, zwierzęta do adopcji

Bezdomne zwierzęta, w szczególności psy i koty wyłapywane na terenie Gminy Miasto Zgierz przewożone są do Schroniska JASIONKA (miejscowość Jasionka...
4942
Usuń

Dyżury aptek

Apteka całodobowa "U DOMINIKA" (ul. Lechonia 2 - tel. 42 716 52 30) dyżur pełni w dni powszednie, soboty, niedziele i święta. Godziny pracy...
Facebook
YouTube
Google+
RSS