Menu główne

Inwestycje zrealizowane w 2018 roku

 

Informacje o inwestycjach zrealizowanych na terenie miasta Zgierza w roku 2018: 

Logo Zgierz się robi

Zobacz na mapie  

 

DROGI i CHODNIKI: 

Modernizacja ul. Bema 

Modernizacja ul. Bema, w ramach przebudowy dróg gruntowych i bitumicznych na terenie Gminy Miasto Zgierz, na odcinku od ul. Długiej do skrzyżowania z ul. Wiewiórską, o długości ok. 100 m. 

Koszt inwestycji: 50.000,00 zł. 

*** 

 

 

Przebudowa ul. Trojańskiej i Kossaków 

Przebudowa ul. Trojańskiej i Kossaków, w ramach przebudowy dróg gruntowych i bitumicznych na terenie Gminy Miasto Zgierz: 

  • przebudowa ul. Trojańskiej na odcinku od ul. Kasprowicza do ul. Kossaków – na długości ok. 447 m; 
  • przebudowa ul. Kossaków na odcinku od ul. Trojańskiej do ul. Dygasińskiego – na długości ok. 133 m. 

Łączna długość przebudowywanego odcinka wynosi 580 m. 

Zakres inwestycji: 

  • wykonanie nawierzchni asfaltowej wraz z podbudową z uwzględnieniem skrzyżowań, 
  • wykonanie obustronnie krawężników betonowych, 
  • profilowanie poboczy, 
  • wyrównanie zjazdów warstwą kruszywa łamanego oraz oznakowanie. 

Koszt inwestycji: 595.000,00 zł 

*** 

Kolejne zgierskie ulice zostaną zmodernizowane. Rozpoczęto remont ulic Trojańskiej i Kossaków na osiedlu Podleśna. Na ponad półkilometrowym odcinku wykonana zostanie nawierzchnia asfaltowa oraz betonowe krawężniki po obu stronach. Dodatkowo ekipy remontowe wyprofilują pobocza i wyrównają zjazdy warstwą kruszywa. Prace zakończą się w połowie tego roku. 

 

 

Modernizacja ul. Łódzkiej 

Położenie nowej nakładki asfaltowej na ul. Łódzkiej, na odcinku od ul. Sieradzkiej do ul. Głowackiego. 

INNE:

Infrastruktura sportowa - SP 5 

Modernizacja infrastruktury sportowej na terenie miasta Zgierza - przebudowa boisk sportowych: boiska wielofunkcyjnego oraz piłkarskiego przy Szkole Podstawowej nr 5 w Zgierzu

Na terenie Szkoły Podstawowej nr 5 przy ul. 1 Maja 63 w Zgierzu realizowana jest inwestycja polegająca na rozbudowie boisk: boiska wielofunkcyjnego na boisko wielofunkcyjne o nawierzchni z poliuretanu oraz boiska piłkarskiego na boisko piłkarskie o nawierzchni z trawy syntetycznej. Nowe boisko piłkarskie będzie zatwierdzane przez Łódzki związek piłki nożnej, a nawierzchnia wykonana z najwyższej jakości materiałów z certyfikatem Fifa.

Władze Zgierza na projekt modernizacji infrastruktury sportowej pozyskały ponad 2,5 mln złotych. Całkowita wartość projektu to 5,3 mln złotych. Przy szkole pojawi się boisko do piłki nożnej i dodatkowo boisko wielofunkcyjne. MOSiR czeka gruntowna modernizacja pomieszczeń. Inwestycja finansowana jest ze środków Ministerstwa Sportu i Rozwoju w ramach zadania inwestycyjnego pn. "Modernizacja zaplecza sanitarno-szatniowego hali sportowej MOSiR przy ul. Wschodniej oraz boiska piłkarskiego i wielofunkcyjnego przy Szkole Podstawowej nr 5 w Zgierzu".  

*** 

Teren przy Szkole Podstawowej Nr 5 w Zgierzu zostanie przebudowany. Przy ul. 1. Maja 63 pojawi się boisko do piłki nożnej i dodatkowo powstanie boisko wielofunkcyjne. W dniu 8 czerwca 2018 r. odbył się odbiór inwestycji.

 

 

Boisko osiedlowe w rejonie ulicy Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego  i Tuwima  

Do nowego boiska przy ul. Gałczyńskiego w Zgierzu w celu poprawy bezpieczeństwa, dodano piłko chwyty o łącznej długości 50 m. Piłkochwyty zostały zamontowane przy 2 krótszych bokach boiska.

Koszt inwestycji: 20.0000,00 zł 

Przypomnijmy: rekreacyjne wielofunkcyjne boisko sportowe przy skrzyżowaniu ul. Gałczyńskiego i Tuwima w Zgierzu powstało w sierpniu 2017 r. Inwestycja polegała na wykonaniu boiska z nawierzchni trawiastej o powierzchni 612 m2, otoczonego obrzeżami betonowymi wraz z nowym systemem nawadniania. 

*** 

W Zgierzu dbamy o to, aby najmłodsze pokolenia miały gdzie ćwiczyć zwody i strzały do bramki. Przy ul. Gałczyńskiego kończone są prace przy osiedlowym boisku. 24 kwietnia 2018 r. montowane były bramki i piłkochwyty. Zasiana i pielęgnowana od zeszłego roku trawa spełniać będzie wkrótce rolę murawy piłkarskiej. 

Budowa boiska to inicjatywa mieszkańców Osiedla 650-lecia wsparta przez władze miasta. W poprzednich latach na boisku rozegrano dwa mecze towarzyskie między młodymi mieszkańcami pobliskich bloków a samorządowcami. 

 

Copyright © 2016. All Rights Reserved by Miasto Zgierz

Created by Logo firmy VobacomVobacom

Ważne komunikaty

21587
Usuń

Przerwy w dostawie wody

W dniu 19 lipca 2024 roku w godzinach 08:00-14:00: ul. Polna numery 32-34.   Za wynikające z tego powodu utrudnienia przepraszamy. Spółka "Wodociągi...
25052
Usuń

Ostrzeżenia meteorologiczne

Na obszarze powiatu zgierskiego prognozuje się:
24682
Usuń

Stopnie alarmowe

Do 31 sierpnia 2024 roku obowiązują trzy stopnie alarmowe: 
13467
Usuń

Ceny wody i ścieków w Zgierzu

Aktualne stawki opłat za zbiorowe zaopatrzenie w wodę i zbiorowe odprowadzanie ścieków przez "Wodociągi i Kanalizacja-Zgierz" Sp. z o. o. wynoszą: ...
10697
Usuń

Odpady komunalne: harmonogramy odbioru, deklaracje i stawki

Harmonogramy odbioru odpadów: 
17413
Usuń

Godziny obsługi interesantów UMZ i USC

Urząd Miasta Zgierza (UMZ - pl. Jana Pawła II 16, ul. ks. J. Popiełuszki 3a, ul. ks. Sz. Rembowskiego 1) i Urząd Stanu Cywilnego (USC - ul. 1. Maja...
14116
Usuń

Zagubione zwierzęta, zwierzęta do adopcji

Bezdomne zwierzęta, w szczególności psy i koty wyłapywane na terenie Gminy Miasto Zgierz przewożone są do Schroniska JASIONKA (miejscowość Jasionka...
4942
Usuń

Dyżury aptek

Apteka całodobowa "U DOMINIKA" (ul. Lechonia 2 - tel. 42 716 52 30) dyżur pełni w dni powszednie, soboty, niedziele i święta. Godziny pracy...
Facebook
YouTube
Google+
RSS